Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #10 üzenetére

    Ez a hozzászólás tökéletesen reprezentálja, hogy miért van ellenérzés a IoT-vel szemben. Rengeteg jól hangzó kifejezés, óriási lehetőségek meglebegtetése, de semmi konkrétum.

    "Édesanyám életét egy azóta filléressé vált, akkor még nettó baromságnak tartott IoT kütyü megmenthette volna..."

    Mi ez a kütyü és mi módon menthette volna meg?

    "Tavaly egy bizarr véletlen óvott meg attól, hogy elázzon a lakásunk -- 15 dollárból van rá megoldás IoT-alapon."

    Mi az és hogyan működik? Most építkezünk, és még be tudnám szerelni, ha tényleg hasznosnak találom.

    "Egy nemrég meghalt ügyfelem még évekig élhetett volna a lakásában, ha pár szenzorral egy intelligens rendszerrel ki tudják váltani nála az ápolói idő felét."

    Valami konkrétum?!

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #19 üzenetére

    De el tudok képzelni sok mindent, de rengeteg dolog a részleteken bukik el.

    Azt a pulzusmonitort folyamatosan viselni is kell, ami kényelmetlen lehet, ha nincs megfelelően rögzítve, akkor rengeteg fals riasztást tud adni. Ha normálisan megcsinálják akkor a magas rizikófaktorú személyeknek hasznos lehet. De jól megcsinálva nehezen hiszem el, hogy filléres dolog. Főként, ha a 60k-s félokos hűtőokosítóhoz hasonlítom. Már régóta létezik 24 órás EKG rögzítés, ehhez csak egy kicsi upgrade kell, de ez nem való mindennapi használatra, mert kényelmetlen és drága is.

    "sima vízjelző érzékelte volna,"

    Hol van a vízérzékelő, hányat kellene elhelyezni, hogyan különbözteti meg, hogy csak kifolyt valami a földre, vagy tényleg csőtörés van. Mekkora az élettartama egy ilyennek? Hogyan tudom cserélni, ha elromlott? Mindezt 4500-HUF-ból, ezt nehezen akarom elhinni. Egy szenzornak OK, de egy kiépített rendszernek

    A harmadik esetben az alapsztorit értem. De nem tudom, milyen szenzorral mit lehet kiváltani. Folyamatos pulzus/vérnyomás/szívritmus mérés? Esetleg elesés figyelés?

    Az ellenérzés onnan ered, hogy nem kötelező, de tukmálják az emberre, mint a porszívóügynökök a porszívót. Nekem piszkálja a fantáziám, de nem látom, hogy hogyan lesz megvalósítva.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #19 üzenetére

    A másik dolog, hogy általában csak azt hallani, hogy a meglévő eszközeink fognak a netre csatlakozni. De ezek a felsorolt eszközök újak, nem a régiek "okosodtak" meg. Abban még mindig nem látom az "okosság" értelmét.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #22 üzenetére

    "A lényeg pont nem a szenzor, "

    Lehet, hogy nem ez a lényeg, de egy kritikus pont a szenzor elhelyezése a használhatóság szempontjából.

    Pulzus mérő, az érintetteknek tényleg hasznos lehet, de hiányzik a másik oldal is, hogy a mentő/kórház fogadja az adatokat és legyen aki/ami meg is nézi és tudja értelmezni. Az eszköz viselete legyen kényelmes. Persze az érintett képes legyen megvenni.

    "A vízjelző egy baromi egyszerű eszköz, az, hogy mikor mit jelezzen, beállítás és szoftver kérdése."

    Igen, csak megfelelő szoftverrel összekötött több érzékelő már nem 15 USD lesz, hanem sokkal több. Rákerestem, egyszerű riasztós szenzorok kerülnek 15 USD-be. Egy átlagos lakásban legalább 3 vizes helység van, így mindenhova kellene. 3 szenzor+rendszer+beszerelés, simán lehet akár 100k HUF. Az előfordulás valószínűsége meg elég kicsi.
    Itt van egy ajánlat pont erre: [link] Ebből veszek 3-at, akkor már 75k HUF-nál járunk. Nem olvastam el a részleteket, hogy ez tartalmazza-e a rendszer árát (valószínűleg igen). Beszerelés gyakorlatilag ingyenes. Egy 150m2 új családi ház éves biztosítása 30-35k HUF, ami tartalmaz 11millió HUF ingóságbiztosítást is szóval eléggé fölé van számolva, ez biztosít sok mást is vízen kívül. Szóval ebből a pénzből 2,5 évig megvan a biztosítás. A terméknek meg nem tudom mennyi az élettartama. Ha 10 év, ennyiért akkor sem éri meg.

    "Ha pl. elmegyek otthonról, és ezért távolléti üzembe kapcsolom a lakást, és egyszer csak vizet érez, az jó eséllyel nem normális dolog."

    Igaz, de akkor megint nekem kell figyelnem, hogy bekapcsoltam-e. Ha van már riasztóm, akkor ha együtt tud vele működni, akkor azzal együtt megvan, de ugye akkor megint a rendszer költség és olyan riasztó kell, ami kompatibilis, így szűkíti a riasztó beszerzési lehetőségeimet ami árnövelő hatású lehet. Ha otthon vagyok kimegyek a kertbe, valószínűleg nem kapcsolom be. Simán előfordulhat, hogy 1 óráig nem nézek vissza a házba, tehát kell otthoni riasztási mód is. Ezek ilyen hirtelen eszembe jutó gyakorlati kérdések.

    Lehetnek hasznos IOT eszközök, de rengeteg gyakorlati és ár problémát meg kell oldaniuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #27 üzenetére

    Ha az elvvel gondom lenne, nem beszélgetnénk. De már az elején is azzal kezdtem, hogy vannak jó ötletek, de a részleteken könnyen elvéreznek. A részletek között ott az ár és a körülményes használat is.

    Árral kapcsolatban az a gond, hogy jelenleg nincs Dacia katalógus, csak Porsche.

    Alapból az okoshűtő koncepciója is tetszene. Tök jó lenne, ha tudnám, mi van benne, akár a boltból is ellenőrizhetném. Nade a jelenleg elérhető módszerek használata körülményes.

    "mint ahogy az is, hogy 15 dollárból bőven megoldható."

    Tudsz linkelni egy helyet, ahol vehetek ilyen eszközt rendszerrel, beszereléssel (vagy könnyen beszerelhető bárkinek) 15 dollárért?
    A legolcsóbb sípolok ezerrel, ha vizet érzékelek verziót 2-3000-ért láttam.

Új hozzászólás Aktív témák