Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #12612096

    törölt tag

    Sziasztok !

    Semmilyen vírusirtó nem tudja ezt kivédeni.
    Ismerősömnek volt ilyen, 3 vírusirtó is volt rajta és simán letitkosította. (én hoztam helyre neki)
    nekem nincs is vírusirtó fent a gépemen, minek?
    ami a legfontosabb külső hdd bedug lement 2 naponta kb, aztán szekrénybe berak.
    a fontosabbak otthon vannak lementve, ami személyes, ami nem az meg felhőbe megy.
    a hónap végén már lehet lesz drive ba nyomni bármilyen mappábol.

    a másik, olyan csomagban is lejön ez a cucc hogy mondjuk a böngésző felkínálja az "új" nyelvi csomagot,
    de ugye minden ilyen kamu :D

    format c: ez a jelszó, szlogen már régóta. hdd megoszt c-re d -re d bitlockerezve meg a c is.
    így csak pendrivrol indul el a winfos, mer ugye ártalmatlanítani gyorsan hogyan? laptopban ott az akku

    no és akkor menjünk tovább apple ben volt nemrég az NSA cucc, olyan hogy még formázással sem tünt el.
    itt is ez lesz hdd-n marad akármit fogunk csinálni rajta, nem lesz elég a formázás winfos ujratelepítése.
    a multkorit megfogták mert a gyerek a domain nevet megvette és zsákutca állt elő.
    de a múltkori csak próba volt, lesz ennek olyan folytatása hogy irány a középkor.

    [ Szerkesztve ]

  • #12612096

    törölt tag

    válasz akom #72 üzenetére

    :DD :DD :DD

    Az alkalmazkodás a túlélés záloga

    [ Szerkesztve ]

  • #12612096

    törölt tag

    válasz Ribi #74 üzenetére

    Mert a vírus nem mentődik ki a backupra mi?

    a zsarolóvírus, mert itt arról volt szó, ugyebár az dolgozik azaz letitkosít nem mászik backupra
    tehát ha jön akkor azt látni fogod.
    a sima vírusokat meg a google chrome és más finomságokkal el lehet kerülni.
    tehát nem kell vírusirtó, mivel jól csinálom, tudom mit hogyan kell, hogy kell a számítástechnika világában úgy élnem működnöm hogy a bajt elkerüljem.
    Például ha mégis észlelek valami szokatlant akkor nem engedem rá a backupra, hanem megvizsgálom
    a gépet, és ha csak meggyőződtem arról hogy minden rendben van, na csak akkor kapcsolom rá
    a külső hdd-t, ilyenkor még az internetet is lekapcsolom.
    folyamatos monitorozás, figyelés, ellenőrzés stb. stb.
    például az én gépembe pendrivot senki se dughat be!! a fájlok máshogy kerülnek a gépemre.
    nade ez egy hosszú történet.....

    nekem könnyű, hiszen magánfelhasználó vagyok, egy kórházban vagy más cégeknél, ahol sok a gyenge láncszem, ott már sok minden kivitelezhetetlen. (persze lenne pár jó ötletem)

  • #12612096

    törölt tag

    válasz Dr. Romano #104 üzenetére

    már nem kell ott járni...a kínai mobilokon alapból benne van petya haverjai
    de benne van az apple ban meg szinte mindenben.
    majd az lesz szép mikor petya kistestvére az nsa beépített utasításkészletét mint alvó ügynököket
    felkelti, akkor születik meg a mesterséges intelligencia petya számára. :DD

    mert ugye mi történik ha ráeresztjük a mesterséges intelligenciát? (májkrémsoft)
    még cukenberget kellene valahogy behegeszteni petyába, hogy a 2 milliárd botnet facebook virus
    petya közössége......kapjon valami intelligenciát belülről.
    olyan lesz ez mint a rák belülről eszi meg az egész rendszert :DD

    putyin snowder páros csodákra képes :DD meghekkelik trumpot :DD
    soros meg a francia elnököt, korea meg ballisztikus petyát küld a nyugati világra, miért?
    mert a nagy nyugati kapitalista világban, nincs egy op rendszer amiben senki sem
    kémkedne az emberek után, persze naivság azt hinni, hogy a nagy kapitalista világban, tiszteletben tartják
    a magánszférát.... áááá kizsákmányoló .... b....sz....rodható.... kapitalista .... ahogy hofi mondta.

    [ Szerkesztve ]

  • #12612096

    törölt tag

    válasz #12612096 #110 üzenetére

    no de akkor javaslatot is teszek:
    minden op rendszerben főleg winfos
    3 gombot kell behegeszteni oda a start gomb mellé
    első gomb az a mentés a 2. a visszaállítás 3. meg az op rendszer ujratelepítése, formázása.
    mentésnél automatikusan ellenőrizze át az op rendszer a feltölteni kívánt fájlt, hogy biztos ami biztos, ezt a hátérben tegye.
    a beállítási dolgok mehetnek felhőbe, de inkább a külső hdd re menjen minden. offline mentés
    ha mégse lenne internet, meg nehogy ugy járjon a felhasználó mint a múltkor mikor kiderült
    a microsoft elmentette a felhőbe a bitlocker cuccot is.
    a visszaállítás is jól érhető átgondolt legyen, mit hová és miért.
    ezeket a gombokat azért kell kirakni alapból hogy ne kelljen keresgetnie a felhasználónak !
    tehát a májkrémszoft nak ezeken kellene agyalnia, hiszen a winfos maga egy petya, és ugyebár kutyából nem lesz szalonna. tehát ez van, viszont ha már igyis úgyis ujra kell rakni a rendszert akkor az legyen gyors és egyszerű.
    15 perc na jo nekik legyen 35 perc alatt mindenek ugyan ugy kell mentéssel beállításokkal együtt állnia mint
    mikor 30 perccel petya előtt és után bekapcsoltam a gépet.
    Persze ez után majd de már olyan is van, hogy hiába az ujratelepítés a petya ott marad sőt gyárilag telepített
    petyák virgonckodnak a gépen és kiröhögik az ujratelepítést és az összes vírusirtót.

    op rendszert meg ugy kell megcsinálni, hogy az emberek 95 % nem ért hozzá, tehát minden úgy münködjön
    hogyha egy 6 éves gyereket odaültetsz a gép elé, akkor rögtön tudja kezelni.
    mondjuk ebbe az irányba tart a google (sokat írtam nekik fejlesztés tárgyban)
    csak az a rendszer lesz életképes amelyiket így csinálják meg.
    a wondows vezérlőpultja meg.....igaz most eset át egy gépház nagy ikonok, áttekinthetőbb formába
    de ez még mindig bonyolult. tessék automatizálni...ez legyen a kulcsszó.
    a google nél mikor írtam nekik a kulcso az integrálás volt. a windows nál az automatizálás.
    az automatizálás már félig intelligencia.
    :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #12612096

    törölt tag

    válasz hcl #112 üzenetére

    [link]

    Egy croque-monsieur lesz bolognai tésztával. (windows nélkül)
    :DD

Új hozzászólás Aktív témák