Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz doc #16 üzenetére

    akkor váltok BD-re, ha lesz olyan, jó minőségű asztali lejátszó, ami megeszi a BD-n levő DivX (xvid, stb) filmeket, ne adj' isten a h.264-et
    H.264-et már most is minden BD tud hiszen ez és a VC-1 a fő kodekjei a szabványnak. Mivel a H.264 a DivX/XviD alapját adó H.263 egy továbbfejlesztése végülis, szerintem semmi akadálya azok lejátszásának sem. Az más kérdés hogy vajon az avi, mkv container-ekkel melyik lejátszó boldogul el, de ez már szerintem csak firmware kérdése. Egyébként én egyre inkább HTPC irányba mozdulnék el. Ott nincs ez a tökölés a kodekekkel, formátumokkal. Ha valami nem megy csak frissítek pár dolgot és meg van oldva. A most nagyon favorizált AMD780G -re pl. ott vannak elég jóárú lapok, az integrált VGA elviszi a HD tartalmakat. Persze a BR drive-ot is meg kell venni hozzá ha valaki Blu-ray-ezni akar. Mivel a TVzés is DVB irányba tolódik el egy-két éven belül a felvételhez sem kell erős CPU majd hiszen csak simán stream lementéssel működik a dolog, nem kell mindenképpen tömöríteni felvételkor.

    Az online filmterjesztésre én valami hasonlót képzelek el mint a Steam a játékokra. A lejátszóban legyen egy HDD és egy író, a HDD-re letöltöm a kifizetett filmemet, és ugyanúgy megmarad az online listámon is ahonnan bármikor újra leszedhetem, ha letörölném a HDDről. Plusz legyen lehetőség archiválni lemezre ha igényt tartok rá, és onnan vissza lehessen nézni még akkor is ha már a szolgáltató archívumában nincs meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák