Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz hunluki #11 üzenetére

    A Linux-ra váltás, nem azt jelenti, hogy open source és ingyen lesz minden hirtelen. :)
    Amit spórolni lehet, az a Office licence, és kb. ez az egyetlen egy dolog. (Ezt megtehetnék ugyan úgy Linuxra váltás nélkül is gond nélkül.)
    Az OS support pénzbe kerül, egyéb Enterprise SW-k, aki sokszor benne vannak a Windows Server-ben, szintén pénzbe kerülnek. Ezt nem tudod megspórolni se rövid se hosszútávon.
    Bármilyen alkalmazást most is fejleszthettek, nem kell hozzá nyílt forráskód semmilyen formában.

    Sőt a legnagyobb költséget mindig és minden esetben a saját fejlesztések viszik fel, maga az SW licence igazából elenyésző végső soron.

    Az "álljunk át Linuxra!" nagy ötletek akkor születnek többnyire mikor, egy elavult már nem támogatott Widnows/Office-ról kell átállni egy újra, amire migrálni kell az alkaszámokat. Ebben az esetben első körben teljesen jó ötletnek tűnik a Linuxra váltás, hiszt a váltás költségei közel azonosak elméletben.
    A probléma a gyakorlattal kezdődik, amikor elkezd elszállni a Linux átállás és támogatás költsége nem várt mértékben.

    Még egy próbálkozást se láttam realisztikusan eltervezve. Pl. léptelenek elszakadni a tervezők a desktoptól és hogy helyileg fusson bármi, nem képesek web alkalmazásba ültetni MINDEN folyamukat, hogy SOHA többet ne kelljen azon gondolkodni, hogy milyen rendszert használnak, hanem OS független legyen 100%-osan minden, és azt választod ami épp a legolcsóbb legyen az RH, MS vagy Google.

    (#12) cami][us: Ha ennyire "fake news", akkor linkeld már végig, hogy mennyibe kerülnek a Linux distrók support szerződései. Amikor legutóbb végignyálaztam őket akkor választottam azt, hogy maradunk support nélküli Ubuntunál, és szopok a frissítésekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák