Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Ha költözni kell (mi hamarosan fogunk) , egyszerűbb cipelni. Ha sokat utazol -mi szoktunk- egyszerűbb vinni. Ha olyan kedved van, akár leviheted a konyhába is. Vagy lanpartira, vagy bárhova.

    Akkor ott van, hogy jóval kevesebb áramot fogyaszt egy laptop. Nálunk a házban ha mind a kilencünknek asztali gépe lenne, hadd ne mondjam mennyi lenne az áramdíj. Csak hozzávetőlegesen: Lajoséknál 16-18 E forint volt, mikor laptopja lett( illetve az aztali gép elkerült onnan , ez lement 13 ra....

    Lajos netbookja meg kb 6-7 órát megy akkuról, kiül a temzepartra, és ott dolgozik. ezt asztali géppel mikor csinálod meg?

    Arról nem is beszélve, hogy az asztali gépeknek mind méretben, mind zajban kb egy mac mini nagyságúnak kellene ma már lenniük.

    Ja és azért a az a hans monitor ritka olcsó. Nem fair szerintem ilyennel számolni, számolj csak nyugodtan egy nagyobbal. A kijelzőt meg megint felesleges összehasonlítani, ms távolságból nézed a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dany007 #94 üzenetére

    Számold hozzá azt is, hogy az a gép kb 200 font . Ha a kijövetelünkkori árfolyamot vesszük , akkor kb 60 ezer forint, amúgy mostani árfolyammal 66E , újonnan . És minden benne van, ami egy alap netezéshez kell.

    Látom az áramfogyasztás felett lazán elsiklottál... Kár.

    Költözés meg: ne számold a bútorokat, az általában azoknak van, akik saját lakásban laknak, nem albérletben, amely bútorozott. Egy bútorozott albiból csak a saját cuccaidat viszed el, amihez simán elég akár egy kocsi, vagy akár pár bőrönd. És ott viszont számít, mi mennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dany007 #97 üzenetére

    Te a mikor asztali geprol beszelsz, kotve hiszem, hogy mAtxes geprol beszelnel.

    Miert magambol indulok ki? Azert mert fiatalokrol beszelunk. Akiknek tobbnyire meg nincs sajat lakasa. Masreszt meg joval mobilisabbak is. (akinek sajatja van az eleve kevesebbet koltozik) Vegyel egy fiatalt, aki mondjuk koleszos , ne mond , hogy nem atlagos ez a dolog, nagyon is az.
    Regen mi volt? Hf volt, vagy jegyzokonyv , es ment haza, irta ki , vitte haza, ha makja volt volt otthoni gepe is. Mso tnem szukseges, minden ott van egy helyen.

    Mi volt vizsgaidoszak utan? Koltozott haza, vitte szepen a nagy gepet. Evente kb legalabb ketszer... Ha nekem mar evente ketszer kell cippelnem oda vissza, villamoson , vonaton, bkv-n az egesz hubelevancot, azt hiszem agybajt is kapnek.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Alex91 #114 üzenetére

    6 eve van notebookom, es csak azert nem hasznalom 6 eve kizarolagosan, mert egy ideig nem en hasznaltam. kb 3 eve kizarolag notin dolgozom otthon, csak munkahelyen van asztali gep (igaz az meg ket monitorral).

    Az elmult 6 evben eddig osszesen 5szor koltoztem (ebbol 4szer az utobbi 2 evben, ha ugye belszamolom az ideiglenes masnal lakasom is ) , nekem baromi jol jott , hogy laptopot cipeltem.

    Az a durva, hogy ebben core 2es, 2.4GHz-es proci van, Ubuntu 10.04 fut rajta tobbnyire eclipsel, firefoxszal es operaval , megis ugy be tud lassulni , csak lesek. Az otthoni laptopom ennyire nem szokott.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák