Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz lapa #140 üzenetére

    Ez nem válasz akart lenni, hanem új poszt.

    Ez az egyik legérdekesebb topik volt, amivel eddigi fórumos pályafutásom alatt találkoztam. Vonnegut Utópiájától (vagy Gépzongorájától, fordítástól függően) sikerült eljutni bonyolult dietetikai problémákig.Van azonban az egészséges táplálkozásnak egy olyan vetülete, amit gyakorlatilag senki nem hozott szóba: hogy t.i. a bevitt tápanyag még nem minden.
    Jó ideig aktívan (hát azt nem mondanám, hogy "testépítettem", mert akkor már csak nyelvtani szempontból is egy szintre emelném magam mondjuk egy Kathi Bélával) emelgettem és nyomtam a súlyokat. E tevékenység folytán egy idő után rájön az ember (pláne ha utánaolvas), hogy a megfelelő étkezés bezony ugyanolyan fontos, mint a gyakorlatok szabályos és intenzív végrehajtása. Én így tanultam meg, hogy melyek a makronutriensek, azokból mennyit kellene naponta bevinni a szervezetbe; hogy az a legjobb, ha olyan tápanyagforrást fogyasztunk, ami nincs kismilliószor átdolgozva (pl. rizs); illetve hogy ha lehet, a különféle multivitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó kapszulákat napi szinten ildomos szedni. Etc.
    Summa-summarum: a megfelelő táplálkozást bizony valamiféle sporttal mindenképpen meg kell támogatni; és ez visszafelé is igaz. A vega-dologhoz csak annyit: meg kell nézni, hogy a fogazatunk és az emésztőrendszerünk milyen étkezéshez idomult az évezredek során.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák