Keresés

Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz proly01 #11549 üzenetére

    Valószínűleg nagyon hasonló lesz, viszont ha nem is 100%-os, akkor is olcsóbb, kevesebb a macera (akkor és annyit keversz, amennyi jólesik), és a hígított normál liqudnél 100%, hogy jobb lesz.

  • csakb

    őstag

    válasz proly01 #11549 üzenetére

    A HELMA aromák elvileg jól visszaadják a korábbi levesek ízeit, ezért is "sajátmárkások". Viszont a leves íze azért függ még az alaplevektől is, így elképzelhető, hogy nem fogod pontosan azt visszakapni, mint a korábbi Laca leveseknél, de elég jó közelítés lesz.
    A dohányosokat valószínűleg pihentetni kell vagy egy hétig, de tapasztald ki magadnak. Pár nap érés sosem árt.

  • Izzé

    őstag

    válasz proly01 #11582 üzenetére

    Mint már mondtuk, lehet hogy érnie kell. Azt hiszem azt is írtuk, hogy ne kezdj kapásból 100ml+5ml aroma kombóval, mert lehet túl sok lesz az úgy neked. Elvileg úgy is jó, de lehet a Te szájízednek a 120ml+5ml lesz a legfinomabb. Első lépésként próbáld ki a 4-6 csepp/5ml-t. Ha nem jó az íze pihentesd 1 hétig.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz proly01 #11582 üzenetére

    Lötyire "dohányosból",vagyis nem gyümölcsös,egyszerű ízből MINIMUM 1 hét a számolandó igazából,de aki rendelt kész lötyiket annó keverőktől,nem ilyen Hangsen,stb,az már 3-4 nap múlva lehet olyan,mint amit annó postán kapott,az eliquid.hu-s lötyik friss keverésűek(annyira,hogy jött annó 30milis mogyoróm úgy,hogy a TETEJÉN úszott az aroma,a Mester elfelejtette felrázni,és fingom sincs,a postázás alatt hogy nem rázódott össze? :Y Felráztam,minden ok,egyben is maradt,amíg el nem fogyott,nem vált ki,stb),de pl.a Maximum Smoke lötyijei és a z evaporosok már "külső" beszállítótól jönnek,ezértis nincs különösebb kiszerelés és PG-VG arány választási lehetőség,emiatt "érettek" alapból.
    Egyébként az érés gyorsítható meleggel(ami most van,azon nem kell fokozni :DDD ),reggel flakon kinyit,cseppentő kivesz,és estig szellőztetéssel,az alapból erős,csípős lötyiket,amiknél látszik felrázás után,hogy "szénsavasak",gázt fejlesztenek,nagy fecskendőbe töltve levegőmentesen,majd a húzót befogott heggyel kihúzva,"vákuumozva" lehet öregíteni...ez utóbbi minden lötyinek nem árt,amit ízesen,de nem csípősen szeretünk ugye frissen...nekem a Desert Ship kábé 1 hétig simán "szénsavazik",humánus gyorsítás,hogy a műanyag flakont az ember összenyomja,kinyomva a levegőt,úgy tekeri rá a kupakot,ez szintén segíti a gázkiválást.1 hét után még csak drippelem a DS-t is és az USA Mix-et is,de 2 hét,mire "tökéletes".Utána hónapokig sem változik.Sima flakonos "vákuum",szellőztetés nem kell.
    Másik trükk még:a várós aromát már az üres alappal kikeverjük...és úgy tároljuk,a nic-es alapot utólag hozzáadva.Ez mondjuk akkor jó,ha az ember sokat gőzöl,és egyformát,viszont nem akarja előre bekeverni,mert más ízekhez is kellhet a nikotinos alap/épp nem rendelne.
    A lötyik egyébként jól tárolhatók,a legnagyobb ellensége a dolognak a nagyon meleg(de tapasztalat,hűtő sem kell,ha a lötyi elmegy 3-4 hónapon belül,csak a nap ne süsse,a szekrényt se amiben van,legyen sötétben)és méginkább a NYITOGATÁS,a barnulás 2-3 hét utáni színhez képest már nikotinbomlás,és ha nem is jár ízromlással,de csökken a "hatása",arról nem is beszélve,hogy a nyitogatástól az aroma is gyengül...
    Nekem magánvélemény,hogy a kedvenc ízből,ami bevált,teljesen jó keverni 100milit,majd azt 3 alkalommal 30-asba kitölteni,ez vihető táskában,mellé 10milis tűs flakon "mindennaposnak",és akkor nem nyitogat az ember sokat...30 mili nekem kb.3 hét,igaz nem 1 ízen élek csak,jellemzően 2:1 arányban desert Ship/USA Mix,egy ilyen keveréssel elég sokáig elvagyok,de el is fogy :) Félévente egy 100milis 36-os alap elég,mellé 200ml VG,100ml PG,és meg is van a dolog.Nameg aroma,amiből kell a 10%,a Hangsenek nem erősek,az 20 mili 2400ft/íz,de egész baráti 5 fontért ittvan Ángliusból...nem is vészes a lötyiköltség ennyi időre,keverve.
    A pénzt a kísérletezés viszi,ha talál az ember tuti ízt,már tök olcsón kijön...a cigihez képest meg... :Y pár jobb patron,belejön az ember a tekerésbe és "fillérekből" gőzöl. :C

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz proly01 #11619 üzenetére

    Kipróbálhatod persze. Az érés felgyorsítható melegítéssel. Üvegbe rakd be a mikróba 10 ml-t szoktak 4-5 mp-re, 5 ml-nél szerintem elég lesz a 2-3 mp. Felmelegszik, kiveszed, hagyod kihűlni, összerázod, megint egy kanyar mikró, megint kihűl, megkóstolod. Azt mondják, hogy így egy "egységnyit" csökkented az érési időt. Tehát aminek 2 hét kellene, itt elég a 2 nap. Elvileg.

  • baderoli

    tag

    válasz proly01 #11619 üzenetére

    Tegnap kevertem ry4et, kiraktam a reggeli napsütésbe 2 órára, szépen be is sárgult, a déli napsütésbe elég egy óra. Tudom hogy árt neki a napfény,de nekem bejött. Szívható, íz, illat, th rendben. :D

Aktív témák