Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz macilaci78 #7 üzenetére

    Rosszul állsz hozzá (ahogy még nagyon sokan sajnos). Az e-cigi elsősorban a dohányosoknak kínál egy sokkal kevésbé káros alternatívát. És itt ez a lényeg.
    Én sosem akartam leszokni, de mióta átálltam, nincs kátrány (értelemszerűen) és a nikotin mennyisége az ötödére csökkent.
    Hogyha nem a trafikmutyit támogató negatív propagandát olvasnád, akkor ezzel tisztában lennél és még véletlenül sem hasonlítanád a narkózáshoz, ami egyrészt sértő, másrészt tökéletesen téves.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • nyulnyulu

    senior tag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Ajánlanám figyelmedbe ezt a videot,egész jól bemutatja azoknak az elektromos cigit és hatásait:[link]akik nem ismerik
    nagyon hasznos információkkal gazdagodhatsz!És Geri jól mondja,ez egy alternatíva,nem kezdem el sorolni mi a pozitiv hozama,felesleges!De ha te ennyire ágálsz ellene,nem lehetsz más csak Első szent viktor,sajnos a trafik mutyinak bassza a csőrét,hogy bizony ezen nincs akkora haszon(nekik)!Te vagy az viktor? :Y

    [ Szerkesztve ]

    privátra illik válaszolni

  • válasz macilaci78 #7 üzenetére

    Mondjuk az egy jó kérdés, hogy ha egy olyan országban élő ember írna cikket arról ahol legális a mariska termesztése, akkor rendben lenne-e a dolog vagy sem.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • moonlight115

    tag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Kedves korrektortárs, egyetértek, igazad van, megvannak a veszélyei az e-ciginek, mint minden másnak, amit az emberek használnak. Vagy amit megesznek. Ezért támogatom a javaslatodat, hogy ne szülessenek címlapos cikkek a számítógépekről, monitorokról (szédülést, fejfájást, szembajokat okozhat!), telefonokról, fejhallgatókról (halláskárosodás!). De ne írjon senki címlaposat számítógépes játékokról sem (volt, aki belehalt!). Bár itt ritka, de a főzős cikkek is veszélyes anyagokat propagálnak, mivel mindig kiderül valamelyik élelmiszerről, hogy káros. Nem is beszélve pl. a borászatról, ami kultúrába csomagolja a mérget. Olvastam, hogy megdőlt a hit a vörösbor jótékony hatásáról is. Gasztroenterológiai kutatások kiderítették, hogy a bélbaktériumok halálos ellensége az összes alkohol.

    Persze tudom, hogy különféle érdekek mentén megy ez a pro és kontra e-cigi dolog, de lássuk be, hogy van, akinek segít. Például a bátyámnak, aki e-cigivel leszokott a dohányzásról, pár hónap múlva azt is letette. Soha nem gondoltam volna, hogy ez valaha megtörténik. Szerintem csodatévő hatása is van neki. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Az e-cigi sem a friss hegyi levegő, ez kétségtelen, de amit a magyar sajtó írogat, az legtöbb esetben sok éves, megalapozatlan írások fordítása (Sokszor meg légből kapott ostobaság). A független (és megfelelő módon elvégzett) tesztek alapján az e-cigi gőze kevésbé káros, mint egy nagyváros levegője.
    Az e-cigi felhasználók túlnyomó többsége (99% feletti) valahai dohányos.
    Angliában már receptre adják tüdőbetegeknek.

    Lehet, hogy a narkós összevetést félreértetem, de félreérthetően fogalmaztál.

    Hódika: Nem is tudtam, hogy a bátyád így szokott le! Gratula neki! Én még nem tudtam letenni, de már gyakran szívok nikotinmenteset is. :)

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • moonlight115

    tag

    válasz macilaci78 #21 üzenetére

    Első a gondolat, aztán jön a tett. Gondolatban nemdohányzó lettem, utána már csak annyi volt a teendőm, hogy az útba eső trafik előtt szélsebesen elrohanjak, gondolatban csukott szemmel. :D Ha eszembe jutott a cigi, gyorsan másra gondoltam, valami örömteli emlékre pl. Amitől jól érzem magam. Az a lényeg, hogy meg kell tanulni irányítani a gondolkodásunkat. Ki kell szűrni a rossz gondolatokat. Gyakorolni kell, aztán már megy automatikusan.

    [ Szerkesztve ]

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz macilaci78 #21 üzenetére

    Ami nem tiszta hegyi levegő, az mindig káros, ez nyilvánvaló. Az e-ciginél az a lényeg, hogy szenvedélyünk megtartása mellett minimalizáljuk a káros hatást. Jelen esetben ez a normál dohányzásnak az 5%-a és ahogy mondtam, az utcán beszívott levegő is károsabb és ez nagyon nem mindegy. Nekem nem volt olyan problémám, mint aggleánynak, hogy köhögtem volna, de mindenképpen érzem, hogy könnyebben lélegzem. Ráadásul ez nem büdös, ami megint nem elhanyagolható. E-cigi esetében a passzív dohányzásról sem beszélhetünk, mert a kifújt gőzben nem kimutatható a nikotin.

    Gyakran hallom azt is, hogy nem ismerjük a hosszú távú hatásait. 15 év már eléggé hosszú táv? Mert kb. akkor kezdett terjedni, bár az kétségtelen, hogy szélesebb körben úgy 7-8 éve. Én még nem hallottam, hogy valaki ettől betegedett volna meg, de olyat már igen, hogy átszokás után jóval kevesebb lett az egészségügyi problémája az illetőnek.

    Ha két rossz közül választ az ember, akkor a kevésbé rosszat érdemes. Persze mondhatod, hogy nem is kell dohányozni, ezzel egyet is értek, de ha már igen, akkor inkább ezt. A negatív kampány elsősorban a dohányipar érdeke, másodsorban pedig a gyógyszeriparé (nekik nem érdekük az ártalomcsökkentés).

    Még egy érdekesség. Az e-cigit egy tüdőgyógyász orvos találta ki, hogy a tüdőbeteg apjának nyújthasson egy alternatívát a dohányzás helyett. Úgyhogy ez valójában egy orvosi segédeszköz és mint ilyen, helyesebb lenne elektromos inhalátornak nevezni.

    (#24) macilaci78: Az emberi elme csodákra képes, akár még erre is! :K

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • total90

    veterán

    válasz macilaci78 #21 üzenetére

    Nekem volt a családba tudőrákos, aki soha nem dohányzott és 58 évesen meghalt... és olyan is, aki állandóan cigizett es 86 éevet élt. Szóval nem elsősorban a cigire kellen fogni a tüdőrákot.
    Ezt úgy mondom, hogy gyűlölöm a cigit és legszívesebben betiltanám nyilvános helyen, ellentétben az e-cigivel, amit ha a pofámba fújnak sem akarom elhányni magam.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • DeltaPower

    őstag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    A dohányzás kockázata senkit nem tart vissza. pont.
    Soha egyetlen tizenévessel, de még felnőttel se találkoztam, aki cigizni akart, de mégse tette, mert félt a dohányzás által okozott betegségektől.

    Az e-cigit ugyanúgy csak 18 éven felüliek vásárolhatják, és ez jó így. Alapvetően dohányosoknak lett kitalálva, a káros hatások csökkentésére. A rászokás kockázatát személyes tapasztalat alapján abszolút nem növeli. Számos alkalommal előfordult, hogy nemdohányzó, alkalmi dohányos, sőt kemény láncdohányos ismerősök is kértek belőle egy slukkot, aztán köhögve-fulladva adták vissza. Mert üt, elsőre nem is kicsit, megszokást igényel, pedig ez egy alacsony teljesítményű készülék.

    A neten folytatott propaganda az e-cigi ellen totális agyfasz. A szalagcímre kerülő cikkek 99%-a baromság, a "felrobbant az e-cigi" esetek szinte kivétel nélkül durva felhasználói faszság eredményei (ha idióta módon áll neki szerelgetni és gyakorlatilag rövidre zár egy li-ion cellát, az felrobban, minő meglepetés), a "rákkeltő az e-cigi" cikkek pedig módszertani, vizsgálati és eredmény-kiértékelési hibák tömkelegeiből születnek.

    Az ilyen témában az e-cigis fórumokon, közösségekben érdemes leginkább tájékozódni, meglepő módon többnyire részrehajlás nélkül, szakértői szemmel elemzik ki a témában születő cikkeket, kutatásokat. Elvégre nekik is érdekük, hogy az e-cigit körüllengő negatív felhang a múlté legyen, és a helyét megbízható, reális eredmények vegyék át.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • movax

    őstag

    válasz macilaci78 #7 üzenetére

    Kedves macilaci78!

    Ecigivel szoktam le a dohányzásról. Több, mint két évvel ezelőtt. Húsz évig szívtam. Amikor elkezdtem ecigizni, teljesen abbahagytam a hagyományost, pár hónap után nikotinmentesre cseréltem a folyadékot, egy év után pedig az ecigit is letettem. Ma kb. kéthavonta egyszer kerül a kezembe, de pár szívás után megy vissza a fiókba. Eszembe nem jut dohánycigire rágyújtani és tudom, hogy többé nem is fogok. Nem vagyok az egyedüli, egy halom ember így szabadult meg a valóban káros dohányzástól.

    Nem harcolni kéne ellene, hanem bevezetni a közegészségügyi rendszerbe, mint hatékony leszokási módszert. Ez sem csodaszer, de igen sok esetben hatékony. A nikotinos rágó, tapasz, spray, meg egyéb baromságok nem sokat érnek, mert nem a problémát magát kezelik, mégis elfogadott leszoktatási módszerek. A nikotinéhség egyébként szinte semmiség, pár nap alatt megszűnik - a berögzült tevékenységről kell leszokni, ez a nehéz, mert mentális ügy.

    Ezt valahogy meg kellene érteni, nem nagyon fentről és nagyon tudatlanul osztani az "igazságot".

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz macilaci78 #7 üzenetére

    az gg.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák