Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Az a baj, hogy kis hazánkban a távközlési szolgáltatások a régió legdrágábbjai közé tartoznak, ha nem tényleg a legdrágábbak. Ha most a kormány úgy dönt, hogy még az ilyen szintű költségmérséklési lehetőséget is elveszik a szolgáltatóktól -- ami egyébként egy újabb nagy sikerű "rezsicsökkentési" hadjáratként lesz feltüntetve (mert hogy milyen qrv@jól járnak majd így az ügyfelek), immáron telkó területen, ahol a piac által korábban kialakítható költségek alacsonyabbak lehettek volna, mint ezután -- az igazából csak a költségek növekvését fogja eredményezni, és valószínűleg ezt is csak azért találták ki, hogy az internet ÁFÁ-jának 27-ről 18%-osra csökkentése miatti kiesést pótolják.

    Köszönjük, ismét. Fantasztikus ötlet. :W

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz proradeon #15 üzenetére

    Kis falunkban eddig nem volt más internet szolgáltató, csak a Telekom. Köthettem volna szerződést hűségidő nélkül, 1 év hűségidővel vagy 2 év hűségidővel. Mivel csak ő volt jelen a faluban, gondoltam, nem bánom, legyen 2 év. A legutóbbi hűség ciklusom kezdete után kb. 1 évvel és 3 hónappal megjelent egy új szolgáltató, aki egyértelműen jobb árakat kínál a Telekomnál. Több lehetőségem is volt:

    1. Felmondom azonnal a Telekomot, fizetek...

    1.1. ...annyi különbözetet, mintha az elmúlt 15 hónapot hűségidő nélkül szerződtem volna,
    1.2. ...annyi különbözetet, mintha az első 12 hónapot 1 éves hűségidővel, további 3 hónapot hűségidő nélkül szerződtem volna (tehát jelen jogszabály módosítással nem lett volna jobb nekem),

    és azonnal átmegyek a másik szolgáltatóhoz.

    2. Kiböjtölöm a fennmaradó 9 hónapot (a 2 éves hűséggel járó relatíve alacsonyabb havi díjjal).

    Szerintem ennek kizárólag az lesz az eredménye, hogy ahogy nemrég a mobil tarifák, úgy a többi szolgáltatás díjazása is meg lesz reformálva, természetesen az új ügyfél számára kedvezőtlenebb irányban.

    (#19) Arni
    Pontosan.

    (#22) zolee001
    "legyen piaci verseny és hulljon a férgese"
    Addig nem lesz piaci verseny, amíg a milliónyi piszlicsáré kis faluban csak a T van jelen. Ahhoz a többi szolgáltatónak nagyon bele kellene húznia, de pl. a Digi is csak a nagyvárosokban, a már kiépített helyeken tud terjeszkedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák