Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz sagesz93 #155176 üzenetére

    A Realtek nem különösebben informatív oldala alapján a csak a tokozás az eltérés RTL8812BU (TFBGA 6.5x6.5mm) RTL8812AU (QFN-76)
    1-2 éve vettem egy ilyet, azóta sem jöttem rá mire jó az oldalán a gomb. Backup megoldásnak jó, vagy amíg ki nem húzod a kábelt az új lakásban. Nagyobb távolságra a gyári antennáival nem igazán alkalmas. Ellenben a gyári antennák minimális forrasztási rutinnal is cserélhetőek. Sajnos a házról szétszedés közben leszakadnak a fülek, így össze kell utána ragasztani, vagy húzni egy gyorskötözővel.

    Gyorsan előtúrtam és csináltam egy tesztet (csak 5GHz-en), a lakás a '70-es években épülhetett kicsi tömör téglákból, kb 5,5*7m, le lett túl méretarányos.
    [kép]
    Egy Teclast F5-ba dugtam USB OTG kábellel, ami csak 2.0-s volt. A teszt annyiból állt, hogy windows file share-el töltöttem le egy állományt a routerről és néztem a sebességet. Router: Newifi 3
    A noti beépített megoldásánál jóval erősebb, 5m-re 3 vékonyabb falon még átment, ha minden közel merőleges volt rá, ha szögben álltak akkor már megszakadt.

    A belseje:
    [kép]
    [kép]

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz spileraaa #155216 üzenetére

    Sok oka lehet a halálának, én egy gamepad-del jártam úgy, hogy kikapcsolva le volt téve az asztalra, majd azt vettem észre, hogy nincs rajta az akku fedél, ledobta amikor felpuffadt az akku. Egyik szigetelő réteg vékonyabb lett picit mint a másik és idővel el is fogyott, ott lett egy kis belső rövidzár, meleggel, gázképződéssel és kész is.

    Ne feltétlen típusra keress hanem specifikációra, cellák száma, kapcsolás módja, pl. kettő párhuzamosan vagy sorban, esetleg csak egy cella.
    Szokott ezeken lenni egy modell szám, a 36120140-t említi a linked, ez annyit tesz, hogy 3,6mm vastag, 120x140mm-es akku. (biztos ami biztos inkább mérd le a helyet a tabletben)
    A leírások 3.7V / 6000mAh-t emlegetnek, ez esetben csak kell keresni egy li-po cellát ami befér a régi helyére és hasonló a kapacitása.
    Arra figyelj, hogy az akkuvédő elektronika, a cellán vagy az alaplapon van-e (ritka, hogy ott lenne).
    Ha megvannak a méretei akkor lehet a konkrét akkucellára keresni pl. [link]
    Ha van hely lehet nézni picit nagyobbat, ha nem kritikus az üzemidő akkor kicsit kisebbet, vagy azt ami jobban jön ki árban.

    sagesz93
    Jól néz ki az az 5dB-es antenna. Ha befut teszteld le!

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz norbert1998 #160841 üzenetére

    324 x 229 24 mm-ig elviszik levélként, maximum a szíjat kell levenni és mellétenni. [link] Feladáskor adnak hozzá azonosítót is, azt nekem elfogadta az aliexpress.
    Egy hungarocell lapba belevágod az órát, a két oldalára masszívabb karton vagy műanyag lap
    , pár réteg ragasztó és mehet is bubis borítékba.
    50 grammba lehet nem belefér bele, de 1725 Ft már csak az óra árának bő harmada. [link]
    Én így procit küldtem így vissza, két próbanyák között.

Új hozzászólás Aktív témák