Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Reggie0 #193 üzenetére

    Értem, de milyen megoldást javasolnál a problémára?
    Thanos csettinsen kettőt, s máris csak 25% él?
    Robbantsunk ki háborút Afrikában?
    Állítsuk le a gyógyszer és élelmiszer szállítmányokat a fejlődő országoknak?
    Vonjuk ki az antibiotikumokat a forgalomból?
    Nők kényszer sterilizálása Indiában?
    Esetleg a scfikben ismert módszer, hogy a 30. születésnapjukkor az emberek elutazhatnak a szebb világba?
    Értem én, hogy azt mondod, hogy aki oda született az érje be 25%-al, de miért állnánk itt meg? Legyen inkább az, hogy aki homokosnak született, vagy sötét a bőre, esetleg spagetti szörnyben hisz az mehet kényszermunkára. Vagy az utóbbi rasszizmus az előbbi nem?

    Vitázom veled, pedig egy oldalon vagyunk, s mindketten egy szebb világot szertenénk, amiért hajlandók is lennénk tenni, de a gond nem a túlnépesedésben, ökológiai lábnyomban van, hanem a többség mentalitásában. Lehet zöldautózni, biciklizni, akkor is a lényeg az, hogyha nincs rá szükség, akkor nem fogyasztunk. Az se teljesen szuperzöld megoldás, hogy levonatozol (Mert jófej vagy, s a kocsit nem használod) Budapestről Balatonra, hogy ott bringázz, mert a Budaörsi dombok már uncsik, csak a Bükk, Balcsi, meg a horvát tengerparti biciklizés tud kikapcsolni.

Új hozzászólás Aktív témák