Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82146048 #78 üzenetére

    "Te amúgy tényleg azt hiszed, hogy ha el tudna úgy igazán terjedni ez a megoldás, akkor nem váltaná le végül a jelenlegi rendszert?"

    Ez egy összetett kérdés. Ha el tud terjedni tömegesen, az azt jelenti, hogy igénylik az emberek. Mivel jelenleg 0-ról indul, nem beszélhetünk kényszerről. Ha ez a tömeges igény átlép egy olyan határt, hogy már nem éri meg a hagyományos módon is értékesíteni egy játékot, akkor igen, teljes egészében le fogja váltani a jelenlegi rendszert, az adott kiadónál. Viszont ezt azt jelenti, hogy már nagyon rétegigény hagyományosan megvenni a játékot.
    De a játékipar szerencsére elég sok szereplőből áll, így elég nehéz kényszeríteni az embereket. Jelenleg a Steam/Origin/stb nem egyeduralkodó. Bár dominánsak, de még él mellette pl a GOG, meg megy mellette még a lemezes értékesítés is online ellenőrzés nélkül is. (Konzolon ez utóbbi elég általános még ma is.)
    A felhozott példád, tényleg lehetséges forgatókönyv. De itt is át kell gondolni: Mire van nagyobb esély: megsérül/elveszik az adathordozód és elveszik a régi játékod, vagy licenceprobléma miatt teljes egészében eltűnik a játékod, mindenkinek a rendszeréből?
    Valamint ha kellően régi a játék, akkor jelen esetben kell szerezned olyan hardvert/szoftvert ami képes futtatni a régi játékodat, mókolhatsz vele, hogy összerakd, de előfizetéses rendszerben, csak odakattintasz és már játszhatsz is vele.
    Kérdés még a is, hogy mennyi embert érint komolyabban, hogy nem tud játszani 15-20 éves játékokkal? Szerintem nagyon kevés.

    Elég kicsi az esélye, hogy én valaha is előfizetnék ilyenre, de ettől még nem lesz rossz nekem, hogy ilyen is létezik.

Új hozzászólás Aktív témák