Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarknessHope

    senior tag

    nos kitolja vagy nem..én ebbe nem megyek bele... de nem állapot az hogy egy országnak olyan fontos dolog mint a kommunikáció ne a saját kezében legyen... érdekes módon más országokban nincs ilyen... németben nem igen van tesco-- penny is kevés.. náluk Spaar van meg LIDL mert az a hazai.. és náluk T-mobile van mert az a hazai ha jó tudom németek. és nekik van saját autó gyártójuk.. érdekes nem egy japán gyártóra mondják hogy a mi autónk. És ott valahogy ez jól működik.. szóval igaz lehet hogy itthon a vezetőség minden államit rosszul kezel. De ettől még nem lesz jó hogy minden külföldi kézbe van.. Győri keksz: Cseh.. Soprni sör Heineken vette meg.. még aminek magyar a neve az se magyar....
    talán Borsodi meg a Pick ami magyar maradt.. de utána kéne nézni.

    érdemes egyébként fellapozni a töri-könyvet mi volt akkor amikor az ún. kiskirályok kora volt.. vagy hogy is nevezték. Egész más kort élünk de azért van némi hasonlóság. szóval szerintem igen is legyen állami kézben egy szolgáltató. legyen építési vállalat is nem külföldivel építtessék az autópályát 60szoros áron.mezei alagúttal. és legyen minél több hazai cég márka.. termék stb.. mert az mind erősíti az állmot.. az adónk magában semmire sem elég.. főleg ugy hogy pénzünk is csak adósságpénz..

    ajánlom mások figyelmébe is a pénz mint adósság c videót.

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz Huma #67 üzenetére

    bizony.... végre valaki egyetért velem..a gáz az hogy még 1etlen jó vezető se akad igazán...és kockázatos is egy kézbe helyezni a hatalmat mert semmi biztosíték hogy nem száll a fejébe...tehát 1 jó vezető is alig akad, nemhogy több-száz jó összefogása.. sajnos tényleg idilli a jó állam. túl sok mindentől függ és túl sok a lehetőség hogy elbaltázzák...
    Gadgetfan_
    nos lehet hogy nem állami a Mercédesz. Pl. de azért nem mindegy hogy az adott vezető hova is tartozik. ne menjünk bele a részletekbe. lényegében én is egy idilli állapotról beszéltem: állam ami felelősséggel bánik a vagyonával.. szélsőséges példa kedvéért tegyük fel hogy minden az állam kezében van a legutolsó kis ABC és 3 fős kisvállalatig bezárólag... De jól kezeli.. ez esetben mi is lenne? az állam lenne a leggazdagabb és legbefolyásosabb szerv... sokkal függetlenebb lehetne.. persze EU akadályoz egy ilyen fajta berendezkedést... mint ahogy az is hogy olaj földgáz áram.. és még számos exportcikk külföldről érkezik amiknek az árára nem lehet hatásunk. és amivel akár zsarolhatnak is Ezért is lenne jó a megújulok felé fordulni.. ez csak némi központosítással oldható meg...
    annak viszont szintén van egy hátránya ha minden az államé.. akkor mi lesz afejlődés mozgatórugója.. miért fejlesszenek pl új mobilt... hisz nincs konkurenciai mi vagyunk az egy cég

    a Szükséges idilli államnak tehát el kéne érni: Hogy a verseny is megmaradjon... de ne is essenek túlzásba a versennyel. és nem jussanak tul nagy hatalomra akár külföldi akár belföldi kézbe.

    hogy ez allat mit értek: egy egyszerű példa: vegyük egy régi hagyományos villanykörtét kb évente egyszer az ilyen kiég. ezt mi természetesnek vesszük de valójában nem az..

    a fizika-tanszékünkön van egy múlt-század eleji villanykörte... évtizedeken át világított. és világítani is fog amíg valaki szét nem töri.. nos felmerül a kérdés miért nem gyártanak 70 évvel késöbb ilyet.. mert ha ilyet gyártanának akkor az első széria után meg is állhatna a gyár mindenki megvenné aztán többé nem is kéne senkinek.. csak néha néha pár darab. be is zárhatna a sok gyár.
    direkt viszonylag szart kell gyártani hogy legyen mindig vásárló... a másik lehetőség persze a fejlesztés.. és új piac teremtés.. lásd mobilok.. sokszor nem azért veszünk újat mert elromlik a régi hanem mert az újabbakba tesznek olyat, amire igényünk van: kamera wifi stb.
    bambano figyelmébe ajánlom hogy
    többek közt a nemrég leszólt pénz diktatúrája videóban is ilyesmiről van szó egy folytonos exponenciális növekedés véges energia és nyersanyagforrással nem elképzelhető.... mindehhez jön még a pénz szerepe és a központi bank kérdése.

    én nyitott vagyok mindenre így szívesen meghallgatom illetve elolvasom (akár privátban is) hogy mi az amitől hülyeség az az egész videó szerinted. mivel azt írtad tájékozatlan aki ezt linkeli... feltételezem van valami részben v akár egészében amivel te nem értesz egyet. Én elég logikusnak találtam. várom hogy rácáfolj.

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz virkir #73 üzenetére

    azért jó lenne ha valami érveket indokot is írnál nem csak tartalmatlan szurkálódást...
    ha úgy gondolod nincs igazam írd le miért.. mert igy semmi értelme... igy oda jutunk mint amikor Bödöcs Tibor mondta hogy elég lenne két ember a Parlamentbe..
    -Anyád..
    -A Tiedét :D és nem kell több.
    ha nem láttad volna és nem értenéd... ez annak vicces kifejezése volt hogy sehova se jutunk és trollhalmazzá válik a fórum.

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz bambano #76 üzenetére

    ez nyilvánvaló... egy politikai párt v akár az Apple sose fogja elmondani hogy ellenfele konkurenciája miért jó.... bár azért megnézném a Samsungot dicsőítő Apple kampányfilmet... :D
    engem konkrét dolgok érdekelnek... ugyanis azért dobtam fel ezt a témát.. ha már amúgy is hasonló téma körül járunk...

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Új hozzászólás Aktív témák