Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz macilaci78 #21 üzenetére

    Ami nem tiszta hegyi levegő, az mindig káros, ez nyilvánvaló. Az e-ciginél az a lényeg, hogy szenvedélyünk megtartása mellett minimalizáljuk a káros hatást. Jelen esetben ez a normál dohányzásnak az 5%-a és ahogy mondtam, az utcán beszívott levegő is károsabb és ez nagyon nem mindegy. Nekem nem volt olyan problémám, mint aggleánynak, hogy köhögtem volna, de mindenképpen érzem, hogy könnyebben lélegzem. Ráadásul ez nem büdös, ami megint nem elhanyagolható. E-cigi esetében a passzív dohányzásról sem beszélhetünk, mert a kifújt gőzben nem kimutatható a nikotin.

    Gyakran hallom azt is, hogy nem ismerjük a hosszú távú hatásait. 15 év már eléggé hosszú táv? Mert kb. akkor kezdett terjedni, bár az kétségtelen, hogy szélesebb körben úgy 7-8 éve. Én még nem hallottam, hogy valaki ettől betegedett volna meg, de olyat már igen, hogy átszokás után jóval kevesebb lett az egészségügyi problémája az illetőnek.

    Ha két rossz közül választ az ember, akkor a kevésbé rosszat érdemes. Persze mondhatod, hogy nem is kell dohányozni, ezzel egyet is értek, de ha már igen, akkor inkább ezt. A negatív kampány elsősorban a dohányipar érdeke, másodsorban pedig a gyógyszeriparé (nekik nem érdekük az ártalomcsökkentés).

    Még egy érdekesség. Az e-cigit egy tüdőgyógyász orvos találta ki, hogy a tüdőbeteg apjának nyújthasson egy alternatívát a dohányzás helyett. Úgyhogy ez valójában egy orvosi segédeszköz és mint ilyen, helyesebb lenne elektromos inhalátornak nevezni.

    (#24) macilaci78: Az emberi elme csodákra képes, akár még erre is! :K

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák