Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz vicze #9 üzenetére

    Gondolom hosszú távon éri majd meg nekik. Tudnak függetlenedni az MS-től, nyilt forrás miatt saját embereik tudnak fejleszteni a rendszeren, stb.

    Egészen biztos hogy az elején brutál pénzek mennek majd el bele, ha erre még rájön a politikai/gazdasági ellenszél is akkor meg főleg szívás lesz.

    Nem fűzök hozzá sok reményt hogy sikerül nekik, de igazából örülnék neki ha összejönne.

  • cami][us

    senior tag

    válasz vicze #9 üzenetére

    Amennyiben támogatott disztrót választanak, egyből drágábbra jön ki mind bármilyen MS infrastruktúra.

    Fake news

  • hunluki

    senior tag

    válasz vicze #13 üzenetére

    Persze, nyilván millió egy buktatója van és nem mint foteltudós fogom itt megmondani a tutit ha már kormány szinten belebuktak páran.

    Amúgy ha ügyesen tervezik nem kivitelezhetetlen, én pl állítottám át tizenpár fős irodát linux alapokra, igaz ott XP-ről migrálódtunk ubuntura, első körben OO, később libre, aztán thunderbird, mindezek XP-n még. Amik jöttek hibák szépen korrigálva lettek, doksikhoz született új template, csomó munkafolyamat automatizálva lett és a szerveren megy.

    Azóta is működik, szóval nem lehetetlen, de így is volt csomó coexistence, fokozatosan lettek átállítva a gépek, és be lettek húzva egy VM image-be ami szintén szerverről elérhető volt RDP-n fallbacknek, eleinte használva is volt sokat, később egyre kevesebbet, aztán egy idő után le lehetett kapcsolni azt is.

    Ez a móka is amúgy kb 2 év volt, rengeteg tervezéssel, rengeteg folyamat átfaragásával és akkor itt egy pici irodáról beszéltünk.

    Amúgy pont mostanában körvonalazódik egy hasonló projekt, igaz itt már nagyobb cégről beszélünk és nem csak irodáról hanem különböző gépek/kütyük is vannak, a levelezés domino/notes alapon megy, a gépek pedig W7-ek. Itt is első a rendes tervezés, párhuzamos futás, ha para van legyen fallback.

    #14: Viszont függetlenednek az MS-től és saját fejlesztőket tudnak kinevelni, országon belül marad a szakember és a tudás is. A jelek szerint ők úgy érzik hogy ez a jó irány, aztán majd meglátjuk mit dob a valóság.

    [ Szerkesztve ]

  • #41095680

    törölt tag

    válasz vicze #13 üzenetére

    Erről a támogatási rdsz-ről szívesen olvasnák bővebben, pl. hol használják Mo.-on, csak multicégek vagy esetleg állami, kkv? Az összes hasonló cikkben olvasok róla, mennyire fontos a support. Nem tudom, hogy mekkora a legális szoftverek aránya a cégeknél? Mert, ha fizetős kell, akkor fizessék ki, utána beszélhetünk róla, hogy hol drágább a támogatás.

  • Shyciii

    veterán

    válasz vicze #46 üzenetére

    200 főhöz 4 szerver? Tehát akkor 2 szerver, mert mégis csak cluster ugyebár. Szerverenként 100 fő, ha Windows, akkor igen combos szerver kell, mert nálunk ahol én dolgozom csak maga az adatbázis szerverhez kell pl memóriában 64GB ram, és ez csak az adatbázis, és hol van még a "maradék" 13-15 szerver...
    Igen a licenc a legdrágább, de ebben az esetben olyan mértékű hardver kell, hogy az már nem elhanyagolható. És akkor még idetartozik az is, hogy minimum ott kell lenni a raktárban 6-7 winyónbak, 2-3 hálókártyának, 4-5 memóriamodulnak, 2-3 battery backup modulnak alsó hangon. Mert gondolom ahol építettél ki ilyen rendszert, ott alkatrész probléma esetén nem vártok a beszállítóra, mint ahogy mi sem...

    Amúgy a bankokat hagyjuk, és a rendszereiket. Sima átlag lakossági ügyfélként is lehet látni, hogy milyen problémák vannak a rendszereikkel, és még lassú is (volt hogy én ajánlottam fel, hogy ránézek a nyomtató problémára), és ugye ott az OTP akiktől pár éve a komplett IT szakemberestől elment meg jópár programozó), és feltöltötték (bár még mindig keresnek...) újoncokkal, úgyhogy úgy is működnek...Jah aztán 1,5 éve Budapest Bank kapott vagy 50 milla büntetést az akkori IT működés miatt. Ezt majd elfelejtettem, szal nálam nagyon nem az etalon kategória a banki rendszerek :)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vicze #58 üzenetére

    Mondjuk a Vmware szar terméke olyan, hogy felteszem, működik.
    A MS termékét feltettem (2016-ost), nagy nehezn összehoztam, hogy tudjam adminisztrálni távolról, majd nem indult el a virtuálgép.
    Létre lehetett hozni, de nem indult.
    A prociból hiányzott egy feature.
    Ezt minek közölni telepítéskor...

    Feltettem egy régebbit (2012). Ugyanez :D

    A Vmware szó nélkül fut azóta is... :))

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz vicze #58 üzenetére

    Ez szokott tetszeni mikor ilyen demagóg baromságokkal jönnek. Gondolom neked is van 2000 powershell programozód akik az azure-t programozzák reggeltől estig, ja nem, akkor szerintem hagyjuk a hülyeséget. Szerintem a google is képes összehozni egy maps-ot, meg egy translate-et, de szerintem menne ez neked is otthon is nem ja várj nem. Na erről megint ennyit gondold át még egyszer, aztán majd beszéljünk róla megint.

    Mondom mi baj, ja tudom az azre-ben faszán megy :D :DD :DDD ;) :(

    - a Windows- havert nem tudod telepíteni több pathos san boot-ra mindig le kell venni, és egyet hagyni mert a hypertré nem képes lekezelni telepítésnél csak egy pathot, az ms nem volt képes beépíteni egy telibevert szutyok multipath drivert telepítésnél.
    - VMQ, dVMQ, VMMQ, ha nem állítod be esik kell az egész szutyok.
    - kerberos smb stb nem állítod be esik kell az egész
    - nem képes rdm-et kezelni, mert mennyivel jobb a shared disk
    - ameddig felszenvedi a windows magát minden telepítésnél, lemegy a nap, 22* újraindul mert hát windows-nak kell hyper-v role, failover cluster role a k... anyja role, mert alaphelyzetnem nincs semmi rajta.
    - a failover cluster olyan amilyen de nem egy atomstabil dolog., legalábbis hyper-v alatt az tuti.
    - ahány processzor annyi vmq beállítás, ez aztán a profi ..
    - aztán olyan faszán lehet monitorozni, hogy majdnem sehogy ha fongik akkor is a performance monitort kell használni, mert amúgy a scom sem arra való...

    Na az ESXi-ben ez 2009 óta megoldva.

    Na nem azt mondom, hogy a VMware tökéletes, a hyper-v egy balta, a vmware meg egy leatherman wave...

    És akkor a többiről ne beszéljünk ami még van, mert az egy könyvet kitenne...

    De az azure-ban megy köszi. Szólok is a főnöknek, hogy megfejtették a prohardver fórumban.... Ja nem éppen mi is kivezettük ezt a csodát, mert mást már nem is tudok mondani rá....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • attila9988

    őstag

    válasz vicze #9 üzenetére

    Ez csak attól függ, honnan vesznek támogatást, és milyet. Ms esetén tökéletes függésbe kerülnek, *nix rendszerek esetén pedig számos lehetőségből válogathatnak.
    Technikai akadálya természetesen most sincs a váltásnak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vicze #66 üzenetére

    Meg olyan entitás sem, ami megszívasson.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz vicze #66 üzenetére

    Ennek ellenére a Debian a legnépszerűbb server Linux disztro a földön. Szerencsére.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vicze #69 üzenetére

    Miért, azt ki hogyan gondolta, hogy ingyenes OS-hez ingyen majd lesz support? Vagy WTF?

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz vicze #69 üzenetére

    Már hogy szerinted a Google hobbioldal, vagy a digital ocean, meg egy halom nagy IT cég, ok. Csak mert ott Debian fut. Nem baj ha nem tájékozódsz még nem baj az sem ha mindenképpen ragaszkodunk a supporthoz csak kérlek legalább olvas utána mielőtt leírsz valamit.
    Tehát ha a hollandoknál ilyen mindenhol? Szerintem ez megint ilyen leírták valamit aminek nem olvastál utána. Na mindegy úgy tűnik meg kell szokni ezt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vicze #69 üzenetére

    Jut eszembe, úgyis divat mindent kiszervezni, gondolom találsz olyan céget, ami Debiant supportál neked.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz vicze #78 üzenetére

    Tényleg:
    [link]

    A Google Kubernetes alapú saját maga szerint "Borg" fantázia nevű speciális operációs rendszert használ konkrétan, amely legkevésbé hasonlít a Linux-hoz.

    Igen ám, csak az éppen Wheezy-ből alakították ki:

    [link]

    "Gondolom neked is van 2000 "Linux" programozód akik a(z) "KVM-e"t programozzák reggeltől estig".

    Ennek mi köze van ahhoz, hogy egy rendszer alaphelyzetben kiforratlan, és csak akkor képes normálisan működni ha azt gyantává programozod, mert a Debian anélkül is kiforrott a supportot hogyan keverted most ide?

    Digital Ocean legjobb tudomásom szerint a KVM-et Ubuntun használja és az alapértelmezett OS-ük is Ubuntu igen rég óta

    Vagy legalábbis amiről lehet hallani, hogy 16.04-et valóban használtak, csak az 3 éve volt.

    (Hm a KVM-et ki is supportálja(fejelszti) leginkább, ja ilyen garázscégek, mint a Red Hat/IBM.)

    Hát te tudod, ha szerinted garázscégek, az a Te bajod, valamint az IBM és a Red Hat egy cég ma már a legjobb tudomásom szerint.
    A KVM-et az én legjobb tudomásom szerint pedig a Open Virtualization Alliance fejleszti, amit a Red Hat és az IBM alapított, csak éppen a projekt a Linux Foundation felügyelete alatt van, melynek röpke ~ 200 fejlesztőpartnere van. Szóval lehet is ilyen nagy mondatokat mondani, de azért utána kellene nézni néha a dolgoknak.

    Tehát ha belinkelem hogy DO-n mekkora Debian árnya az is nyilván "leírtak valamit, aminek nem olvastak utána", mert te jobban tudod. :)

    Nem tudom jobban, nem kell támadni, ez nem a magyar parlament meg a magyar közélet, csak beszélgetünk szerintem, ezek szerint Te máshol érzed magad.... Aztán részemről ennyi..

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vicze #78 üzenetére

    A kérdés az vol, hogy mennyibe kerül. A Debian semmibe. Onnantól el lehet dönteni, hogy megéri-e neked, hogy nincs OS szintű support (nem is értem, ha kiszervezed, akkor jól kell szerződni, és lesz kihez fordulni - de azért a Debiant is fejlesztik valakik, szóval ha akarsz, lehet jelezni a bajod), de olcsóbb az OS, vagy van support, de azért pengetni kell? Na most valószínűbb, hogy nem a rendszeres kiadás lesz a nyerő.

    Mondjuk nekünk van egy szép nagy disztró gazdájától fizetős support, de még sosem kértünk igazából segítséget, mert olyan nagyon kemény dolgokat nem csinálunk (már az a csapat, amiben én vagyok), így ha nem megy valami, akkor azt a mi bénázásunk okozza - ezt meg általában megoldjuk magunk :D

    Windowsos kollegáknál sokkal több macera van.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz vicze #90 üzenetére

    Ha neked az, hogy egy több ezer Linux fejlesztővel rendelkező cég fogja az alap Debiant és módosítja, és saját magának supportálja konkrétan kernel szinten egyelő azzal, hogy Debiant használnak, akkor legyen azt használnak.

    Szóval akkor nem olvastad el amit írtam ugye?

    Én ezt írtam:

    A Google Kubernetes alapú saját maga szerint "Borg" fantázia nevű speciális operációs rendszert használ konkrétan, amely legkevésbé hasonlít a Linux-hoz.

    Te hol olvastál olyat ebből, hogy ez egy tiszta Debian? Igen Debian-ból fejlesztették. Most leírtad amit én előbb, csak kérdés miért?

    Az első cikk ugye a desktopokról szól, hogy a módosított Ubi 14.04 LTS-t(lejárt a support rá) váltanak Debian Testing(!!!!) alapú saját gLinux-nak nevezett OS-szel.

    Ok és ki állított mást?

    Sőt ezt Live migration formájában teszik, ami elég "WOW" őszintén szólva, figyelembe véve, hogy egy Ubuntu önmagát képtelen néha upgradelni.
    Lényegében a Debian teszting csomagjait egyenként veszik át tesztelik belsőleg és javítják ha kell, és azért csinálják, hogy a teljes support Google-on belülre kerüljön és ne függjenek külső fejlesztőktől.

    Ok és ki mondta, hogy ne így lenne?
    De te használnál Debian Testinget, éles környezetben több 1000 ügyfél alatt?

    Ez elég sok dologtól függ.

    Igen igen ezért hackeli mindenki az alap csomagokat mert kiforrott és tökéletesen működik. :)

    Ebből kiindulva a Red Hat még rosszabb helyzetben van, mert ott a csomagok még elavultabbak? Legalábbis a logika amit leírtál erre utalna.

    Ha mutatsz bármi konkrétat, hogy váltottak, semmi probléma, én nem találtam.

    Tehát nem jelenti, hogy nem váltottak igaz?

    Továbbra is arról van szó, hogy normális méretű cég, akinek szüksége van OS supportra, hogy megfeleljenek az előírásoknak, és nem rendelkezik 200 Linux kernel fejlesztővel, az nem fog Debian-t használni. És a Debian aránya ilyen környezetekben 2-4% között mozog.

    Tehát akkor tulajdonképpen most már Te is belátod, hogy leszűkítetted a kört a kifejezetten kereskedelmi Linux-okra. Ami annyit jelent, hogy a fizetős Linuxok esetén a Red Hat van többségben, de ez akkor nem azt jelenti, hogy az is a legnépszerűbb igaz?

    Persze Debiant is fejleszti "valaki"-k,

    Hát ja a föld legtöbb fejlesztőjét tömörítő nem kereskedelmi csoport aki operációs rendszert fejleszt. Végül is több 10 000 Fejlesztőt jelenthet.

    nem bootol bizonyos AMD APU-kon. Na pont ilyen az ingyen support.

    Ja meg a Red Hat sem...

    Csak megsúgnám, hogy minden egyes frissítés a support része, mivel azokat a frissítéseket nem kapod meg support nélkül, egyetlen Enterprise Linux esetén se. És ha erről nem tudsz, akkor nem tudom hogy miről beszélgessünk. :(

    Akkor meg is van miért a Debian a legnépszerűbb Server Linux distro... Hát mondjuk szerintem ezt itt eddig tudtuk, anélkül is, hogy leírtad volna....

    Linux frissítés többszörösen tesztelve van több HW-n és rengeteg SW-vel, hogy ne kelljen jegyeket nyitogass.

    Ezért nem kezelik el a Red Hat 7-ek a multipathot a Synergy 480-as szervereken (és bármelyik hasonló szerveren), mert sokszorosan tesztelték.

    Olyan sokat használják, hogy ilyen "apróságokkal" nincsenek tisztában. :)

    Várj csak de én tisztában vagyok vele, csak esetleg a kolléga nincs tisztában vele, hogy amiről beszélgetünk operációs rendszer szintem csak a Core-a igaz, mert amint grafikussá válik a móka, akkor azonnal Windows-nak számít és hiába csak három role-t tud kihasználni Te Windows-t telepítettél és arra egy Hyper-V role-t.
    Nincs azzal baj, ha szabadidőtökben csak azért írogattok ide, hogy kötözködjetek, csak olyan furcsa, hogy ezt úgy teszed, hogy igazából valódi konkrétumok nincsenek mögötte.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák