Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Narxis #33 üzenetére

    Azért így sem ugyanaz mert Kína kitiltását a nyugati piacról nem Kínai kezdte.

    Lol, hát ennek nem is állította az ellenkezőjét senki, elég nehéz is lenne Kínának bárkit is kitiltania a nyugati piacról, saját magával meg oka sem lenne ezt megtennie. De én nem is erről beszéltem, hanem a protekcionista intézkedések bevezetéséről.

    Az objektivitás mellé nem árt némi háttérismeret is. A 2010-es évek elején történt egy irányváltás a CCP-n belül, rákapcsoltak a diktatúraépítésre és a külpolitikában is agresszívebb álláspontra helyezkedtek (gondolom a Dél-kínai tengeren való működésük és a Belt and Road Initiative megvannak). Többek közt ez váltotta ki az amerikai reakciót, ami ha megkésve is, de választ adott erre a fordulatra. Nyilván gazdasági érdekek is vannak a háttérben, de ennyire nyílt provokációt amúgy sem hagyhatott volna szó nélkül egy szuperhatalom, aki ezt várta volna el tőle annak a nagyhatalmi politizáláshoz kapcsolódó ismeretei elég komoly bővítésre szorulnak.

    Amúgy nem tudom milyen alaptalan vádaskodásról beszélsz, a Huawei nemzetbiztonsági kockázattá nyilvánításához az alapot a cég CCP-hez való kötődése adta. Az amerikai technológiáktól való teljes eltiltásuknál már az ujgurok "erőszakos asszimilációjában" való részvételük (lásd pl. itt) is bekerült az indoklásba.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák