Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Zola007 #141453 üzenetére

    Én a Kilimanjaro kabátokra "esküszöm" (példának egy nem földig érő), olyanom van 2 féle is, nagyon jók. Ezek béleltek, több rétekben akár, szóval ezek egyben rendes kabátként is funkcionálnak (a linkelt példány nem biztos, hogy ilyen!). Egyik már vagy 20 éves, igaz, 2-szer kellett benne zippzárt cserélni (ez a zippzárok hibája, nem a kabáté), de azon kívül semmi baja nincs, pedig nem kevés komolyabb szakadóesős erdei túrát is túlélt már :), ahol azért volt csúszás-mászás is...

    Ezeken kívül van még 1-2 egyszerűbb kabátom, legutóbb a Tescoban vettem 75%-os kiárusításos akcióban 1500-ért egy amolyan "ipari", nem túl elegáns, de maximálisan célnak megfelelő, kimondott esőkabátot. Az nem béléses, csak egy sima vízálló anyag mindenféle sallangok nélkül, viszont brutál strapabíró anyagból van.

    Aztán persze vannak az elmaradhatatlan, icipicire összepréselhető, de többször használható kabátjaim is, amik arra az esetre vannak táskában-zsebben rendszeresítve, amikor előre nem volt látható az eső és nem eleve valamelyik Kilimanjaromban kelek útra :)

    Szóval, én így szoktam "megúszni" az esőt, meg tudom számolni egy kezemen, hányszor használtam esernyőt életemben... nagyon nem megfelelő eszköznek tartom, de ez saját vélemény és persze ízlés kérdése :) Mindenesetre a kézből kiforduló ernyőkön derülni szoktam, amikor kollégák és úgy érkeznek szakadó eső után, hogy ernyőt próbálják rendberakni, miközben totál szét van ázva a ruhájuk :D Én meg kibújok a kabátomból és csont száraz mindenem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák