Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Ghoosty #31 üzenetére

    Én viszont elvekről beszéltem, mivel lentebb magáról az IoT-ről hangzott el, hogy hülyeség -- a példáimat illusztrációnak szántam.

    Ha már autós analógia: villanyautós katalógusa sokáig csak a Teslának volt, akik tudatosan bevállalták, hogy a prémium kategóriában indulnak, és majd ebből finanszírozzák a lefele történő piaci terjeszkedést.
    Ma már vannak olcsóbb elektromos autók, de még mindig nincs Dacia-katalógus -- viszont össze lehet rakni a Daciát otthon. Ez persze még messze nem a piac meghódítása, az egységsugarú vásárló nagyon-nagyon messze van még a vásárlástól, de egy fontos közbenső lépcsőfok. A 15 dolláros vízjelző ma kb. 10 dollárnyi alkatrészből áll össze, amit legyártva, felcímkézve, becsomagolva el lehet adni mondjuk 50 dollárét. Év végére ez talán a fele, két év múlva tán a negyede lesz -- feltéve, hogy beindul az egész biznisz, ami a várakozásokhoz képest azért tényleg jelentős késésben van, legalábbis a fogyasztói piacon. (A jelenlegi 5 dolláros vezérlő egy éve még tán ötvenből lett volna összelegózható.)
    Viszont ott a PI0, jön a CHiP és még ki tudja milyen hasonló termékek. Ez ügyben kezdek ismét optimista lenni.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák