Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    A magán, ászf szerződésekről van szó. A céges, üzleti megoldások jellemzően és szabály szerint is sokszor más szerint működnek.

    Amúgy pont arról van szó amit mondasz, csak kombinálva mindent:
    Persze, nem muszáj hűséget fogadni. Lehet pl az esetemben is 14 ezer / hó-ért hűség nélkül szerződni. Vagy hűséggel 6-7 ezerért (én egyébként 1 évet szoktam csak, ki tudja hol leszek 2 év múlva). Vagy ahol van konkurencia is, ott ugyanez hűséggel 4-5 ezer.

    És ez a fellállás igencsak akadályozza új szereplő megjelenését a területen, mivel a hűség miatt 1-2 évig nem lesz bevétele a területről, csak kiadása.

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #66 üzenetére

    Persze, a szokásos piaci ár 2-3x-osáért senki sem választ hűség nélkülit. Főleg, mivel csóróisztánban élünk, a lehető legolcsóbbat választják. Aztán, ha jön más szolgáltató véletlenül, akkor meg 1-2 évig szívják a fogukat. És hiába jön az utcába a digi 2-3 ezer forintért különb szolgáltatással a 6-8 ezres csomag konkurenciájaként, ha 100-200 ezer a kötbér a váltáshoz a fiktív listaárhoz képest számított büntetés miatt. Főleg, ha társasházak egyben váltanának, de különböző hűségidők vannak, nehéz kisakkozni. Persze párhuzamos bekötés az ideális, verseny szempontból is, ha lakónként lehet választani. Amúgy kertvárosi részeken is terjeszkednek.

    De a szülőfalumban is úgy van, hogy a mostani hitvány faluszéli adsl rendszer konkurenciájának a helyi közepesen hitvány kábeltévé nehezen terjeszkedik, mivel 2 évre előre beruházni, a lejáró hűségek végéig bevétel nélkül picit nagy falat. Egy országos térképen láttam, hogy talán pár éven belül lesz saját erőből fejlesztésű bővítésük... vagy nem.

    Adókedvezmény: naja a méterenkénti közműadó :D Falun kifejezetten előnyösen jön ki.

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #69 üzenetére

    "Majd ha lesz rendes DVR funkciójuk meg megállítható-visszatekerhető élő adás (esetleg 1 hétig visszanézhető műsorok), akkor szóba állok velük."
    Az már nem élő ;] Amúgy meg okés, hogy neked ez kell. Más pedig a tetszőleges eszközzel használható megoldásokat szereti box nélkül vagy általa kiválasztott rögzítéssel.

    Meg, hogy most meg az a baj, hogy túl gyors számodra :DDD valóban rossz 2-3 ezrest fizetni 1-10x gyorsabb netért, főleg a feltöltés oldali 5-20x sebességért. Hát szerencsére választhatsz 3x drágább csomagot is telekomnál, ha azt kívánod. Nem torrenthuszároknak is jó, ha van feltöltési sebesség és nem a legnagyobb és legdrágább csomag kell, hogy távoli asztal működjön, vagy otthoni dolgokat streamelhessen telefonra vagy notira. A telekomnál nem fenyeget az, hogy 300 megabitre lassul a kiszolgálók miatt a net, mert 10-100 megabit van.

    "Én látom a korlátait és értem, hogy mitől olcsóbb. Egyrészt bizonyos dolgokban alacsonyabb a szolgáltatási szint, másrészt meg az agresszív árpolitika a terjeszkedés záloga. Egyik faktor sem tart örökké."
    Valóban, sajnos már vagy tíz éve olyan agresszívan terjeszkednek, hogy
    "Agresszív árpolitikával a Diginek valamiért mégis működik, de azért látjuk, hogy ők is a zsíros célpontokra mennek."

    A zsíros 2-3 ezer forintok ;] Meg hogy a nagy terjeszkedésben csak pár helyen vannak, szokták mondani a hurrogók. Meg a telekom és a minőségi szolgáltatás... az évtizedek óta nem fejlesztett kábelhálózatokkal.

    Mindegy ez itt most off, csak azért hoztam fel, mert picit kezdtél elcsúszni a telekom felé olyan irányba, ami már vicces volt :) Azzal nincs semmi baj, hogy neked ők jönnek be. De azok az érveid, hogy túl olcsó és túl gyors a másik...

Új hozzászólás Aktív témák