Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Petya25 #15 üzenetére

    Az első, hogy kedvezményt ad, ha elsősorban az ő termékeit veszi egy gépgyártó, az szerintem sima piaci verseny.

    Arra adhat kedvezményt, hogy negyedévente hány 1000db-ot vásárolnak tőlük, értelem szerűen minél többet annál nagyobb a kedvezmény, de arra, hogy a másik (AMD) gyártótol ha nem vesz akkor ad kedvezményt... na ne vicceljünk már!

    A második ha igaz elég gáz, de ezt akkor a partneren is számon kellene kérni aki késlelteti az AMD termékeit, amiről meg ugye szó sem esik, tehát eléggé kérdéses, hogy igaz-e.

    Ez esetben az adott cég azt vesz, és annyit, és akkor amikor akarja. Nem lehet számonkérni!

    A harmadik az ár. Attól, hogy valami jól van árazva az megint csak sima piaci verseny. Ki határozza meg, hogy egy adott termék mennyibe kerül? A gyártó, tehát ez nem kérdés.

    Igen, ezt úgy nevezik piaci ellehetetlenítés.

    Jó reggelt. :)

    no brain, no problem

  • utomi

    senior tag

    válasz Petya25 #15 üzenetére

    Azért gondold ezt át.
    1,
    Kedvezményt adhat de nem olyan feltétellel, hogy csak akkor ad kedvezményt ha a másik gyártó termékeit teljesen mellőzi a gépgyártó. Ez nem, hogy nem etikus de még a versenyjogi törvényeket is sérti.
    2,
    A második is biztos, hogy igaz és bár ezért valóban meg kellene b@szni a gépgyártókat is de erre nem valószínű, hogy sor fog kerülni. A világ már csak íg yműködik.
    3,
    Azért ez igaz csak éppen nem úgy, hogy a Dell részére az Intel szerint 1 USD egy proci az ASUS-nak meg 100USD (ez persze csak hasra ütés és sarkítás volt) de a lényeg, hogy mindenek van egy piaci ára amelyet nyílván a gyártó határoz meg de látod te is mi a baj.

    Amúgy nem értem mi a probléma?! A piacot versenyjogi szabályok tartják kordában hiszen bár kapitalizmusban élünk azért még szabályokra szükség van. Az Intel ezeket nem tartja be ezért megérdemli a büntetést. Az neked is jó ha az EU figyel ilyenre mert ha kimúlna a versenytárs az Intel annyira árazná be a CPU-t amennyire csak akarná. Ráadásul fejlődnie sem kellene.
    De nem csak az Intel ilyen mondhatnánk az NVidiát aki lepénzeli a játékfejlesztőket a DX10 mellőzésére illetve az NVIDIA-ra való optimalizációra. Ez sem épp tisztességes. Szóval van még munka bőven.

    Én spec örülök annak, hogy legalább az EU cselekszik nem úgy mint az USA aki le se szarja az egészet.

  • dabadab

    titán

    válasz Petya25 #23 üzenetére

    Ez igy mar kezd kinos lenni. Komolyan, nezz utana olyan kifejezeseknek, hogy pl "piaci erofolennyel valo visszaeles" meg "dompingar" meg "versenykorlatozo magatartas".

    Hedgehanter: az unios birsagok az unios koltsegvetesbe mennek, a tagallamoknak ennyivel kevesebbet kell befizetniuk.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • MichaelSD

    őstag

    válasz Petya25 #23 üzenetére

    Amit írtál butaság. Több pontban is. A MBnek van elég sok konkurenciája és éppen ezért nem tudja megszabni az árakat.

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Petya25 #23 üzenetére

    Látom apuci nagybefektető és megtanított hogyan kell kezelni a piacot :DDD
    Viccet félretéve fogadd el dabadab tanácsát és nézz utána pár dolognak, gondold végig ezt a dolgot. Mert ebben a dologban kissé melléfogsz.

    Simán nyakon lehetne vágni bármelyik partner céget, ha direkt késlelteti egy adott gyártó termékeit. Jó reggelt.
    Ezt most komolyan gondolod? :)
    Ha én vagyok a marhajómárkt és Intelt lehet kapni de AMD-t nem, akkor ezért meg lehet büntetni? (A nevhasonlóság alatt álló céget is perbe fogták (?) de nem emléxem mi lett a vége, valószínű nem büntették meg). Ha előtte se volt AMD akkor semmilyen szinten nem lehet elővenni, de ha adott időszaktól kezdve tünik el a kínálatból, akkor már gyanus is lehet, de ez esetben is lehet hárítani. Tudtommal nem kötelezö adott termék-kategóriában minden elérhető gyártó termékeit forgalmazni. Jó reggelt. :D

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák