Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danikollar

    őstag

    válasz Phvhun #14 üzenetére

    Azt azért ne mondd, hogy szeretnél ennyire testreszabható lenni! :Y

  • saelin

    veterán

    válasz Phvhun #14 üzenetére

    Anno kérdezték tőlem, hogy milyen "szakmákat" tanítanak egyetemen, erre én: Olyat amilyenről soha nem hallasz!
    ... és lásd igazam van. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • Penge_4

    veterán

    válasz Phvhun #21 üzenetére

    "de itt az a lényeg, hogy még nagyon sok a limit a témában, egész egyszerű dolgokat sem lehet megvalósítani."

    Na igen. Bár én a genetikában több potenciált látok. Itt már pl. relatíve közel vagyunk a biológiai halhatatlansághoz és a felgyorsított gyógyuláshoz (bár más kérdés, hogy ha lehetővé válik se nagyon lesz elterjedt, mert már így is túlnépesedéssel küzd a bolygó).

    Amíg az emberi szervezet működését nem ismerjük 100%-osan, addig veszélyes bármilyen implantátum. Még egy egyszerű fogászati vagy mellimplantátumnál is lehetnek nem várt következmények, allergiás reakciók, stb. Ha elérnénk azt, hogy már programkódként képesek vagyunk teljesen átlátni és írni a DNS-t (természetesen kevesebb buggal :D), és kihoznánk belőle a maximumot, utána lehetne bővíteni. Pl. adamantiumhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkező, valóságban is létező fémmel (vagy még inkább olyan anyaggal, ami nem mágneseződik), brutális zoom és képminőség funkciókkal ellátott szem, stb.

    Sejtszintű antigravitáció, szárnyak, hajtóművek meg külső eszközök nélkül is repülhetnénk.

    Lehetne teljesen részletes szervezetműködési diagnosztika. Menet közben regenerálódhatna a szervezet, feleslegessé téve az alvást. Akár a napból vagy bárhonnan nyerhetnénk energiát is a szervezet működéséhez, ennél fogva az evés ivás is lehetne hobbitevékenység, de ezek nélkül is életben maradhatnánk. A lehetőségek határtalanok.

    "A kábelről meg annyi, hogy lehet, hogy biztonsági okokból, mondjuk tank távirányítást nem wifivel kell megoldani, hanem valami komolyabb szerkezettel"

    Ez mondjuk érthető. A vezeték nélküli megoldások mindig is biztonsági rést jelentettek.

    Na, megint elrugaszkodtam kicsit a valóságtól. :D Jelenleg még ezektől sajnos nagyon messze vagyunk.

    (#22) mrhitoshi: "Az eredetiség nagyon fontos a művészetben."

    Pontosan hol kezdődik az eredetiség? A festő is merített valahonnan. Továbbá az eszközeit (vászon, ecset, festék) is fel kellett találnia valakinek, elő kellett állítania.

    Ahogy utána annak, aki tökéletes másolatot (vagy hamisítványt) készített a művéről, annak is rendelkezésére kellett állnia a szükséges lehetőségeknek és ő magának képesnek lennie hibátlan másolatot készíteni róla.

    Itt a szellemi termék a lényeg, amely megfoghatatlan, nem az aktuális kor pillanatnyi hordozóközege.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Phvhun #26 üzenetére

    "Tehát a módosított génekkel születve a legjobbak az eredmények, de ez meg már rám nem vonatkozhat, ami számomra nem túl vonzó gondolat"

    Ha a lehető legmagasabb szinten megértjük a működést, akkor teljesen mindegy, mert elviekben egy 90 éves embert is visszaregenerálhatunk egy 20-30 éves testbe. A megszerzett tudása, tapasztalata megmarad, a szenilitása és a többi betegsége elmúlik.

    Miért lenne ez rosszabb, mint ha eleve bütykölt génekkel születik?

    "Ami talán problémákat vethet fel, az az, hogy létezik e a lélek?"

    Ezen mondjuk én is gondolkoztam rengeteget, mikor olyanokról olvastam, hogy majd vinyóra backupoljuk az elménk tartalmát, ezáltal nyerünk örök életet, hogy akkor ez most minek is minősül?

    Mert inkább egyfajta klónozás, ami a társadalom számára hasznos, mert tudósok tudását át tudják egészséges emberi testekbe tölteni, viszont az egyén számára ugyanúgy halált jelent, mert vagy a lélek hal meg (ha létezik), vagy maga az agynak azon része, ami az "én"-t határozza meg. Létrejön egy duplikátum, ami úgy fogja gondolni, mintha ő az eredeti példány lenne, közben meg nem. Viszont sem a lélek, sem az éntudat nem emlékszik semmire, ezért maximum az egyén számára hasznos, ha az tovább él. A társadalom számára csak a megszerzett tudás és a tudás felhasználási módja a lényeg. A lélek vagy éntudat nem.

    "Ha működni fog, akkor pl vallások kicsit gondban lesznek."

    A dinoszauruszok és a lapos Föld óta egész jól tűrték az akadályokat. Ezek soha nem igazán izgatták őket. Ezért tartom többé-kevésbé szektának mindegyiket, a buddhizmus kivételével. Ők tényleg spirituális vonalon keresik az igazságot, de a többiről messziről ordít, hogy eleve a hatalomátvétel és megtartás köré szerveződött és hangyabirodalom-szerű hierarchiában építkezik. Ebben mondjuk a politikai pártok is hasonlóak, ahogy a status quo-hoz való görcsös ragaszkodásban is erős párhuzam vonható, de utóbbiakra legalább ilyen-olyan tudományos meg humánus érvekkel néha lehet hatni, míg előbbi egy abszolút ultimate joker megfoghatatlan, láthatatlan és bizonyíthatatlan felsőbb hatalomra mutogat, ami miatt sokkal veszélyesebb. Politikából is kinőhet véreskezű diktatúra, de ahhoz elsősorban az emberek akarata vagy apátiája szükségeltetik. Vallásnál viszont "ha mondá az Úr", akkor nincs mese, le kell hentelni pogányokat, boszorkányokat, eretnekeket, egyiptomi elsőszülötteket...

Új hozzászólás Aktív témák