Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82146048

    törölt tag

    Alkalmi játékosként nem tudok azok nevében beszélni, akik minden új játékot kipróbálnak, de ha egyszer komolyabban elterjed ez a streamelős dolog, akkor onnantól egyáltalán nem érdekelnek az új játékok.
    Egyrészt még annyira sem lenne a tiéd a játék, mintha Steamen bérelnéd, másrészt abszolút netfüggő lenne, harmadrészt meg kell a francnak így :P
    A középkategóriás gépben meg van egy nagyon jó dolog: ha nem teljesen az alján kezdted, akkor elég pár évente cserélni 1-1 alkatrészt. Kompromisszumokkal az FHD játék ma már nem probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz [CsuCsu] #11 üzenetére

    Pedig leírtam, hogy nekem miért akadály. A film és a zene kicsit más. És igen, filmet nézni is ott és akkor és úgy tudok, ahogy akarok, nem kell app, nem kell net. A játéknál meg nincs semekkora lag. Ettől függetlenül az említett területeken nem zavar a streamelés, ha nem konkrét filmért fizettem, hanem szolgáltatásért. A játékokat viszont megveszem, azokkal nem vagyok elnéző.

    [ Szerkesztve ]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Te amúgy tényleg azt hiszed, hogy ha el tudna úgy igazán terjedni ez a megoldás, akkor nem váltaná le végül a jelenlegi rendszert? Mintha ez lett volna a Steammel is. A kiadóknak jóval nagyobb hatalmuk lenne a játékaid felett.
    Egy példa: előfizettél, mennek a streamelt játékok, a gépeden a 150 játékodból semmi sincs telepítve. 2 év múlva licencproblémák miatt elérhetetlenné teszik az egyik kedvenced, te pedig majd mosolyogsz hozzá, mert mást nem tudsz tenni, sosem volt nálad. Aztán lejár az előfizud is, és az összes játék eltűnik a böngésződből, és csak az emlékek maradnak. Igen, ez megtörténhet a Netflix-szel is, de ezért kéne a játékokat is ebbe az irányba terelni?

    (#75) janeszgol: Egy böngészővel tényleg bármit meg tudsz csinálni, csak 95%-ban nehézkesebben és kevésbé jól, mint egy célprogrammal. Ebbe az Office is beletartozik (főleg mikor a friss O365-ben elkészített dokumentum rosszul jelenik meg az OOnline-ban). Az meg a másik, hogy minden fájlodat fel kell töltened a szerkesztéshez, bármilyen oldalról legyen szó.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Blazs120gl #80 üzenetére

    A SimCity már 3 éve megy offline is (nyilván a játékosok nyomására), legutóbb meg a Sonic Mania került bajba, kapta a negatívat rendesen PC-n, mert a Denuvo mellett még online is kellett lenni mindig. Két hete javították. Szerintem az offline játék lehetősége még mindig alapvető elvárás, még ha ez nem is azt jelenti, hogy nincs havonta licencellenőrzés.

    A második bekezdésedre: majd lesznek külön előfizetések, mint az HBO, ha az új CoD és BF kell, akkor az havi plusz 3990 forint, multival együtt 4990 ;]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Ghoosty #85 üzenetére

    A játékok fejlesztése és disztribúciója nem kizárólagosan a játékosok igénye szerint alakul. Például könnyen mondhatja az EA, hogy "tudjuk, eddig sok gond volt a DRM-mel, meg problémás volt a Pentiumon elindítani XY játékot. Mostantól bármit streamelhettek, nincs DRM, nincs probléma, csak a játék", és a jövőbeli játékai csak így lesznek elérhetőek (ja, így annyi a wareznak is). Mindeközben már nem határozatlan ideig, hanem határozott ideig bérled a játékot, megfelelő netkapcsolat nélkül nem fog menni, és ezt nem tudod eltenni a fiókban lévő külső vinyóra, hogy majd pár hónap múlva visszanézz rá. Tehát a kiadó azt kommunikálja, hogy neked mindenben jobb, közben sokkal jobban bekorlátoz. Ahogy mondtad, ha erre elég fogékonyak az emberek, akkor lesz lecserélve.
    Ez biztosan nem történik meg a közeljövőben, emiatt nem is aggódok.

    Jelenleg ha megnézed a PC-s játékfelhozatalt, akkor az indie játékok kivételével mind vagy Steamen vannak fent (döntő többségben, tehát lényegében megkerülhetetlen), vagy a kiadók saját rendszereiben. Hiába veszed meg lemezen, az önmagában, online fiók nélkül nem fog működni. A konzolos játékoknak ennek az ellenkezője egy hatalmas előnye (szerintem).
    A GOG az a szolgáltatás, ami pontosan felismerte, hogy mi az, amit egyik kliens és rendszer sem nyújt, és azt kínálja. Nem kell kliens, nem kell online lenni, nem kötelező a játékod nyomon követése (idő, achievement, stb), és nincs DRM. Pontosan ezért nem szokták megjelentetni rajta az új játékokat a nagyobb kiadók, mert túlzottan szabad.

    Ment már tönkre lemezem a tokjában is, azt sikeresen leszedtem iso-ba (olyan lassan, ahogy csak lehetett), de több játékom is lekerült már Steamről (az áruházból), illetve például a San Andreas zenéinek egy részét is levették. Ami lemezen és HDD-n van, az ott is marad.
    A kompatibilitási gondokra megoldás a GOG, ha már felhoztad :)

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Blazs120gl #90 üzenetére

    Mivel még mindig a Sonic része, így nem lehet tudni, hogy miért szaggat(ott) a játék. Arra viszont nem találtam semmi bizonyítékot, hogy aktívan akadályozná egy játék megfelelő futását, csak indításkor ellenőriz, és mehet. Tesztelték a Doommal is, de a DRM-es és mentes verziók eltértek. Talán a Syberia 3 volt az, amiből kivették a Denuvo-t egy hatalmas patch keretein belül, és sokan teljes mértékben a másolásvédelem hiányának tudták be a hibák megszűnését, ami nyilván hülyeség.

    A fogyasztói öntudat... nos, ha nem veszed meg, akkor az -1 eladás nekik, közben meg mások megveszik kényszerből, mert máshogy nem megy. Ha letorrentezed, akkor az +1 warezjancsi nekik, mást nem nagyon mond. Talán a hivatalos fórumokon írás, egy tonna videó a Youtube-on, és a feedback az, ami használhat, de mindenki máshogy látja a dolgokat.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Ghoosty #95 üzenetére

    Alapvetően igazad van, de a Valve semmit sem tud tenni akkor sem, ha az Origin holnaptól az új játékokat csak streameli, mert attól még nem lesz fent a legújabb Sims, FIFA vagy BF a Steamen.

    Mint mondtam, rövidtávon biztosan nem lesz a streameléssel gond, ahogy eddig sem jelentett sokat. De elképzelhetőnek tartom azokat a helyzeteket, amikben a jövőben komolyabb szerepet kap.

    Biztos vagyok benne, hogy a szabadságnak is köze van hozzá. A DRM teljes hiánya azt jelenti, hogy semmivel sem próbálják akadályozni, hogy a megvett játékot feltedd torrentre (vagy odaadd a havernak LAN-ozni), szimplán csak megbíznak benned, hogy nem fogod. Megint csak jó példa az új Sonic. Ugye az utolsó pillanatban kiderült, hogy van benne Denuvo, így nagyon sokan nem vették meg, és panaszkodtak a fórumon. Erre a válasz az volt, hogy az offline módra jön a javítás, de a Denuvo marad. Pont. Ez kizárja a GOG-os megjelenést.
    A másik meg az, hogy a Steam, mint kliens is szolgáltat adatokat a fejlesztők felé, a külön telepítős játék meg nem. És a GOG körül nincs akkora rajongás sem, mint a Steamnél, hogy ami nincs ott fent, az nem létezik.

    Blazs120gl: Ha nem veszed meg, az önmagában nem jelenti azt, hogy a játékon belül valamivel vagy a cég üzletpolitikájával nem értesz egyet. Ha megvetted, akkor mint csalódott fogyasztó panaszkodhatsz, ha nem vetted meg, akkor bármi lehetsz, nem fogják tudni eldönteni, hogy valódi vásárlási szándékod lenne, vagy csak panaszkodsz. Persze minek vennél olyan játékot, amiről tudod, hogy nem felel meg neked? Hát ez az. A pénzvisszakérés jó, csak nem mindenhol lehet, és még a Steamen is elveszik ezt a jogod, ha visszaélsz vele.

    [ Szerkesztve ]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Ghoosty #99 üzenetére

    Ezt az első mondatot ugye nem gondoltad komolyan? :D Húha, ha ezt olvasná a neten egy vérbeli BF-es, hogy ő majd CoD-ozni fog a jövőben... olyan hitviták tudnak kialakulni, mint a Windows vs Linux, Mac vs PC, konzol vs PC, stb... FIFA szintén.
    A streamelés jóval nagyobb változás, mint a lemezes -> digitális váltás. Utóbbit még mindig telepíted és ott van a gépeden.

    Blazs120gl: Az EA pedig elég jól kezeli a refundokat, én egyszer kérvényeztem, azonnal visszaadták a pénzt (gondolom automatikusan), pár óra múlva a számlámon volt. A Steam azért többet ül rajta, de érthető is. A GOG meg csak akkor fizeti vissza, ha nem megy a játék (előtte supportosok próbálnak segíteni), mert nagyon egyszerű visszaélni vele.
    Azt hiszem azok, akik elfogadják a kérelmedet, látják, hogy mikor kérted vissza utoljára, mennyit játszottál, stb. Ha ebből arra lehet következtetni, hogy a negatív értékelések írására használod, vagy kártyázol, vagy végigjátszod és eldobod (ha olyan rövid), akkor megvonhatják.
    De az biztos, hogy a tömeges refundnak van üzenete.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák