Aktív témák

  • Taranti

    senior tag

    Érdekes cikk, pár észrevétel:

    A legaddiktívabb drog a szerencsejáték (semmiféle gyógyszeres kezeléssel nem gyógyítható, nem lehet róla olyanformán leszokni, mint az alkoholról vagy cigiről). Nézzetek utána, USA-ban már több szervezet foglalkozik a "kényszeres szenvedélyes szerencsejátékosok" ápolásával, mint a drog- és alkoholfüggőkkel együttvéve. Erről ennyit.

    Én elhiszem, hogy a cigi ártalmas, meg minden, csak a mostanság "felfutott" kampányokat nem egészen értem. (Tényleg jó pénz lehet benne...) Olyat azért még nem hallottam, hogy valaki nikotin befolyása alatt agyonverte a családját, meg zebrán gázolt, a "celebek" eseteiről nem is beszélve. Ha már itt rágódunk a bagón, miért nem indulnak kampányok az alkohollal/drogokkal kapcsolatban? (Mondjuk megelőző jelleggel? Pár éve olvastam, hogy amikor Hollandiában legalizálták a drogokat, a holland parlamenti képviselők 25%-a bevallottan drogfogyasztó volt... ja, így könnyű.)
    Szerk: Lehet, hogy megelőzni a bajt nem jó üzlet?

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Aktív témák