Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • clyvejhamma

    aktív tag

    válasz #54625216 #99 üzenetére

    Azon a területen ahol én dolgozom még mindig AE dominancia van. Lehet szeretni, nem szeretni de ez van. Innentől kezdve nekem kiemelten fontos az egyszálas, minél nagyobb teljesítmény, mert amikor dolgozom a legfontosabb a progi gyors válaszideje. Rövid szakaszok preview ideje. (sok-sok finomhangolás anim esetén) Ebben az TR/Ryzen vonal még mindig elég karcsú mondjuk egy 8700k-hoz képest.

    Amióta megjelent követem a teszteket a TR-ről mert én is upgrade előtt állok. 4.5-re húzott 3960x teljesít szolgálatot, kb. 5 éve. Sajna AE alatt ennél nem igazán gyorsabb sem a TR, sem a Ryzen. Legalábbis az az esetleges pár százalék nem éri meg a váltás költségeit.
    3D- re van néhány node (dual xeonok is) amik cseréje szintén aktuális lesz. Itt számoltam azt hogy egy TR 1950x helyett jobban megéri 2db Ryzen konfig.

    3D-s render disztribúcióhoz nem feltétlen kell spéci szoftver, sem külön szerver. C4D, v-ray is viszonylag jól kezeli a node-okat.
    De ott a Deadline ami 2 node-ig pl. ingyenes. Áraknak számolj utána. Egy 1950x a mostani nyomott áron kb. 550e, abból nagyon bőven kijön 2db 1700/1800x ryzen mindennel együtt. Teljesítményben ugyanott van, ahogy írtam, ha kell csak az egyik node-ot használod, ha kell mindkettőt. Ha véletlen egy projekt közepén behal az egyik akkor marad még egy ami be tud segíteni.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz #54625216 #99 üzenetére

    anno egy nemet muki csinalt egy un RendiAthlon-t

    5db Duron 1800MHz-s CPU vala benne, 5db alaplappal, 5db HDD-vel... egy kulon erre epitett házban, es 4x gyorsabb volt az akkori P4-3.0GHz-s HTT-s 2GB RAM-s PC-jenel, amit korabban erre hasznalt ugy, hogy meg kevesebbe is kerult annal

    [link]

    ha ez 15 eve megoldhato volt render sw-l, akkor nem hiszem, hogy ma ennek sok akadalya kene legyen

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák