Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ivana #93960 üzenetére

    de megvéd: ki lehet húzni a falból :D amúgy nekem úgy üzemel a számítógép, hogy hosszabbítóba van dugva, és ha nem használom a gépet (éjjel, vagy ha melóba/bárhova elmegyek itthonról), akkor lekapcsolom a kapcsolóját. Nyilván ez villám ellen nem véd, de kisebb, párezer voltos túlfeszt azért megfogja (akkor szokott ilyen lenni, ha kicsit messzebb vág a villám a hálózatba, nem a közvetlen szomszédságban). Annyira kell figyelni, hogy ha egysarkú kapcsoló van benne, akkor úgy kell bedugni a konnektorba a hosszabbítót, hogy a kapcsoló a fázist szakítsa meg, ne a nullát (fázisceruza megmutatja).

    Túl vagyok első nagyobb értékű vásárlásomon -- ontopic, mert a 120.000Ft-os ára ellenére itthon *elvileg* ugyanez 170.000, tehát olcsó (nem abszolúte, hanem relatíve, de ez nem volt kiszólva), Kínából meg jó, ha 150-ből kijön adóval együtt. Remélem nem átverés -- ha megérkezik, beszámolok róla. Ok, nem kapok magyar szupportot... de csak elboldogulok vele.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ivana #93960 üzenetére

    Villám ellen nem véd meg egy hosszabbító...

    Ez sem igaz 100 %-ig, talán nem is láttál még ilyeneket belülről. De ez a kijelentés is jól jellemzi ezt a topikot, meg ez is. Bedobni hanyag és felületes állításokat, amiről oldalakat tudnék írni, hogy miért nem úgy van, miután megint engem ugatnának le.

    Nem lenne egyszerűbb, hogy amikor valaki nem ért valamihez, arról inkább nem szólna egy szót sem?

    Nem hiszem el, hogy a fórumok hülyeségek terjesztésére valók és létezik egy topik a Prohardveren, ahol az ugatják le rendszeresen, aki szól ellene.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák