Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz attila9988 #74 üzenetére

    "Miért gondolod hogy ha valami működik kicsiben, az nem működhet nagyban is? Miért gondolod hogy a dos -ra írt könyvelő program alkalmatlan lenne komoly munkára?"

    Tapasztalatból

    "Szóval te is ilyen "csináljunkmindentexcelben" típusú felhasználó vagy. Az agyamra mennek az ilyenek. Főleg amikor adatbázist akarnak kezelni benne, és a segédtábla segédtáblájának a segédtábláját makrózzák, aztán belebuknak egy elrontott cellával olyasmibe, amit egy jól kitalált gui -val, meg egy sql adatbázissal milliószor hatékonyabban, és nem mellesleg egyszerűbben meg lehetne oldani."

    Nem, nem az vagyok, jól ismerem az Excel korlátait, de gyakran kifejezetten az ügyfél kéri, hogy legyen teljesen excel alapú legyen a megoldás, és még Access-t sem akar még a háttérben sem, linked table-el.

    De akkor sem az általad leírt "segédtábla segédtáblájának a segédtábláját makrózzák" utat választom, azoktól én is a falra mászok.
    Komolyabb dolgok esetén (főleg nagyobb méretű adatbázis esetén) természetesen én is valami normális SQL-es megoldáshoz nyúlok, sőt, tisztán exceles megoldások esetén is aktívan használom (Microsoft Query). Igaz, nem túl fejlesztőbarát egy eszköz, de sok mindent el lehet vele érni, és meglepően rugalmas az SQL értelmezője is, és a teljesítmény sem gáz (persze nem óriási adatbázisokra van kalibrálva, eleve korlát a maximálisan egymillió rekord :-) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák