- Proxmox VE
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Synology NAS
- 3,6 billió dollárt ér az NVIDIA, idáig még egy cég sem jutott el soha
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hálózati / IP kamera
- Windows 7
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Windows 10
- AliExpress tapasztalatok
Új hozzászólás Aktív témák
-
tha_answer
őstag
tehat tisztazzunk vmit:
az apple nem telefonnal nyomta le a nokiat hanem egy olyan eszkozzel aminek csupan egyik funkcioja volt a telefon.
nagy kulonbseg.
letrehozott egy masik eszkozosztalyt ami rogton az egesz addigi mobilpiacot jelentektelenne tette. az apple ebben alkotott nagyot. tehat nem versenyzett vele, hanem leredukalta. de ez nem jogositja fel jaradekszedesre.a google szimplan jobb keresot hozott letre.
a nokianak meglett volna a lehetosege a microsoft elott h harmadik ecosystemet hozzon letre (meego). nem elop baszta el. hanem a felsokozepvezetok.
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #252 üzenetére
Ez nem kriterium erre, mert a Nokianak is es a Blackberrynek is volt "melos" telefonja, email kliens, bongeszo stb.
Itt az erintokepernyo volt inkabb a nagy dobas.Az Apple nagyon is versenyzett ezekkel a cegekkel evekig, nezz csak market share historyt.
Nem egy csapasra kerultek az elre. -
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #253 üzenetére
azok a melostelefonok niche felhasznaloi reteget jelentettek, alapvetoen a telefont tweakeltek, mig az apple egy intuitiven hasznalt pct adott az atlagember kezube ahol az egyik kulcs az erintokepernyo volt, es a telefon mar csak funkcio volt, nem fotermek.
en nem neveznem versenynek mikor a kocsik levaltottak a lovakat. ott se egy csapasra kerultek elre.
de mondok peldat mostansagrol is: a kinai allam felismerte hogy a belsoegesu motorokhoz keves, pontosabban tul sok ido es eroforras kellene meg nekik fejleszenek versenykepes icet. inkabb megtoljak a villanyt ott nem kell a hagyomanyos gyartokkal versenyezni. a vw id bukta kinaban.
[ Szerkesztve ]
-
kilua
senior tag
válasz tha_answer #248 üzenetére
Nekem Nokia N95öm volt, opera mini böngészővel böngésztem, voltak rá Ngage2 játékok (egy letöltő szolgáltatás 3D játékokkal pl metal gear solid mobilera és resident evilre emlékszem) sokat használtam azon a Gameboy color emulátort, egész jó 5 megapixeles autofókuszos kamerája jobb volt mint az első iPhoneoknak. Még mindig megvannak az N95el lőtt képeim mai szemmel sem olyan rosszak.
Azon kívül ott volt a blackberry, ami szintén elég sikeres okostelefon volt... Valamit nagyon tudott Steve Jobs hogy így letarolta a piacot. Az első iPhone úgy mindenben kevesebb volt mint az N95 kivéve a touchscreen.
[ Szerkesztve ]
-
kilua
senior tag
válasz aprokaroka87 #256 üzenetére
Akkor az első iPhone még úgysem volt az, csak egy "érintőkijelzős feature phone" az appstore előtt.
Úgy értem szerintem ez a játék nem olyan rossz telefonhoz képest mai szemmel sem
[link]Az első iPhone nem tudott videót sem felvenni eközben
[link][ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #258 üzenetére
Ami nem jelent semmit.
A Nokia es a tobbi nagy ceg ugyanugy tudott volna hasonlot kihozni, mert market share/eroforras/love volt hozza. Nem leptek idoben, azt volt a gond.
A lehetoseg ott volt, ahogy most az Epic szamara is. -
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #259 üzenetére
dehogynem a lenyeget.
mert mit is allitottal? egyenlo feltetelek.
egyenlo felteteleket general a sugarhajtomu es a properrel ugye?perszehogy az lett a veszte h nem lepett idoben, egy ideig a lotenyesztok is alapithattak volna autogyarat.ataludtak.
de a mostrol van szo. akkor megkerdezem: szted ha az apple hagyomanyos telefont csinal akkor hol lenne most?
elmondhatjuk hogy az apple dimenziovaltas miatt lett sikeres es nem azert mert kihozott egy nyomogombos telefont?
nem a sajat palyajan nyomta le a nokiat, hanem gyakorlatilag az addigi palyat szuntette meg, tehat az uj palya mnkinek tiszta volt, most megis azt varod el az epictol hogy az applet a hazai palyajan nyomja le. seems legit.
[ Szerkesztve ]
-
kilua
senior tag
válasz Busterftw #259 üzenetére
Igazából az első Android telefon is blackberry szerű nyomógombosnak indult, de az iPhone sikere után nagyon gyorsan érintőkijelzős lett. Ugyanígy a Nokia is pár év után kihozott érintőkijelzős Symbiant, meg még később a blackberry is, de valamiért ha ITról van szó mindig az amerikai cégek maradnak versenyben, és mellettük ázsiaiak tartják magukat, európából meg mennyi maradt: a Nokia N95 egész jó kameráját fejlesztő mérnökök most talán a xiaomi kameráját fejlesztik [link]
Csak arra akartam célozni hogy az első két iPhone igazából semmi extra nem volt ha az érintőkijelző miatti egyszerűbb kezelést nem számoljuk.
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #260 üzenetére
"egyenlo felteteleket general a sugarhajtomu es a properrel ugye?"
Szerinted ez a kulonbseg, de ma nem ez a kulonbseg.
Ha az Iphone es az iOS sugarhajtomu lenne, akkor nem 20-25%-on allna a market share.
Kinaban az iphone market share 1 ev alatt 20%-rol 10%-ra csokkent az olyan markak miatt mint az Oppo es Vivo.Ilyen kaliberu telefonokkal barki piacra lephet es versenyezhet az Apple-lal es mindenki massal.
"most megis azt varod el az epictol hogy az applet a hazai palyajan nyomja le"
Az Epic kijohet sugarhajtomuvel hasonlo termekkel barmikor es versenyezzen arral/szolgaltatassal/Epic feature-kkel mint barki mas. Vagy olje bele az idot/penzt es hozzon ki jobbat mint a sugarhajtomu.Ezt csinalta az Apple is szerinted, megteheti az Epic is.
Ez lenne az igazi verseny, nem pedig birosagon azt kovetelni, hogy az Apple sugarhajtomu altal termelt haszon csak ugy legyen mindenkie. -
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #262 üzenetére
"Ha az Iphone es az iOS sugarhajtomu lenne, akkor nem 20-25%-on allna a market share."
a feature phoneok kozt az. idovel a tobbi is szerelt sugarhajtomut, a profit meg az applee nem az androide. az szamit nem?"Szerinted ez a kulonbseg, de ma nem ez a kulonbseg."
ez a kulonbseg rantotta ki a palyat a nokia alol. ma tudsz ilyen kaliberu kulonbseget telefonok kozt? vagy az apple feature phoneokkal vette el a nokia profitjat?"Az Epic kijohet sugarhajtomuvel hasonlo termekkel barmikor es versenyezzen arral/szolgaltatassal/Epic feature-kkel mint barki mas. Vagy olje bele az idot/penzt es hozzon ki jobbat mint a sugarhajtomu."
tfh h nincs jobb. ezesetben a lehetetlent varod el.
nem veletlen h a gyogyszeriparban is egy ido utan lehet genericet gyartani.de a lenyegen nem valtoztat: jaradek vagy sem. ha szabadpiacpartivagy es jaradek, akkor meg kell tole szabadulni.
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #263 üzenetére
"ez a kulonbseg rantotta ki a palyat a nokia alol. ma tudsz ilyen kaliberu kulonbseget telefonok kozt?"
Persze hogy van, mert akkor toronymagasan az Apple eladasok lennenek a piacon.
Ehhez kepest (2020) a Samsung 50 millioval tobb telefont adott el, a Huawei csak 10 millioval maradt le az Apple-tol, Xiaomi 30 millio darabbal.
Ennyi ember valaszt valamilyen vonzo kulonbseg miatt mas ceget es nem Applet.Es ehhez nem kellett lenyomni a sugarhajtomuvet, nem kellett feltalalni semmi ujat.
"ezesetben a lehetetlent varod el."
Nem kell jobbnak lenni. A Xiaomi vagy a Samsung sem jobb mint az Apple, eleg kulonbsegekkel vonzo lenni a piacon, a market share jon magatol.
Ez nem lehetetlen, mert eddig 5-10 eve nem hallott markaknak sikerult."de a lenyegen nem valtoztat: jaradek vagy sem. "
Jelen helyzetben nem az, majd a birosag eldonti. Addig felesleges szubjektiv velemennyel objektiven a temahoz szolni. -
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #264 üzenetére
https://www.forbes.com/sites/johnkoetsier/2019/12/22/global-phone-profits-apple-66-samsung-17-everyone-else-unlucky-13/
tehat apple profit mert apple, samsung a sajat komponensgyartasa miatt, mnki masnak szivas. ez az a hires lenyomas?
ja es majd elfelejtettem: appstoreuk is van vagy az androidet hasznaljak?hat dehogynem jaradek. tobb penzert nem nyujt tobbet. szvsz ha egy kavezo bevetelenek a 30 szazalekat kerne el a mafia mert csupan az o "teruleten" mukodnek akkor vajon azt a birosag hogy itelne meg? szted?
-
Juhaszatti
addikt
válasz tha_answer #265 üzenetére
"hat dehogynem jaradek. tobb penzert nem nyujt tobbet. szvsz ha egy kavezo bevetelenek a 30 szazalekat kerne el a mafia mert csupan az o "teruleten" mukodnek akkor vajon azt a birosag hogy itelne meg? szted?"
És ha övék az épület, és úgy nevezzük hogy bérleti díj?
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #265 üzenetére
A telefon atlagarnak mi koze van az egyenlo feltetelekhez indulaskor?
Oppo, Vivo, Xiaominak milyen sajat komonensgyara van? Semmilyen es az evek alatt top5 markak lettek.
Nem lenyomni kell az Apple-t hanem versenyezni veluk a felhasznalokert.Huaweinek van sajat storeja, sot Google mar nem is lehet rajt, Samsungnak is van a Galaxy Store, Xiaominak a Mi Store.
Epicet mi akadalyozza meg, hogy legyen sajatja? Honlaprol mar igy is toltheto a Fortnite mobilra."tobb penzert nem nyujt tobbet."
Az ilyen olyan szuper wc papir sem nyujt tobbet mint a Tescot. Kitorlod vele.
Az emberek tobbsege nem objektiven vasarol, errol szol a marketing.
Az hogy kinek mi mennyit er meg az szubjektiv. Lasd a bitcoin, vagy az aranyozott Iphone.Nem erted, hogy nincs tobb penz? Fix 15-30%.
Az Apple Store masfel milliardos es raadasul appokra tobbet kolto user base-et elerni szerinted nem tobbet er, mint az Epic Store regisztraltak 12%-ert?A Maffiae a kavezo (iOS) es az epulet (Iphone) is. Annyit kernek amennyit a piac enged.
-
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #267 üzenetére
megegyszer ne keverd a profit es a marketshare fogalmat. hol csapodik le a lenyeges profit a telogyartasban? apple samsung.
petsze lehet sajat storeja, kutya se hasznalja, nemigaz?
barminek a szazaleka miota fix osszeg?
nagyonjo pelda a kavezo.
mert tudod lehet mondani hogy epitsen kavezot mas is nyugodtan. csak ugye egy belvarosi es kulvarosi kavezo sohasem fog egyforma profitot. es a belvarost a kavezojaval az apple foglalta el maganak es nem enged mast ott kavezot nyitni. ami nagyon helyes tegye csak meg. csak ez innnentol jaradekszedes, amit azert tud megtenni mert mondhatja h ennyi is kesz. ahogy mondod nem fognak az emberek masik storeba menni akkor se ha olcsobb. az emberek a kulvarosi kavezoba se fognak kimenni.szoval a szazalek miota fix osszeg?
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #268 üzenetére
Mi koze a profithoz a versenyhez es a piacra lepeshez?
Az Apple felepitett egy olyan brandet/imaget amit elsosorban magasabb jovedelmueket celoz. Ezert van 1000 dollaros monitor stand es ezert koltenek tobbet appokra az iOS userek.Ez nem jelenti azt, hogy csak akkor tudsz versenyezni a piacon, ha ugyannyi bevetelt csinalsz mint az Apple, ami eleve abszurd, mert az Apple sem innen indult es a piacon tucat versenyzo van, akiknek nincs ennyi bevetele.
"barminek a szazaleka miota fix osszeg?"
A 30% nem fix? Valtozik hogy 45-90%, illetve nem, mert sok esetben 15% mar.
12 eve 30%."csak ugye egy belvarosi es kulvarosi kavezo sohasem fog egyforma profitot."
Es? Egyik piaci szegmensben sincs ket olyan ceg a vilagon akikel ugyanannyi a profit.
Nyereseges a Samsung a kisebb profit ellenere? Igen.
A Xiaomi? Igen.
Az Epic? Igen.
Koze nincs hozza."es a belvarost a kavezojaval az apple foglalta el maganak es nem enged mast ott kavezot nyitni."
Az iKavezo a belvarosban az Apple-e, viszont lehet a belvarosban kavezot nyitni.
Te az iKavezoba akarsz tobb kavezot nyitni, meghozza torvennyel kotelezve es kenyszeritve.
Ez a szabad verseny?
Barki nyithat a belvarosban masik kavezot.[ Szerkesztve ]
-
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #269 üzenetére
"Mi koze a profithoz a versenyhez"
csak a lenyege. ha nincs profitkilatas nem versenyzunk.nezd mar meg: ms szintu ceg belebukott. ez nem a hajra csinaljuk kategoria. a kinai belpiacon a partallam diktal.
akkor tudsz diktalni a piacon ha olyat tudsz h ennyi es kesz az ara. ezt az apple tudja csak az iphone keszulekkel. amit ugy araz ahogy akar. tobb penzert nagyobb tarhelyet ad. semmi gond nincs vele.
okay akkor megkerdezem: tehat 100nak a 30szazaleka es 1000nek a 30 szazaleka nem kulonbozik magyarul fix?
pont ezaz hogy nem lehet mert a belvarosi tomegvonzast az apple meg az android adja mostmar. a belvaros korlatos teruletu. a teljes teruletet elfoglalta mar az apple es az android.
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #270 üzenetére
"a nincs profitkilatas nem versenyzunk."
Tehat Samsungnal, Xiaominal, Huawei, Oppo, Vivonal nincs profit? Az elejen amikor indultak nem volt profitkilatas? Epicnek nincs annyi profitja most, hogy belevagjon egy ilyenbe?Amiota nincs Fortnite iOS-on, napi 1 millio dollart veszit az Epic a tavalyi cikkek szerint.
Az konkretan 360-400 millio dollar eddig, szerinted gond nekik a profit? Miert nem maradtak es hasznaltak ezt az osszeget elindulasra?Az MS-nek nem sikerult a Xiaominak meg igen. Ez nem mondd semmit.
"akkor tudsz diktalni a piacon ha olyat tudsz h ennyi es kesz az ara. "
Nem kell diktalni a piacon. A Xiaomi ar/ertek arannyal versenyez, a Samsung meg egy ideje mar ultra premiummal es feature telokkal.
Sot, kijelenthetjuk, hogy a konkurencia evekkel az Apple elott jar mar sok eve.
Kijelzo alatti kamera, ujjlenyomat olvaso, tobb generacios hajtogathato telefon.Az Apple pont a zartsaga miatt mas, az Apple "design" es premium branding miatt.
A vegosszeg nem fix, de a 30% igen. A vegosszeg minden esetben ismert, mert a fejleszto adja meg az arat es a 30% nem valtozik.
"pont ezaz hogy nem lehet "
A KaiOS 3% market sharrel rendelkezik mar a vilagon. Mi az hogy nem lehet? Ki szerint?
Az Android piac 85%-os, ide nagyon egyszeruen be lehet lepni, mert csak fork kell.[ Szerkesztve ]
-
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #271 üzenetére
"Tehat Samsungnal, Xiaominal, Huawei, Oppo, Vivonal nincs profit? Az elejen amikor indultak nem volt profitkilatas? Epicnek nincs annyi profitja most, hogy belevagjon egy ilyenbe?"
sajat ecosystem letrehozasara? nem arra nincs eleg.az feltunt h ahol van barmilyen eletkepesnke tuno store ott egy masfel milliardos partallammal a hata mogott van? nem a klasszikus piacrol?
"A vegosszeg nem fix, de a 30% igen. A vegosszeg minden esetben ismert, mert a fejleszto adja meg az arat es a 30% nem valtozik."
a mutet sikeres volt de a beteg meghalt."A KaiOS 3% market sharrel rendelkezik mar a vilagon. Mi az hogy nem lehet? Ki szerint?"
vegetalni? azt lehet.
"Az Android piac 85%-os, ide nagyon egyszeruen be lehet lepni, mert csak fork kell."
persze, ha fizeted a jaradekot addig maradhatsz/belephetsz. -
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #273 üzenetére
"nem arra nincs eleg."
Mese, habbal. Ha iOS-ra tudnak feljeszteni EpicStoret ahogy tervezik, akkor sajat forkolt Androidra is tudnak.
Ha van love 1 ev alatt 350-400 milliorol buszkesegbol lemondani es evekig tarto perekre jarni, akkor egy forkolt Androidra is van."partallammal a hata mogott van?"
Ja mert az Epicben levo Tencent 80 milliardos eves bevetellel mi akar lenni?
Konkretan tobbet kozott ok fejelsztik a kinai banknak a sajat cyrptot."persze, ha fizeted a jaradekot addig maradhatsz/belephetsz."
Ezt mondd a tobbi top10-es mobil gyartonak. -
lo_jo
senior tag
válasz tha_answer #270 üzenetére
Az MS nem a pénz hiánya miatt bukott bele, hanem azért, mert Ballmer teli pofával röhögte ki a sugárhajtóművet. Ezzel annyi időt veszítettek az akkor még borzasztó sebességgel növő piacon, hogy csak na. De az MS a mai napig nem tudja, hogy mit is akar kezdeni a consumer mobile piaccal, erőlteti a desktop usereknek is a touch felületet (vagy a tablet usereknek az egeres GUI-t, ők sem tudják) ahelyett, hogy szétválasztanák és bizonyos funkcióit kötnék össze (a’la continuity). De nem, cserébe a céges laptopomon és az asztali gépemen is ott a tablet mód a windowsban.
-
tha_answer
őstag
a penz csak szukseges de nem elegseges feltetel ofkoz.
a nokianal is ott volt a meego de a hoppalmanagerek a meego utani szoftvert demoztak elopnak amire o teljesen jogosan azt mondta h ez off, es ms kell.
azt elsikkasztottak h ott a meego csak raketa kellene ala tabletestul mindenestul.
full gesztusvezerles 10 eve. roccenesmentes videolejatszas ugy hogy kozben huzogatod a kepernyon. 1 magon. odabaszos kamera, azt lattuk kesobb mint pureview.
de a nokia nemcsak itt krta el hanem akkor mikor nem vett be vagy meg barmelyik drambeszallitojat. -
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #275 üzenetére
A jatekter adott mindenki szamara, sot az Epicnek mar huzocime is van, Fortnite mobilra es az Epic Store is ismert mar PC-n.
Nem Twitteren kell nyivakolni meg lejarato kampanyt csinalni, hanem moge tenni a lovet es az eroforrast ahogy az Apple es mindenki mas megtette es belevagni. Nem mas altal kiepitett platformot kell szetbombazni.Ha meg nem akarnak belevagni, akkor hasznaljak a mar meglevo csatornakat a jatekuk terjesztesere, de fizessenek erte mint mindenki mas.
[ Szerkesztve ]
-
tha_answer
őstag
válasz Busterftw #278 üzenetére
nem a platformmal van a gond. hanem a jaradekszedessel.
aha csinaljanak jobbat. a kinai partallam segitsegevel is alig megy de csinaljanak jobbat. figy ahol halozatos externaliak vannak vendor lockinnal vegyitve az nem a csinaljanak magukon mulik.
megegyszer nem a platformal van a gond. hanem a jaradekszedessel. szedjenek rendszerfenntartasi dijat. az nem szetbombazas.
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #279 üzenetére
Valaszoltam a masik topikban.
Tobb fele uzleti modell letezik, jelen allas szerint ez nem illegalis.
Sony, a Microsoft, Nintendo, Walmart, Galaxy Store, Google, Amazon App Store, de idesorolhato a Patreon, Onlyfans, Twitter, Twitch, Ebay es az Etsy is.
Mindenki %-ot ker. Ez nem jaradek szedes, hanem ez az uzleti modelljuk.[ Szerkesztve ]
-
lo_jo
senior tag
válasz tha_answer #281 üzenetére
Mert mi lenne a jó megoldás? Apponként fix díj? Biztos, hogy visszaesne az egyéni fejlesztők száma. Éves díj? A nagy cégek megint csak előnyben lennének az 1-2 fős fejlesztőkkel szemben. Eladásonként fix díj? Szintén a kicsikkel tolna ki, meg persze a userekkel is, megszűnnének a filléres appok. Kíváncsi vagyok, mi lenne szerinted egy jó megoldás azon kívül, hogy az eladások után kell egy fix százalékot fizetni.
-
tha_answer
őstag
az aramszolgaltatok sem az arammal hajtott berendezesekkel keresett penz x szazalekat teszik el. szoval megoldhato, pedig ott is fizet kicsi nagy kozepes mnki. meg a voroskereszt meg a plebania is. a felhoszolgaltatok is megoldottak h annyit fizetsz amennyit hasznalod.
igen a jaradekoktol szabad piacnak tisztito hatasa van.
vagy ha nagyon szazalekolni akarnak akkor ugy mint a kartyatarsasagok. erdekes, rajuk nem fujnak annyira.
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #283 üzenetére
Itt meg hosszutavon akkor fizetsz amikor beveteled van. Ezt eljenezte az Epic is amikor elindultak, hogy van egy platform ahol egyszeruen lehet terjeszteni/marketingolni appot es elerni tobb millio usert, mert azelott ezt neked kellett mindent.
Hostingot fizetni, weblapot csinalni, tobb csatornan keresztul marketingot fizetni, ha nem ertesz hozza akkor kulsos cegnek lovet fizetni, frissiteseket kezelni stb.
Ezt most egyszeruen 1 helyrol meg lehet oldani. Ezert kernek 30%-ot. -
őstag
Érzek én itt a levegőben azért egy kis Samsung helyzetbe hozást is. A Samsung androidos telóin a mai napig ott van a samsung féle store. Ugyanúgy lehet appokat venni azon keresztül is, mint a google-től. Nyilván a samsung féle alig rúg labdába a google mellett és ez fáj nekik, pedig a lehetőség nyitott. Az hogy a Samsung és Apple nagy riválisok, nem újdonság.
Persze nem védeni kívánom egyik nagyot sem, mert mind az Apple és Google megérik a pénzüket, de itt Korea nem a vevők nagy érdekvédő harcosa, hanem inkább a Samsung és saját érdekeik helyzetbe hozása felől fúj a szél.izé
-
#54625216
törölt tag
válasz tha_answer #283 üzenetére
Nem egy szolgáltatásért vagy termékért fizetnek (mint az áram vagy a felhőszolgáltatás), hanem egy piachoz való hozzáférésért.
Egy fesztiválon is azért kérnek csillagászati helypénzt a büféstől a szervezők, mert ott a büfés vevők tízezreihez fér hozzá, amibe a fesztivál szervezői nem kevés időt, pénzt és energiát tolnak és ebből kell a büfésnek is részt vállalnia.
A szervezők dönthetnek úgy is, hogy minden büféstől helypénzt kérnek, vagy részesedést a forgalomból, vagy hogy Gipsz Jakabtól fele annyit kérnek, mint a többiektől, mert Gipsz Jakab büféje messzeföldön híres és a jelenléte jót tesz a fesztivál reputációjának.
De dönthetnek akár úgy is, hogy egyetlen büfést sem engednek be, a lényeg, hogy tökre a szervezők joga eldönteni, hogy kitől miért mennyi pénzt szednek be, az ember meg eldöntheti, hogy az adott feltételek mellett elmegy-e a fesztiválra, a büfés meg hogy megéri-e neki saját fesztivált szervezni, ahol ő diktálhatja a feltételeket vagy inkább kifizeti a helypénzt, vagy sz..rik a fesztiválokra. -
tha_answer
őstag
válasz #54625216 #286 üzenetére
"Járadék, a globális egyenlőtlenségek forrása
A járadék újrafelfedezése
Van egy fogalom, amely a 19. századi klasszikus közgazdaságtan elsődleges kuta-tási témája volt, azonban később teljesen kiveszett a közgazdaságtanból. Adam Smith, Thomas Malthus vagy éppen David Ricardo számára elsődleges szempont volt a járadék fogalmának elemzése. Szerintük a munka, a föld és a tőke, a terme-lésben részt vevő tényezők mindegyike részesedik a megtermelt jövedelemből, ez a részesedés azonban korántsem egyenlő arányú. A piaci erőviszonyok alakulásától függően egyes tényezők birtokosai a versenypiaci egyensúlyi árnál valamilyen okból magasabb jövedelmet szereznek meg. Ricardo szerint mivel az élelemter-meléséhez szükséges föld szűkös, annak tulajdonosai olyan többletjövedelmek-hez jutnak, amelyek egyfajta extraprofitként vagy járadékként értelmezhetők.
A járadékvadászat általában a mások által megtermelt jövedelem megszerzésére irányuló törekvés, a járadék pedig olyan jövedelem, amelyért a tulajdonosa „nem dolgozott meg” (Jacobs 2016).""Bár a járadék fogalmát később is használták, az nagyrészben elvesztette ezt az eredeti jelentését. A gazdasági járadék annak és azért „jár”, mert a gazdasági szereplő tulajdonol valamit (szabadalmat, monopolerőt, politikai hatalmat), így nem összekeverendő a profittal, ami a kapitalizmus mozgatóeleme. A profitért a vállalkozónak meg kell dolgoznia, folyamatosan részt kell vennie és versenge-nie a piacon a fogyasztók kiszolgálásáért. A járadékért azonban semmit sem kell tenni, mert az „jár”, állandó és kiszámítható, stabil jövedelemáramlást jelentve a tulajdonosnak akkor is, ha az teljesen passzív (Lind 2013).
Az ingatlanok után járó bérleti díjak, a nyersanyagok kitermeléséből a földtulajdonosok által kapott járadék, a bankárok és kölcsönzők járadékai, a feltalálók szabadalmakból eredő jövedelemáramlásai, az infrastruktúra használatáért fizetett díjak, a piaci kartellek által a társadalomtól kikényszerített extra bevételek egyaránt járadéknak tekint-hetők (Lind 2013)."
"A járadék a 21. században minden értelemben fontossá vált, fogalmának fel-élesztésével a közgazdaságtan alapítóinak gondolkodásmódját elevenítjük fel, amelyre nagy szükségünk van ahhoz, hogy jobban megértsük napjaink globális egyensúlytalanságait és egyenlőtlenségeit.1 A munka és a tőke jövedelme (bizonyos esetben járadéka), illetve a
tulajdonosok extraprofitja, amelyet szintén járadéknak nevezhetünk, a következő
évtizedekben megvalósuló gazdasági növekedést és jólétet határozzák meg.'""Milyen különös, hogy ha a korrupció mérésére nem a Transparency Internatio-nal korrupció észlelésére vonatkozó korrupciós indexét (TI Corruption Perception Index) használjuk, hanem a Tax Justice Network (Cobham-Klees 2016) pénzügyi titkosság indexét (TJN Financial Secrecy Index), amely azt mutatja meg, hogy egy országban mennyire könnyű eltitkolni az adóhatóságok elől a jövedelmeket, akkor nem Észak-Korea, Szomália, Dél-Szudán, Szíria, Líbia és Szudán lenne sorban a hat legkorruptabb ország (TI 2017), hanem Svájc, Hongkong, az USA, Szingapúr, a Kajmán-szigetek és Luxemburg. Ezen országok adószabályai ugyanis lehetővé teszik, hogy becslések szerint 21−32 ezer milliárd dollárnyi adózatlan vagy mini-mális adókulccsal adózó magánvagyon halmozódjon fel adóparadicsomaikban. A Transparency International szerint legkorruptabb hat ország összesen 225 mil liárd dollárra tehető éves GDP-jét 93−142 éven keresztül kellene ellopniuk korrupt vezetőiknek és bürokratáiknak ahhoz, hogy versenyezni tudjanak a világ „adóoptimalizáló” vállalataival és magánszemélyeivel. Ezek az adóoptimalizációs jövedelmek pedig járadékoknak tekinthetők, olyan adóknak, amelyeket a magán-szektor monopolistái gyűjtenek be a dolgozóktól. Míg ezek a vállalatok, például a Google és a Facebook a kettős adóztatás tilalmára hivatkozva tartja alkotmány-ellenesnek a magyar reklámtörvényt, addig éppen a kettős adóztatás sajátos for-májában vesz részt, amikor rendkívüli járadékokat gyűjt be a piacról."
"Összefoglalásként elmondható, hogy egy globálisan és nemzetállami szinten is felelősséget vállaló gazdaságpolitikának támogatnia szükséges minden olyan kezdeményezést, amely a tőke- és a munkajövedelem arányos megoszlásának és méltányos adózásának irányába hat. Ha az alfejezetben felsorolt tételeket össze-gezzük, az adóparadicsomok felszámolása, a tőkejövedelmek után fizetendő adók méltányos emelése, a pénzügyi tranzakciók megadóztatása, valamint a sza badalmi és szerzői jogok észszerű rövidítése lehetőséget biztosít egy, a világ GDP-jének 7 százalékát kitevő jövedelemátcsoportosításra a tőkemonopóliumok járadékaiból a költségvetések és a munkájukból élő társadalmi csoportok felé (1. táblázat).Fontos hangsúlyozni, hogy nem cél a sikeres és gazdag vállalkozóktól méltány-talanul forrásokat elvonni és odaadni a szegényeknek. A munka tiszteletének és az emberi tőke fejlődésre való képességének, az emberhez méltó életnek a biztosítása a cél, amely éppen a tőke és a munka közti egyensúly felborulása miatt került veszélybe. Ebben pedig a járadékok felhalmozódása kulcsszerepet játszott, ami a gazdasági növekedést hosszú távon gyengítheti, sőt a „tartós stagnálás” (secular stagnation) okaként is értelmezhető. A kockázatitőke-befektető, aki mindannyiunk számára értékes szolgáltatások létrejöttébe fektet, nem összetéveszthető a jövedel-meket a gazdaságból termelés nélkül, passzív módon kivonó járadékvadászokkal."https://transparency.hu/wp-content/uploads/2018/09/SZV_88_beliv_nyomda.pdf
-
tha_answer
őstag
válasz #54625216 #286 üzenetére
rendben, igy is nezhetjuk.
az apple hozzafer az allam altal biztositott piachoz. szvsz mit szolna az apple ha az allambacsi azt mondana h 30 szazalek mindenbol mert az embereknek akiknek el tudod adni azert tudod mert nalam szuletnek meg, en tanittatom oket, en garantalom a biztonsagukat, tehat a jatekszabalyi infrastrukturalis kereteket en biztositom. vagy az en szabalyaim szerint jatszasz vagy sehogy.
-
#54625216
törölt tag
válasz tha_answer #287 üzenetére
Tehát szerinted egy fesztivál szervezője nem dolgozott meg azért a pénzért, amit a büféstől beszed?
-
#54625216
törölt tag
válasz tha_answer #288 üzenetére
Gratulálok, ezennel feltaláltad az adózást.
(És mielőtt belemennénk a szokásos, adóelkerülős mantrába: hogy az állam milyen jogi szabályozás mellett és milyen kiskapukkal adóztat, azért az állam a felelős, nem pedig az adóalany.) -
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #288 üzenetére
Olyan logikai ongolokat losz hogy azt mar lassan faj nezni de komolyan.
"az allam is 30 szazalekot ker a bevetelbol adozas cimen, ugye?"
Beveteltol fuggoen tobbet vagy kevesebbet. Ettol meg ker. Jaradekot a csunya allam.[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz tha_answer #293 üzenetére
Nem persze, hanem igy van. (2017)
"Taxes paid on domestic profits ($20.3b): $7.1b = 35%"
"Apple’s effective tax rate on foreign earnings is 21 percent — a figure easily calculated from public filings. This rate has been consistent for many years."
"Apple’s worldwide effective tax rate is 24.6 percent, higher than average for US multinationals."
-
#54625216
törölt tag
válasz tha_answer #296 üzenetére
Mondj bármilyen disztribúciós hálózatot, ami nem bevétel alapján számolja a jutalékot.
-
tha_answer
őstag
válasz #54625216 #297 üzenetére
barki csinalja, jaradekszedes.
az van, hogy a cegek az allam balfaszsagabol ahogy irod, kiternek az adofizetes alol.
a storekon meg nem lehet kiterni.
csinaljak ezt allamok is. pl kina. vagy az o szabalyai szerint jatszanak vagy qssbe es kifele.
a maganjaradekszedes a szabad piaccal roppant ellentetes - a szabad piac mint definicio pont emiatt jott letre. azaz jaradekoktol szabad piac.
es hogy miert szedhet az allam jaradekot? mert elvileg az allampolgarainak adja vissza, nem pedig yachtok, qrvak, toyboyok, autok lesznek belole. mintahogy az eroszakmonoplium is allami monopolium nagyon helyesen.
-
tha_answer
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
- Sorozatok
- Ryzen 7 9800X3D processzor: játékosokra hangolva
- Premier előzetesen a Chicken Police – Into the HIVE!
- Autós topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- World of Tanks - MMO
- Elülsőtápos E-ATX toronyházakkal jelentkezett a Geometric Future
- Call of Duty: Black Ops 6
- Motoros topic
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest