Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz DarkDeer #52 üzenetére

    "A magyarországi kábeltelevízió társaságoknál a digitális átállás már több éve megtörtént"

    Ha ez valóban így lenne akkor szerintem a T-Home honlapján nem lenne feleakkora a "szolgáltatási területek" lista a digitális kábeltévénél:
    [link]
    Persze műholdon már rég megtörtént (BIX az nem tudom mi) azt én is tudom de én DVB-C-ről beszéltem vagyis a Digitális Kábeltévéről, ami feleannyi helyen érhető el az országban mint az analóg.

    tomi79:
    "Próbálok rájönni, hogy egyeseknek miért fáj az, hogy tovább lesz analóg adás"

    Az előbbi hsz-emben írtam, hogy azért mert máshol már a jövő év végén meg fog történni, de természetesen nálunk nincs olyan, hogy ne halasztanánk el valamit, és nincs olyan amiben ne lennénk lemaradva.
    A másik nem véletlenül akarták lekapcsolni az analógot, hanem azért mert frekvencia pazarlás, a digitális TV sokkal kisebb frekvenciatartományban működik mint az analóg és ráadásul az analóg TV sugárzása helyett abban a frekvenciatartományban adták volna az LTE netet. Vagyis a mobiltelefonszolgáltatóktól kapott volna az állam egy csomó pénzt hogy sugározhassanak LTE-t, de erre most inkább fizet az állam mert fenn kell tartani a jelenlegi analóg hálózatot is ami mellesleg sokkal drágább mint a digitális.

    Szóval nem tud az ország fejlődni mert gátolja az új technológiákat az analóg sugárzás és ismét elmondhatjuk magunkról, hogy ezt is elb***tuk.

    Ráadásul addig a digitális tévéadást sem fogják normálisan sugározni és hiába vesz valaki új TV-t nem biztos, hogy eljut hozzá mert nem működnek az adótornyok 100%-on.

    bambano:
    Már nincs 800ezer háztartás, ha jól emlékszem akkor a legutóbbi jelentésekben valami 710-720ezer volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák