Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    Jó felhozhattam volna esztétikusabb példát is, pl Adam Jensen-t a Deus Ex-ből, de itt az a lényeg, hogy még nagyon sok a limit a témában, egész egyszerű dolgokat sem lehet megvalósítani. A kábelről meg annyi, hogy lehet, hogy biztonsági okokból, mondjuk tank távirányítást nem wifivel kell megoldani, hanem valami komolyabb szerkezettel, ami nem praktikus ha be van építve. ( A kép háttértörténete konkrétan az, hogy ő egy űrhajó vezetője, és gyakorlatilag mindenféle gombnyomogatás meg kijelző feleslegessé válik, ha "te vagy az űrhajó" ) Mátrixban egészen diszkréten van megoldva a kapcsolat pl.

    [ Szerkesztve ]

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    Csak úgy poénból virágzott anno a Romantika. :U
    Az eredetiség nagyon fontos a művészetben.

    PS4

  • Phvhun

    őstag

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    A genetika azért nem érdekel, mert az olyan dolog, mint a windows frissítés: felrakod, és frissítgeted, módosítgatod, egy idő után nem fog jól működni, viszont ha már egy sp1-es win-t teszel fel, akkor az frissítve is van meg jól is megy. Tehát a módosított génekkel születve a legjobbak az eredmények, de ez meg már rám nem vonatkozhat, ami számomra nem túl vonzó gondolat :D
    Pont most jött ki egy cikk a neuronok dns-ének az átírásáról egy retrovírussal, szóval nem lehetetlen amit írsz: [link]

    A csontokat jó lehetne mondjuk fémre cserélni a tűrőképesség növelésére, a gond ott van, hogy amíg nincsenek teljesen automatizált robotok erre a célra, addíg túl komplex az operáció, arról nem is beszélve, hogy a csontvelő felelős a vörösvértestek gyártásáért, és nem biztos hogy előnyös megszabadulni tőle :D

    Igen első lépés a folyamatok teljes megértése, ami teljesen lehetséges, hiszen biorobotok vagyunk.
    Ami talán problémákat vethet fel, az az, hogy létezik e a lélek? Ez mondjuk akkor fog kiderülni, ha majd teljesen megértettük az ember működését, és számítógépen le lehet futtatni egy teljesen valós fizikai, kémiai modellel ellátott szimulációt, amiben egy ember van felépítve atomra pontosan. Ha működni fog, akkor pl vallások kicsit gondban lesznek.

  • Phvhun

    őstag

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    Várj a lélekre mint valami másik dimenzióban lévő dologra gondoltam, ami mondjuk kommunikál az agy egy részével, és amikor az agy nem működik tovább, akkor elrepül szépen a menyországba ( vagy nem ). Na most ha mi csinálunk egy virtuális embert, akkor nem fog hirtelen jönni egy lélek valahonnét, és a processzorral kommunikálni.

    Az "én" fogalmával kapcsolatban énis ugyanerre az eredményre jutottam mint te. Akartam írni erről egy cikket is ide, de az átlagember nem hiszem hogy megérti, vagy egyáltalán gondolkozott is volna ilyesmiről. Az egyetlen megoldás erre a problémára az az lenne, ha az agyban lévő neuronokat egyesével nanitokra lehetne cserélni. Ebben az esetben az egész folyamat közben mindig te vagy te, a teljes rendszer egybe van, csak apró elemek cserélődnek le, mint amit egyébként is tesz a szervezet, elhal egy sejt, osztódik helyébe egy másik. A neuronok viszonylag egyszerűek, kapnak egy jelet, és egy belső változó alapján vagy továbbítják vagy nem, amerre sok jel megy tovább, arra megerősítik a kapcsolatukat, ennyi. Ezeket a funkciókat simán meg lehet oldani mesterségesen. Itt inkább a logisztikával van a probléma.

    Bussmann: Nem érted a lényegét a problémának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák