Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Sub-ZeRo #15 üzenetére

    SSE2, PAE, NX - Ezért írtam A64 és Core2 procikat.
    Az AthlonXP már nem jó neki SSE2 hiányában, a P4-eket meg legtöbben lecserélték, vagy radiátorként használják azóta. :P

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • MongolZ

    addikt

    válasz Sub-ZeRo #63 üzenetére

    Többek között a kikapcsolás nekem is gondot okozott, először nem volt türelmem és a gépen található kikapcsológombbal oldottam meg... de legközelebb kb. 2 perc alatt megtaláltam. Lehet csak szerencsém volt...

    "A windows 8-nál is az lett a baj, hogy nem windows 7-et kaptak az emberek, sőt, inkább az xp-nek jobban örültek volna"

    Itt van a nagy igazság. És ez a szomorú. Ahogy a régi mondás tartja: 30 évvel ezelőtt is jó volt ez, akkor miért ne lenne most is jó?

  • Cifu

    félisten

    válasz Sub-ZeRo #77 üzenetére

    Meg hely szempoontjából meg nem mindegy? Lassan mindenki terával, meg 2-vel szaladgál, akkor a windowsnak miért nem lehet 80-120 gigát hagyni, jól működjön?!

    Figyelembe véve, hogy sok embernek 60-90-120 GB-os SSD-n ül a Windows partíció, nem, nagyon nem mindegy... :(((

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #77 üzenetére

    "Hát furcsa, de lehetne azt mondani is, hogy jó hogy akkora."
    Mi az, hogy JÓ, hogy akkora? :DDD Egyébként használtál te már valamilyen normális Linuxot? Hasonlítsd össze az ottani rendszerkönyvtár-méreteket a Windows terjengős méreteivel. Mondom mindezt úgy, hogy alapvetően Windows-felhasználó vagyok, de ne csináljunk úgy, mintha nem szeretne terpeszkedni.

    "Meg hely szempoontjából meg nem mindegy? Lassan mindenki terával, meg 2-vel szaladgál, akkor a windowsnak miért nem lehet 80-120 gigát hagyni, jól működjön?!"
    Hogy lenne már mindegy, soha nem hallottál még arról, hogy valaki SSD-re rakja a rendszerét? Ma pont az SSD-k korát éljük, rohadtul nem mindegy, hogy mekkora helyet foglal a fő rendszerkönyvtár, ha szeretnéd, hogy legyen hely még a plusz alkalmazásoknak is az SSD-n, mivel szeretnéd, hogy azoknál se legyen szűk keresztmetszet a háttértároló.
    Egy átlagos 128 GB-os SSD pedig még mindig 20 ezer Ft körül mozog, nem két fillér. A 128 GB meg egyáltalán nem sok, bár elhiszem, hogy átlagjúzernek totál mindegy. Ha neked is, akkor örülj neki... :)

    Egyébként ezek az érvek teszik tönkre a világot. :DDD Mondhatja a programozó is, hogy ugyan máááá', minek spóroljak én a memóriával, úgyis ma már mindenkinek van 4 GB RAM-ja, akkor szarok rá, hogyan lehet normálisan kódolni, van ott vas... Mondhatja ezt a tárhelyspórolásra is. Minek azt?
    Csak gondolj bele egy picit, ha minden programozó így állna hozzá, akkor az vajon jó lenne-e neked. (Igénybe veheted a közönség segítségét, ha gondolod. ;))

    "Persze, egy linuxhoz képest hatalmas, de a 2 nem ugyan az."
    Tehát a Windows-nak szabad terpeszkedni, mert egy másik operációs rendszerről van szó? Ja, értem... :DDD

    "Amúgy nem 4 hónapos a rendszer és már most 23 giga. ;]"
    Ugye, milyen remek? :DDD És akkor most JÓ, hogy akkora? :P

    ==========================================

    (#79) MongolZ :

    "Másrészről meg alapvetően sem szabad a fórumokból kiindulni, mert ide csak panaszkodni járnak az emberek"
    Úgy érted, te most panaszkodni jöttél ide? :DDD

    "Azért egy 120-as SSD hamar meg tud ám telni."
    Na, hát erről beszélek én is. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • imibogyo

    veterán

    válasz Sub-ZeRo #77 üzenetére

    Persze poénból mondtam, de én amúgy tényleg nagyon régen nem használok már szoftveres leállítás gombot. Be van állítva, hogy a bekapcs. gomb egyszeri rövid megnyomásával normálisan álljon le a gép (ennél nincs gyorsabb). Ha ez nem elég ott van az Alt+F4-es lehetőség asztalra kattintás után. Legalábbis én ezeket használom. Mióta fejlettebb (újabb) Linux, Win 7 és 8(.1)-em van, azóta szerintem egy kezem meg tudom számolni hányszor állítottam le gépet start menüből. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #87 üzenetére

    "Persze, én is szeretném a laptopot megspékelni egy 120-as ssd-vel és ha 20% hely marad szabad hely, akkor már jó vagy nem? De. Azért azt sem felejtsük el, ha hülyére telepítjük a gépet, akkor az is tud helyet lefogni, mag azzal szemben, aki tudja mit kell felrakni annak elég lesz a 120-as ssd bőven."
    Tehát szerinted az, akinek szűkös a 120 GB-os SSD, az nem tudja, mit kell felrakni, vagy az eszetlenül hülyére telepíti a gépet? :DDD Nem akarok szúrkálódni, de a saját felhasználási szokásaidon kívül nem próbálsz ilyenkor elképzelni más helyzetet (hogy nem mindenki úgy használja a gépét, mint az átlagfelhasználó)? Például olyat, hogy valaki fejlesztési célokra használja a gépét, és nem csak a böngészők, zene/videólejátszók és az Office-csomag van fent neki? ;)
    Nem, nem elég "bőven" a 128 GB-os SSD-m. :N És tudom, mit telepítek fel.

    "Manapság a 64 bitet használ az aki a jövőre gondol. Nem 32 bitre épít, mert ugye ott a maximum 4 gigás limit.
    Meg miért ne írjon valaki olyan programot, ami kihasználja a 4 gigát? Attól gyorsabb lesz, ha többet használ, nem lesz töltés idő stb. Ellenben ha 1 gigára írnád, akkor meg a sok üres "hely" szabadon maradna . Nem azért kell a 4 giga ram, hogy ki legyen használva? Dehogynem."

    Húha, itt asszem szövegértési és informatikai tudásbeli hibák vannak.
    Amúgy az érvelésed alapján lényegében az a jó szoftver, ami zabálja a memóriát.
    Egyébként a Windows idióta swapolási szokásainak (például a sokszor felesleges lapozásnak) semmi köze a témához, amiről szó volt.

    Hogy neked van még egy csomó maradék helyed, és emiatt nem zavar, hogy a Windows-könyvtár mekkora, és más meg le van szarva, az szintén picit furcsa érvelés. Tulajdonképpen itt is csak a saját felhasználói szokásaidból és prekoncepcióidból indultál ki, pedig elég sok egyéb szempont és más felhasználási szokás is van.

    (#88) King Unique :
    :P

    Sk8erPeter

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Sub-ZeRo #183 üzenetére

    Idén nem lesz 9. Olyanok is lesznek, akiknek a 9 nem fog bejönni, hanem maradnak a 8.x-nél, és náluk ez számít. Vagy egyszerűen csak ha nem lesz olyan kedvező akció, mint a 8.0-nál volt hogy 9k Ft-ért válthatott, akkor nem fog váltani, és akkor megint számítani fog, hogy biztonságosan használhatja e a gépet, vagy nem (nyilván nem olyan mentalitású emberekről beszélünk akik még legális OS-nél is kikapcsolják a Windows Update-et, és SP-t sem telepítenek - sajnos az XP-s kihalós topicban volt olyan aki ilyesmit írt, és fanatikusan állította, hogy az így van jól... ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák