Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vinyard#

    aktív tag

    válasz UnA #322 üzenetére

    Jajj hagyjál már ezzel. :)
    100 éve nem csak az orvostudomány volt teljesen más, hanem a tudomány maga is! Minél jobban mész vissza az időben, annál nevetségesebb az a tevékenység, amit "tudománynak" hívtak egyesek.

    Akkoriban esetleg kuruzslás volt, a mai kritériumok szerint azt az időszakot nem igazán lehetne orvostudománynak nevezni sok esetben szerintem. Ennek oka egyszerű: Nem bizonyítékokon alapuló orvoslás volt, hanem teóriákon, gondolatkísérleteken, tapasztalatokon alapuló. Azonban minél többet tudunk, ennek szerepe egyre inkább kisebb lesz.

    Mellesleg írtam, hogy a tudomány MAI állása szerint. Szerintem egy orvosi tankönyvbe sincs beleírva az, hogy márpedig ez "így volt, így van és így is lesz tutiezerbiztos, ha a fene fenét eszik is". Max az van bele írva hogy jelenleg így gondoljuk és kész. De mivel mi ma élünk, a tudomány mai állása szerint kell gondolkoztunk, és érvelnünk, nem lehet alapozni arra, hogy lehet 50 év múlva máshogy lesz...mert ilyen hozzáállással akkor semmire sem lehet alapozni, mert semmi sem biztos. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák