Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TLnov

    csendes újonc

    Sziasztok!
    nekem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek maradjak az r14 es rom-nal vagy rakjak fel valami újabbat?
    a véleményetekre tapasztalatitokra vagyok kíváncsi.
    kinek mi a véleménye?
    első perctől figyelemmel kiserem a topikot.
    az r14 - es rom ot is en raktam már fel, a ti leírásotok alapján.
    válaszokat előre is köszönöm.
    a több fiókos "vendég" mód kellene nekem. gondolom a 6 os ban már benne van.

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    felraktam a telefonra a legujabb 7,0 beta rom-ot
    egyszerre csak egy sim kártyát engedélyez
    ha kiválasztom a sim1 foglalatban található voda kártyát mobilinternetnek akkor
    azt elfogadja a sim 2 nem müködik olyankor....hiába keresek mobilhálazotnál vodafone....nincs hálózat azt írja
    de ha viszont a sim2 választom ki mobilinternetnek akkor a sim1 nem működik
    ugy is probáltam hogy a mobiladat-ot letiltottam, de így is csak egy sim kártyát
    fogad csak el.
    hívni lehet de nincs hang, és nem is csörög ki a másik készüléken
    google play nincs rajta gondolom gapps kell rá
    gapps -ot hogy lehet a 7,0 beta rom-ba feltelepíteni?

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    nekem win 10 el ment kivett aksival
    simán felraktam a doogee oldalrol a 6,0 át
    egy napja használom, betelepülten

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    válasz Laslie #7766 üzenetére

    a gyári doogee rom ok stabilabbak, bár igazábol a sok orosz romnál csak a hívással voltak gondok
    nem kezelték csak az egyik sim et.
    minden rom-ot kiprobáltam már az orosz béta alfa 6.0 7.0 sokat is
    a legfrissebb doogee 5,1 re mentem mindig vissza
    a 6.0 ás doogee változásai:
    a menü fehér hatterű lett a fekete helyett
    a menüben van egy turbo letöltés plusz menü
    a memorya is plusz menübe került
    az alkalmazásoknál ahogy google írta kicsit másképpen alakították ki a kezelést
    olyan van benne hogy optimalizálás.... én a gmail hangouts ot ki vettem az optimalizálás alol
    ez egyébként maga a doze .... nekem emelet még a greenify is megy mert az optimalizálás szerintem
    kb egy nap után lövi ki az alkalmazásokat.... azaz állítja le... de amugy érzékelhető az hogy kevésbé merül a telefon.... hiszen a greenify (free) nem tudja kilőni a rendszer app okat.
    olyan plusz menü van még hogy kezelőfelület hangolo.
    külön menü még a google, scan code, float gesture.
    másak az ikonok.... máshogy néznek ki.

    ja és van akkumulátornál % os kijelzés de nem az akkumulátor ikonban, hanem ahogy kell mellette.
    amúgy olyan mint az 5.1 csak kiegészül pár dologgal, meg másak az ikonok, a felület....
    hiba talán a fényérzékelő nem az igazi.... hiába állítom be nem csinál semmit sem
    régen ha bekapcsoltam akkor eltűnt a fényerő csuszka.... ezzel is jelezvén hogy be van kapcsolva
    az automatikus fényerő tehát a csuszka nem kell. most marad a csuszka és nem igazán szabályozza
    a fényerőt.... de sebaj ha kell akkor lezárt képernyőn felveszem a fényerőt a csuszkán.

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    válasz Laslie #7768 üzenetére

    az 5,1 r17 rommal is már minden frankon működött
    a 6,0 ban is hozták ezt a stabilitást ugyhogy eddig minden működik
    az első hozászolástól kezdve olvasom a forumot nekem is a kezdetektől volt már x5 pro
    nagyon sok hibával indultunk......érzékelési hiba, hang nem a megfelelő stb.
    már az r17 el elértük ezen hibák javítását......most csak még többet adnak hozzá ezzel a 6.0 val.

    én a google aszisztens használom hozzá....a swift key-t lecseréltem mert microsoft megvette őket....
    mostmár a google billentyűzet is van olyan jó.
    call recorder, trafi hunter, stb. stb.

    a float gesture jo lenne de inkább olyan kellene bele "gyárilag" amiben alkalmazás ikonokat lehetne
    felvenni.

    ja és van benne egy olyan is, hogyha lezárva van a képernyő, akkor ha hosszan nyomod
    a home gombot a világítást tudod felkapcsolni vele.
    quick flashlight

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    válasz kis-attila #7777 üzenetére

    a permission résznél adj hozzá minden jogosultságot
    ha kábellel jó, akkor ott a pin kódos lezárás játszik be
    vagy sd kártyát telefonnal formázd

  • TLnov

    csendes újonc

    hello
    megpróbálom nagyon láma módon leírni a telepítést.

    először is bekapcsolva hozzákapcsolod a telefon a pc hez
    ha látja a telefonon lévő mappákat akkor.... minden oké
    arra figyeljetek hogy mikor hozzákapcsolod a telefont még a régi 5.1 R09-17 rendszeren
    akkor az állapotsávon lesz egy üzenet amiben választani lehet, hogy csak töltés képen
    kapcsoltad össze a telefont, vagy fájlmásolást szeretnél végrehajtani.
    itt arra is figyelni kell hogyha pin kóddal lezáródik közben a telefon.... mert ugy van beállítva
    akkor nem fogod látni a mappákat a pcn, hiszen biztonság miatt lezárja a telefont az andriod, hogy illetéktelenek ne tudjanak adatot leszedni róla.
    ha még előtte beállítod azt hogy a telefont "lássa" a pc (eszközkezelőben) akkor ugye itt még nem tudod elrontani hiszen nem rom telepítés közben kell ezt próbálgatni.
    Ez sok idő lesz mire összejön. Addig itt kérdezgetni kell, mert ez nem egy egyszerű dolog.
    De a legfontosabb hogy még előtte ez meglegyen, ha ez megvan akkor utána már nem lehet elrontani.

    Telepítés: feltöltöd a telefont 100% -ra.... a laptopot is 100%-ra. utána kiveszed az akksit a telefonbol meg sd sim kártyát is. még nem kapcsolod össze őket.
    majd az r17-es, vagy bármilyen rom jelen esetben a 6.0 R16 letöltött fájlt kicsomagolás után megtalálod a R16 -os mappát, amit fel akarsz rakni, bemásolod a C:/ könyvtárba.... fontos hogy a c meghajtón legyen a program files windows stb. és más mappák mellett, mert amúgy a program nem fogja látni. miután ez megvan letöltöd a "Infinix_Flash_Tool_exe_Windows_V1.0" programot a fórum összefoglalójában benne van. itt fent!

    na itt már mélyvíz van.....ezt azért írják mert ha valami mégis beütne akkor a telefon a tiéd, és az ördög szokott meglepetéseket okozni....ugyanis mindenre felkészülni lehetetlen.

    hozzákapcsolod a telefont kivett akkumulátorral....meg sd kártya meg sim kártya elindítod a programot
    flash_tool.exe betallózod az r16 os mappából amit kell "browser" a c meghajton keresed a cuccot nem máshonnan majd start.... nem kell izgulni, el fog indulni, lesz egy kis formázás ,majd egy kis töltögetés
    izgulni fogsz rendesen majd egy bazi nagy kocka lesz egy bazi nagy pipával hogy kész van. kb 1 perc
    persze ezen idő függ attol is hogy ssd van e a pc d ben vagy sima hdd, meg még sok minden mástól is.
    nekem 1 perc volt i3 proci ssd vinyo win 10
    bezárod a programot lehúzod a telefont....hosszan nyomod a power gombot és már kész is vagy.
    ekkor jut eszedbe hogy nem csináltál mentést :D

  • TLnov

    csendes újonc

    örülök hogy tetszett a leírás

    gyorsan írtam mert már mennem kellett....így tény hogy volt ami kimaradt belőle

    az akkumulátor töltése azért kell....mert nekem olyan van, hogyha kiveszem az akkumulátort és előtte mondjuk 60% volt akkor mikor visszarakom...lehet hogy az én akkumulátorommal van a baj.... akkor visszaesik a töltöttségi szint 20% vagy nullára...aztán az első bootolásnál jönne a pánik, hogy nem indul a telefon
    vagy pont első bootolásnál merülne le stb.
    a másik meg régi beidegződés lehet, hogy más telefonoknál mindig akkumulátorral ment a buhera.

    a végén már van az a szint ami alá már szerintem csak nem esik senki sem..... az már a láma lámája lehet
    ha akkumulátor nélkül akarná elindítani valaki a telefont..... amúgy is mikor rom-ot rakunk fel és megvan pár perc alatt akkor nem rakjuk vissza a hátlapot... mondjuk ezt kihagytam hogy a hátlap visszarakása nélkül
    csináljuk a műveletet.

    csak segíteni szerettem volna.... olvastam, hogy láma leírást szeretnének.....én meg mivel sokat tanultam tőletek itt....meg itt vagyok az indulás óta....leírtam hátha más is fel tudja majd rakni a rom-ot....
    örüljön más is az új 6.0 -ás, sokat várt romnak :D
    sok flashelésen vagyok már én is túl.....pld toshiba folio, ami ugye kb olyan mintha egy atomreaktorra, nyalókás androidot kellene felhegeszteni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • TLnov

    csendes újonc

    válasz Indy #7882 üzenetére

    hello
    nekem Samsung nal volt ilyen de az azért mert nem gyári Android volt rajta
    nem lehet hogy a fiú rakott ra valami cuccot ?
    de okozhatja ezt egy alkalmazás
    vagy egyszerűen a power gomb zsebben sokáig nyomodik

Új hozzászólás Aktív témák