Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz rudi #37 üzenetére

    99%, hogy nincs ilyen hivatalos megnevezése, épp arra próbáltam rávilágítani, hogy elég nagy probléma, hogy nincs. Bárki rámondhatja a szolgáltatására, hogy cloud, és lehet valójában egy sima ftp szervert kapsz.
    És ez tényleg csak árt a technológiának, mert ahogy attila9988 is írja, a felhasználót azzal etették meg, hogy jó neked a cloud, és vedd meg a mienket. Csak közben nem cloudot adtak meg neki
    Viszont mivel nincs hivatalos megfogalmazás, tisztázás kedvéért leírom, hogy én mit értek cloud alatt (ami nagyjából megegyezik azzal, amit hangoztatnak az előnyök során, illetve amit nyom a marketinggépezet is, tehát nagyjából ennek kéne lennie a cloudnak):
    Egy olyan szolgáltatás, ahol a felhasználó egy olyan számítógép/szerver szolgáltatást kap, ahol neki nem kell foglalkoznia részletekkel, hogy milyen hardver, milyen driverek (illetve akár milyen oprendszer, milyen szoftverek) stb, egyszerűen kap megfelelő hardverkapacitást ahhoz a tevékenységhez, amit el szeretne végezni. A felhasználó szolgáltatásért fizet, totál hidegen hagyja, hogy a szolgáltatónak épp lehalt a gépe, elment a netje, stb. Ezért a szolgáltatás nyilvánvaló része a backup (+ gyors visszaállítás) és az elosztott gépek, hiszen a felhasználónak ebből semmit sem szabad észrevenni.

    bambano:
    Attól, hogy nem állt meg minden linux (nekem a ~4 éves ubuntu szerverem se állt meg, pedig azóta nem lett hozzányúlva, se frissítve, hogy el lett indítva), az még lehet, hogy az Amazon linuxjai becrasheltek. Persze ez már lehet user error simán.

Új hozzászólás Aktív témák