Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz tope #18 üzenetére

    Pesten zöld hullámban ugyanezzel találkoztam én is.

    A baj az, hogy az emberekben nincs tisztázva az, hogy mennyit nyer egy adott tempóval. Egy 20-40 perces városi út alatt 70-75-el hajtva 7-13 percet spórol(na). Egy ilyen hosszú városi úton azonban számos lámpa megfogja úgyis, zöld hullámban pedig valószínűleg mind. Azokat a majmokat, akik ilyen helyeken cikáznak előre, általában 4-7 autóval látom magam előtt 20 perc után is. Ez konkrétan 10-15 másodperc. De nyerjen 5 percet... megéri?

    Ha ennyire siet, induljon el 10 perccel hamarabb, és meg is oldotta. Bár nem tudom, hogy mi jár ezeknek az embereknek a fejében, nagy százalék biztosan csak "kivagyiságból" hajt, meg hogy megmutassa, hogy ő mekkora sofőr.

    Harmadik nagy kedvenc, ami talán még nem lett említve, az a versenyszellemű sofőr, aki az út közbeni lakotton megelőz 65-70-el, majd külterületen 75-el füstöl, mert annál többet nem is tud az autó. Visszaelőzöd (ami közben kitapossa a gázpedállal a rozsdás alvázat, mer nehogymá). Majd a következő településen a vége előtt 1km-el utolér, tol, majd az utolsó 500 méteren megelőz, és újra megy előtted 75-el.

    Az eredeti cikkhez hozzászólva: Az ilyen barmok nagy százaléka céges bérautót tapos agyon. Ha csak nem töröd össze a sofőrt is Isten igazán, nem nagyon fogja meghatni a dolog, max kap egy újabb autót, esetleg intéztél neki 100% táppénzt a felgyógyulásig (mert valószínűleg azt is elintézné). Ilyen esetekben sokkal célravezetőbb a dashcam. Ha megvan valami jó anyag, névtelen accounttal közzé kell tenni pl. Facebookon meg kell találni a céget, és eljuttatni neki, esetleg közzétenni, hogy az adott cég alkalmazottja így ment. Korábbi munkahelyemen (multi) volt akitől elvették az autót ilyen miatt.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák