Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    "Ezen túlmenően a TrendForce véleménye szerint az áremelkedés arra is utal, hogy a három nagy gyártó, a Samsung, a Hynix és a Micron az agresszív piacszerzési stratégiák (árcsökkentés, gyártási kapacitás bővítése) helyett inkább a békés együttélés pofátlan árkartellezés felé halad, így maximalizálva a profitot."

    Fixed.
    Mintha nem lenne már most is elég drága..
    Még mindig használatban lévő asztali gépembe 2011 táján vettem 2×4 GB = 8 GB DDR3 RAMot, 8k-ért. Talán azóta sem voltak ilyen alacsonyak a DRAM árak.

    Az OEM féléves i5-750-est úgy emlékszem 32-ért vettem hwaprón, a Biostar lap kb 16-18k volt boltból (pedig tud PCIe 2.0 x8+x8 CFX és SLI-t, 4+2-fázisos CPU fesszab, japán szilárdelektrolit kondik, tehát egész korrekt fícsör-szettje volt), a RAM pedig mint fent említettem, 8k. (A 4850 megjelenésekor újan 30k (előző konfigból), a Seasonic 600-as pedig még az azelőtti konfigból 2006-ból, 20k). Ha csak a CPU+lap+RAM kombót nézem, 56-58k egy akkoriban felső-középkategóriáért. Ma ennyiért nemhogy mindháromból kapnál felső-középkategóriát, hanem másfelet vagy egyet sem. És még csodálkoznak, hogy a PC-alkatrészek piacán csökken a kereslet......

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák