Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz D1Rect #94 üzenetére

    "Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől..."

    Miért pusztulnék meg?
    Ha nincs családi, munkahelyi vagy más ebéddel járó kötelezettség, akkor kimarad az ebédem.
    Ez esetben a reggeli után, ami nyolc- kilenc között szoktam elfogyasztani, este 6 körül vacsorázom.

    Napközben nincs nassolás, sőt "étkezés" sincs. Inni csak vizet iszom. Üdítő, gyümölcslé illetve hasonló cukros lötty sincs, mert valóban éhes leszek tőle. Reggeli előtt legfeljebb kávé kondenzált tejjel, cukor nélkül.

    Nincs éhség az étkezések között. Szükség szerint pótolja a máj, a vércukor szintet, 4,6 mmol/l alá nem esik a szintem.

    Ha valamiért ebédelni kell, az borítja meg a napomat egy kicsit. Van néhány kilogramm feleslegem, ezért az ebéd csökkenti a vacsora mennyiségét.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz D1Rect #94 üzenetére

    "Felfoghatatlan, hogy lehet ilyen életszerűtlen baromságokon vitatkozni."
    A napi ötszöri étkezés életszerűtlen. A gyümölcsevő ősünk még talán összehozhatta, de gyűjtögető - halászó - vadászó életmóddal nem fogsz napi 5x táplálkozni. Tudom, 30 évig éltek, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy az evolúció úgy alakította ki a szervezetet, hogy képes legyen tápanyagot raktározni. Valójában ebben baromi hatékony az ember, pont ez vezet a topicban is taglalt túlsúlyhoz. Annyire meg ne nézzük hülyének a szervezetet, hogy kizárólag zsírból (energiából) raktároz eleget, minden másból napi 5x kéne bevinni. Levegő kell folyamatosan, víz is kell naponta sokszor, de minden más? Az nagyon ráér.
    Napi 5 étkezéssel alapvetően azt tudod elérni, hogy a szervezeted folyamatosan le lesz terhelve az emésztéssel. Azon még akár el is lehetne vitatkozni, hogy jó-e a napi egyszeri kajálás az emberi szervezetnek, vagy jobb ha szét van bontva, de hogy egyenletes eloszlásban kéne bevinni az ételt? Miért és minek?

    ""Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt."
    Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől..."

    Kipróbáltam, nem hogy nem pusztultam meg az éhségtől, éhes se voltam :) Ő meg 382 napig nem evett: [link]. És nem elég, hogy végig energetikusan és jól érezte magát, de még orvosi értékei is rendben voltak. Persze, volt is tartaléka.

    Igazából attól leszel éhes amikor teletolod magad gyorsan lebomló szénhidráttal, aztán az ennek hatására termelt inzulinlöket leviszi a cukrodat. Erre mondja a köznyelv, hogy "a tészta hamar kipörög". Ami nem igaz, mert ugyanannyi energia, csak annyira nincs hozzászokva a szervezet, hogy olyan folyamatokat indít el, ami éhséghez vezet rövid úton.

Új hozzászólás Aktív témák