Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz mirci18 #64228 üzenetére

    Nekem, ha bármilyen piacra el szeretnék menni, akkor szombaton kell menni, amikor nincs meló. A buszjegy a városba oda-vissza 620Ft, a benzin is hasonló. Munkahelyem környezetében nincsenek üzletek, ha fel akarok menni a városba (de ott nem fogok találni piacot/vásárt, mert délutánra már rég bezártak), akkor még az is átlag 160Ft plusz költség (meg két óra idő), ami filléres csomagoknál már mínuszba is tolhat. Nem mintha ez volna a szempont: a szempont inkább az, hogy itthonról, egy kattintással megredeled, és majd hozzák, addig úgyis ráér. Ha kell sürgősen, akkor nyilván felkutatja itthon az ember, ha kapni egyáltalán az országban (ez meg a másik indok).

    (#64234) air: tehát a váltásnak tétel ára van (mittomén harminc centet is 20Ft-ért vált át, meg háromszáz dollárt is)? eddig úgy tudtam, hogy egységára van, ezért is nem értem a lenti dolgot: ha $0.3 is (mondjuk) 0,3% váltási költséget hoz, meg $300 is, akkor nem mindegy, hogy egyben utalod vagy apránként? az árfolyammal meg pont rá is lehet szívni, ha akkor fogy le a pénz az USD számláról, mikor mélyponton a forint és azért csak kéne vásárolni valamit.

Új hozzászólás Aktív témák