Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #430 üzenetére

    Nem állítom, hogy tüzetesen átnéztem minden boltot, de külföldi oldalakon a 7700 $300, a 7700k pedig $330-350 láttam. Magyaron ~95e, ~110e (fölfelé kerekítettem)

    Az biztos, hogy az 1800x-nél nem fog egyik r5 sem jobb teljesítményt adni. kivéve, ha igazak a pletykák, hogy már az amd kezében van a B2, B3 stepping, ami javította a datafabric okozta hibákat. Az új stepping azért valószínű, mert a snowy owl és naples termékeknél kevésbé megengedhető efféle gyengélkedés. Kérdés persze, hogy mi szivárog le. Ebből semmi nem biztos, de azért nem volna rossz, ha az r5 annak a szerverbe szánt szériának lenne a selejtje, amiben már javítottak hibákat.

    Mindenesetre a legdrágább 1600x még mindig olcsóbb a maga $250 árával, mint az i7 7700, aminek nem lesz már komoly órajel előnye. A 7700k továbbra is csúcs marad, de már jócskán csökken a szakadék.

    Az 1600x magyar ára eleinte biztos msrp*360 körül lesz, vagyis 90-95. Később be kell hogy álljon ugyanúgy msrp*300-ra, mint az intelek esetén is. Tehát 80e beállt ár várható a későbbiekben.

    Ez alatt már csak a 4 magos i5 van. Afelől nincs kétségem, hogy a hatmagos 1600 és 4 magos 1500x közül valamelyik meg tudja szorongatni.

    De persze nem állítom, és előzőekben sem állítottam, hogy az amd lemossa az intelt, csak hogy a versenyképes termék nem csak árversenyt indít el, hanem ez egyben azt is jelenti, hogy a korábbiakhoz képest gyorsabban fognak amortizálódni, "elavulni" a piacon kapható teljesítmények. Nem azért, mert kevés lesz a felhaszmálási célokra 5 év múlva, hanem mert eddig 5 év elteltével 50%-kal gyorsabb (per core) procit kaptál, addig a következő 5 év után x%-kal gyorsabb (/core) procit kapsz majd 2-3 annyi maggal

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák