Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmaci78

    tag

    Informatikusként én meg tudom érteni a dolgot.

    Szerintem informatikusnak úgymond születni kell, bárki nem alkalmas rá, de ez minden szakmára igaz. Ezért is van szép számmal kihullás már az iskolákban, nincs is ezzel semmi gond, sőt az a gond, ha egy nem hozzá értő valahogy mégis elvégzi az iskolát és úgy (már bocsánat, de) kontárkodik. Sajnos ilyenek után is kellett már eleget "takarítanom" az elmúlt 20 évben! :(((

    Másrészt a saját tapasztalatom sajnos az, hogy azért hosszú távon, magyarországon eléggé ki tud égni az ember ebben a szakmában is. Ritka az amikor meg van becsülve a munkavállaló, mint minden más területen.
    Én már átéltem több volt munkatársam átpártolását más szakmára és nem azért, mert rossz volt az informatikában, hanem, mert elege lett az egészből.
    Én is elindultam ezen az úton és kicsit meglepődtem, amikor az "átképzésen" 120 emberből kb 20 informatikus volt, én meg azt hittem, hogy egyedül leszek ilyen elvetemült. :DDD
    És ez csak egy másik szakma a sok közül.
    Aki pedig nem átpártol más szakmára, azok nagyrésze már nem "itthon" dolgozik. Már nem tudnám a 2 kezemen megszámolni, csak a közeli szakmai ismerőseim közül kik nem dolgoznak és élnek már itthon. És teljes mértékben megértem őket.

    Egyébként ahol megbecsülik az embert és tudják helyesen (nem fenyegetésekkel) motiválni, ott megmaradnak az emberek és az a munkáltatónak és a munkavállalónak is jó. Csak ezek a helyek inkább külföldön vannak és nem magyarországon.

    Geri

Új hozzászólás Aktív témák