Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz modern #153 üzenetére

    Azért elmenni se olyan egyszerű. Egyrészt kell egy perfekt nyelvtudás, ami azért nem egyszerű, még angol esetében sem annyira. Másrészt kell egy megfelelő anyagi háttér, amit nehéz megteremteni, ha eleve anyagi gondok vannak. Harmadrészt kapcsolatokra is szükség van, ha nemcsak mosogató vagy takarító akarsz lenni, hanem esetleg irodán dolgoznál. Negyedrészt annál is komolyabb munkához komolyabb végzettség is kell, ami sokszor akadályozva van azok részére, akiknek rosszak a körülményei - próbáltál egyetem mellett dolgozni? Én igen, másról se szól az életem 3 éve már, de sehol se vagyok hála ennek. Nappalin nincs rá időd, ha tanulni is akarsz, marad a diákmunka, de abból sincs valami sok, inkább csak szakmai tapasztalatra, esetleg sok ráéréssel rendelkezőknek (láttam már heti 5 napos diákmunkát, amire csak nappalisokat vártak). Levelezősön nem kapni olyan munkát, ahol elnézik, hogy nem vagy ott pár napot a héten, mellesleg a diákmunka is felejtős, ráadásul olyan helyeken van csak támogatott levelezős, ahol munkát biztosan nem lehet találni, így még tovább romlik a helyzet, hisz heti 3-4 nap elmegy az utazással együtt, ami minden létező munkalehetőséget kizár, ha be akarsz járni. Nem is az egyetem a gond, mert a tanárok még megértik és elnéznek esetleg több hiányzást, de a munkáltatók nem.
    Ma csak az tud külföldre menni, akinek megvan a kellő háttere ehhez, de megszerezni iszonyú nehéz, hacsak nem születik jó helyre az ember, esetleg nem zseni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák