Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Giovan! #25 üzenetére

    Akár, de nem Kína kezdte a vádaskodást viszont folytathatná a párbeszédet ha elindulna a piac nyitásával.

    Thanos was right.

  • Jakuu

    őstag

    válasz Giovan! #27 üzenetére

    Ja meg inkabb az amerikai palagaz, mint olajvezetek a feketetenger alatt, ami boki a csoret valakinek. Meg vedovamok az eus termekekre. Remlik ecsem ? Pedig az EU nem is Kina. Tudjuk, tudjuk az se az erdekekrol szol, hanem mert az EU lehallgat. Jah nem ... azt az USA tette az EU-val, aki a szovetsegese, mar el is felejtettem....

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Giovan! #27 üzenetére

    A Google-nak lehet rossz de az Apple-nek jó volt az olcsó gyártás, meg az összes többbi cégnek ami ott gyártatott.

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Giovan! #32 üzenetére

    Azért így sem ugyanaz mert Kína kitiltását a nyugati piacról nem Kínai kezdte. Érdekes, hogy addig jó volt amíg olcsón adta ami kell aztán hirtelen kiderült, hogy kémkednek, nem is akárki vádolja őket, a világ önkéntes rendőre az USA ahol Snowden-nek hála tudjuk, hogy a NSA tökélyre fejlesztette a kémkedést és még a saját szövetségeseit is lehallgatta. Tehát az alaptalan vádaskodást ki is kezdte? Kár ebbe belekeverni a kínai piacot ahol elég nyilvánvaló milyen cenzúrázási feltételeknek kellett megfelelni, nem jó dolog de nem ugyanaz a két eset. Az külön érdekes, hogy az EU-ban időközben a kínai termékek szállítására épülő vasutat nem piszkálják mert rohadt sok pénzt hoz a konyhára. Sajnos ezért kezdtem azzal, hogy a témához elengedhetetlen egy minimális objektivitás amit itt elég sokan nélkülöznek, nem látják a kettősmércét, csak a fúj Kína megy. Okosabban kellene versenyezni Kínával ha már mindenképp ez a hőn vágya bizonyos köröknek. A tiltogatásokkal csak el fog mérgesedni a helyzet, ez a politikusokat nem érinti, engem átlag polgárt viszont érinteni fog.

    Thanos was right.

  • Jakuu

    őstag

    válasz Giovan! #35 üzenetére

    Mese habbal. Meg a tobbi ceg eltiltasa amely nem a Huawei es veszelyt jelent a versenyre, meg az EU eltiltasa, meg az EU megfenyegetese az Apple uggyel kapcsolatban. Meg az olaj mesterseges alacsonyan tartasa a kartelljukkel, aka orosz botrany, az uj olajvezetek epitesenek a megfurasanak a kiserlete, az EUban. Az EUs (Nemet) huzoagazat, az autogyartasanak meglekelesenek a probalkozasai. Az EUs vedovamok.
    Ezek minf kinai ugyek nem ? Biztos az ujgurokat kamerazzuk, nem mintha az USAban nem tennek, hiszen a jo kis RIOT programjukban akkor kapcsoltak be akarkinek a mobil kamerajat amikor csak akartak.Szoval nem kell a puder, hogy miert. Azert mert a vilag legalszentebb nemzete az USA mar evtizedek ota. Bort iszik es vizet predikal.

    [ Szerkesztve ]

  • =Mentor=

    őstag

    válasz Giovan! #37 üzenetére

    Szerintem ezzel az egész hadjárattal legfőképpen mi felhasználók járunk rosszul, az kétségtelen, hogy Kína nem egy ma született bárány, de ez a szankcióáradat konkrétan ki akarja csinálni a Huaweit. Azt hittem Biden legalább kicsit megfontolja a dolgokat de nem. Mi a biztosíték arra, hogy pl a Xiaomi nem jár hasonló képpen? :U Meg kéne találni az aranyközéputat. Tudom én, hogy ez egy gazdasági háború része Kína és az USA között, de szerintem ez már eldőlt, bármit is csinálnak Kína lesz a világ vezető gazdasági hatalma.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Giovan! #37 üzenetére

    Pont azert mert mas a kultura es a gondolkodas, mas merce, ezert nem fogjak betartani azokat az irott es iratlan szabalyokat amiket a nyugatiak azert hellyel-kozzel betartanak.
    Nem nagyon tudsz mondani olyan orszagot ami ugy kemkedik mint kina, es a kisgomboc eszakkorea.
    Nem nagyon tudsz olyan orszagot mondani, ahol pontszamok alapjan kasztoljak az embereket.
    Olyat sem, ahol ugy tapossak a kisebbsegeket es mas vallast mint kinaban.
    Aztan meg azert van par dolog, es ugyan fel lehet hozni peldakat innen onnan (lasd ugye izrael meg Palesztina) de olyan nincs meg egy ahol minden egyszerre megy mint kinaban.
    Az usakokat sem szivlelem felre ne ertse senki, de meg mindig inkabb az (vagy inkabb kanada, ujzeland) mint egy autokrata partallami kommunista szarkupac, ahol vagy beallsz a sorba, vagy baszhatod.
    A hos bonsaicsaszarunk meg azt elteti. Meg putyint.
    Inkabb elek brusszelben es nezegetem a noi ruhas buzikat mint eljek egy kinaihoz hasonlo okadekban.

    Ez van.

    Es nagyon helyes, hogy elkezdtek szabalyozni a kinai szemet bearamlasat. Reges regen meg kellett volna lepni, mielott meg felvasaroltak volna az eu-s kiskereskedelem es gyartasi kapacitas donto reszet.
    Ezt speciel az eu nagyon elqrta. Ket hete mentem at firenze felett egy varoson ahol ird-es-mond az osszes cegtabla kinai volt. A benzinkuton kinai, a portas kinai, az egyiket majdnem kivasaltam, mert egyenesen nekijott.volna a negyven tonnanak. Nezett, es ha nem megyek at a szembe savba, akkor nekem jon.pont mint a kinai dashcam felveteleken.
    Ilyet europai embertol nem latsz.
    Legalabbis en az elmult kb 2.5-3 millio levezetett km alatt nem lattam, pedig egesz europat bejartam, es egy evig ausztraliaban is voltam.
    Az amerikai gyaregyseg c. filmet ajanlom figyelmedbe

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Giovan! #71 üzenetére

    A haboruk kirobbantasa jellemzoen nem esszeru logikus gondolatmenet kovetkezmenye es Kina ott hazai palyan mozog, szarazfoldrol is eler mindent, nulla km az ellatasi lanccal, igy nem csak az szamit, hogy kinek mennyi hadihajoja van. Raadasul az agresszor mindig oriasi elonnyel indul, mert nala van a meglepetes ereje. Arra is nagy az esely hogy mondjuk Taiwanert nem indul haboruba az USA. Nem kell nekik se egy masodik Vietnam, Korea, egy vilaghaboru plane nem. Az Oroszok is csak ejnye-bejnyet kaptak, meg szankciokat Ukrajna miatt. Valoszinuleg tervben volt mar az, csak mikor kiderult, hogy a Nato fele kacsingatnak, lepniuk kellett, mielott belepnek.

    Ezek mellett azt is latni, hogy az USA-ban mar olyan nagy merteku a korrupcio a hadsereg es a fegyvergyartok kozott, ami miatt lassan mar jobban jarnak, ha valami kulfodi ceggek fejlesztetik ki a kovetkezo generacios hadieszkozeiket. Nagy a katonai koltsegvetesuk, de a penz elkoltese nagyon pazarlo, igy csak a szamok alapjan nem lehet megitelni a valodi novekedest, fejlodest.

    Puhabb eszkoz pl. mar az is, ha azt mondjak, csak hazai cegek vagy atvilagitott cegek vehetnek reszt a halozat epitesben, mert strategiai jelentosegu. Katonai beszallito szerzodeseket is igy kotnek, ez teljesen szokasos dolog, szoval nem kell nagy csinnadrattaval kiatkozni egyesevel a kinai cegeket ehhez. Emellett szinten vannak eszkozei ahhoz, hogy a sajat cegeit ravegye, ugyan otthon gyartsanak mar, vagy legalabb ne Kinaban. Nem kell ezt sem beharangozni. Adnanak mondjuk 5 evet a cegeknek a valtasra. Eleg sok vesztenivaloja van a legtobb amerikai cegnek az adooptimalizalas miatt. Ha kell megnovelhetik a vamokat is, a belfoldi gyartas osztonzesere. A gazdasagi patriotizmus belfoldon es kulfoldon is jobban eladhato, mint egy ilyen nyilt tamadas.

    Ez az agressziv megoldas szintiszta provokacio, aminek nem lesz jo vege.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • válasz Giovan! #79 üzenetére

    Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a szupcsi magyar határkerítésben a kínai technika az vajon milyen brand alatt fut...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák