Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz MongolZ #30 üzenetére

    Amúgy itt egy kis kalkulátor.... Korábban amíg drágábbak voltak ezek a fényforrások akkor több volt a megtérülési idő... De ha mondjuk a linken alapból kitöltött adatokkal számolunk akkor a jelenlegi 2 hónap pár éve még 4-5 hónap volt... Esetleg 6. Na most az is elég baráti szerintem...

    Ja és, ha a környezettudatosság is szempont minden mellé akkor meg kell nézni azt, hogy mennyivel kevesebb a co2 kibocsátás... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz MongolZ #30 üzenetére

    Azért, hogy a másik oldal is meglegyen, nem minden jó ami energiatakarékos, pl mosógépeknél gyakran már a mosási teljesítmény rovására megy az energiaspórolás. És ha emiatt 2x-3x kell kimosni a ruhaállományt mire tiszta lesz, az nem csak időveszteség de hirtelen már nem is olyan nagy az energiamegtakarítás.
    És gyanúm szerint nem csak a mosógépek ilyenek, csak épp róluk olvastam konkrét példát nemrég.

    De elég ennyi az energiakérdésről, a lényeg az, hogy amit OP leírt a cikkben, az meg sem közelíti tudásban egy off-the-shelf router-gateway szintjét, max throughput-ban.
    Az más kérdés, hogy amit ez nem tud, azt általában az 1.0-s userek nem is használják, de kétlem hogy ez a megoldás 1.0-s usereknek volna szánva, akkor nem szórakozott volna CLI-vel...

    (#31) bambano "Amelyik eszköz képes egynél több broadcast domain között csomagokat átpakolni, az router." Ez a lehető legnagyvonalúbb definíciója a routernek amit eddig hallottam, valóban szükséges, de nem vitán felül elégséges definíció.
    Sok értelme nincs a routing szabályoknak ha minden forgalom csak A-B/B-A irányban mehet...

    Tűzfalat is lehet 1 NIC-kel csinálni(pl. MS ISA), csak sok lesz rajta a lyuk.

    Ha figyelmesen olvasod, nem azt írtam, hogy az összes MikroTik router olyan, hanem hogy több modell is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz MongolZ #30 üzenetére

    Nevetséges, hogy mennyire semmibe nézik az emberek a világítást, közben meg az adja az otthoni elektromosenergia fogyasztás nagy részét (természetesen hagyományos izzók esetén).

    Hogy mi?
    Hadd találjam ki, te az a fajta vagy, aki kapcsolgatja maga és mások után a villanyt? :DD

    Az általános nézet, hogy a világítás egy háztartás energiafelhasználásának csak a töredéke, jellemzően 5% körül. A nagyfogyasztók elsősorban a fűtőszálas berendezések (minden, ami vizet melegít), motoros berendezések (hűtő, fagyasztó, légkondi) és csak eztán következik a sorban a szórakoztató elektronika.
    A világítás jellemzően csak adott napszakban üzemel és az átlagos polgár felhasználási szokásai szerint előbb döglik meg a kompakt fénycső a fel-lekapcsolástól, mint hogy érdemben behozná a bekerülési költségét.
    Az olcsó ledes fényforrások meg rövid életűek, a drága ledes fényforrások esetén meg árukból kifolyólag felesleges pénzmegtakarításról beszélni.
    Az elmúlt 10-20 év személyes tapasztalatai alapján azt mondanám, hogy a hagyományos izzóval nem voltak élettartam problémák és rettentő olcsó is volt megvenni. Az ún. energiatakarékos izzók ellenben jó, ha 1 évnél tovább üzemeltek (nem tudatos vásárlások eredményei, szóval csak random termékek random bolt polcairól - vagyis átlag ember "energiatakarékos izzót" vásárol kategória) és ehhez mérten 10-20x annyiba kerültek, mint a hagyományos halogén. Évente többet költöttünk izzóra, mint az általa elhasznált áramra.
    Most az elmúlt néhány évben nagy sláger a ledes izzó, így egy-egy pontgyűjtő akcióban vettünk pár GU-10 izzót a MOL-nál, ezer Ft alatt darabját, de sorban mennek tönkre. A garanciális ügyintézés meg olyan amilyen, így elkönyvelhető pénzkidobásnak. Esélye nincs megtérülni a "befektetésnek". Vicc.
    Jó volt az a halogén izzó. :U
    Hirtelenjében ezt találtam csak - pedig direkt szerettem volna mutatni egy cuki kis kördiagramot -, de itt is látható, hogy a világítás pont nem jelentős tényező.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák