Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #95 üzenetére

    "Ha a kijövetelünkkori árfolyamot vesszük"

    juuj ne fárassz már ilyenekkel. Egy egyértelmű példát írtam fel és számoltam ki. Ennyire nem kell túlreagálni a dolgot... Persze majd beleveszem az EUR/HUF árfolyamingadozást is,nem? Semmi értelme ilyen árakon meg fontban meg hasonlóban számolni, abszolút nem arról volt / van szó.

    Az áramfogyasztásról annyit, hogy nyilván több. De, ha jól választasz hardvert akkor ez is jelentősen mérsékelhető. Kollegám mATX-es gépe ~65Wattot fogyaszt alapjáraton. Játék közben full terhelés alatt pedig 115Wattot + monitor (25-30watt 20'-os) Ebben a gépben van egy E8400-as proci, 4GB ram, meg 640-es vinyó meg egy HD4670. Ehhez képest egy laptopban van egy sima mobil proci, meg valami gagyi integrált VGA, szóval ezt is vedd figyelembe. És lazán tolja rajta a TDU-t 1600x1200-ban fullon. Tehát annyira nem gyenge játék. Szóval igen, valamivel több a fogyasztása egy asztalinak mint egy laptopnak, de figyelembe kell venni a fent felsorolt különbségeket is.

    "ne számold a bútorokat, az általában azoknak van, akik saját lakásban laknak, nem albérletben, amely bútorozott. Egy bútorozott albiból csak a saját cuccaidat viszed el, amihez simán elég akár egy kocsi,"

    Most komolyan, mért mindig magadból indulsz ki? Azért mert te albiban laksz attól még az emberek javarésze nem. Legalábbis itthon.
    Amúgymeg pont ezt írtam én is. Ha csak ruhákat csomagolsz akkor tényleg jobb a laptop. De egy rendes költözés, ahol lakásból-lakásba költözöl, ott vannak bútorok is.

Új hozzászólás Aktív témák