Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    Várj a lélekre mint valami másik dimenzióban lévő dologra gondoltam, ami mondjuk kommunikál az agy egy részével, és amikor az agy nem működik tovább, akkor elrepül szépen a menyországba ( vagy nem ). Na most ha mi csinálunk egy virtuális embert, akkor nem fog hirtelen jönni egy lélek valahonnét, és a processzorral kommunikálni.

    Az "én" fogalmával kapcsolatban énis ugyanerre az eredményre jutottam mint te. Akartam írni erről egy cikket is ide, de az átlagember nem hiszem hogy megérti, vagy egyáltalán gondolkozott is volna ilyesmiről. Az egyetlen megoldás erre a problémára az az lenne, ha az agyban lévő neuronokat egyesével nanitokra lehetne cserélni. Ebben az esetben az egész folyamat közben mindig te vagy te, a teljes rendszer egybe van, csak apró elemek cserélődnek le, mint amit egyébként is tesz a szervezet, elhal egy sejt, osztódik helyébe egy másik. A neuronok viszonylag egyszerűek, kapnak egy jelet, és egy belső változó alapján vagy továbbítják vagy nem, amerre sok jel megy tovább, arra megerősítik a kapcsolatukat, ennyi. Ezeket a funkciókat simán meg lehet oldani mesterségesen. Itt inkább a logisztikával van a probléma.

    Bussmann: Nem érted a lényegét a problémának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák