Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Goose-T #9 üzenetére

    "mert az egyik fizetési mód éppen nem volt használható."

    Mondjuk arra megnéznék egy forrást / állásfoglalást, hogy a Simple, Voxpay, stb. appok valóban hivatalosan elfogadottak-e és adnak-e alapot reklamációra, az adott önkormányzat / útdíjfizető stb. céggel szemben. Mert nekem pl. egy parkolóőr mondta egyszer hogy ő sose hallott a Voxpayről, és hogy őt nem érdekli hogy nem talál zónát, menjek oda az órához és dobáljam be az aprót (ami épp nem volt nálam).

    Mert szerintem ezek csak fizetéskönnyítő, meg az életet megkönnyítő appok, amik nem hivatalos, hanem kb megtűrt státuszban működnek, és bármilyen hivatkozást csak az órán szereplő sms-számra küldött üzenet, vagy a lobogtatott parkolójegy adhat, nem? :F

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hcl #182 üzenetére

    "és mondjuk építünk mellé másikat is"

    A világon nincs annyi hely és pénz, ahova elég parkolót lehetne építeni (és ha lenne is, tök értelmetlen lenne, azonnal kihasználnák).

    Idézet a cikkből: "Budapesten mintegy 5700 P+R parkolóhely van. A fővárosba kívülről naponta körülbelül 330 000 személygépkocsi lép be, és mintegy százezer indul befelé a külső kerületekből. Ennek a 75-szörös különbségnek még a töredékét sem lehet áthidalni új P+R parkolóhelyek építésével"

    Ugyanezt feltételezem a belsőbb parkolóhelyekről is.

    Mindig két probléma kerül szóba amikor sírni kell az autósoknak: a tömegközlekedés állapota, és az elégtelen számú parkoló (kifejezetten a P+R).

    Bárcsak ugyanolyan erővel vernék az asztalt a tömegközlekedés miatt, mint ahogy hisztiznek a több parkolóhelyért, de azt ingyen, lehetőleg a család összes autójának (true story, Zugló) :o

    Közben meg kinézek itt az útra, és épp a szomszéd 2x2 sávos utcából csaptak le full 1-1 sávot (mindkét oldalt) parkolónak nemrég, lassan már a konyhámba is akar valaki parkolni....

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Dluinet #196 üzenetére

    OK, írtál már az ombucmannak, mávnak, volánnak, önkormányzatnak stb. emiatt? :D

    Csak ismételni tudom: minden ilyen vitában azt veszem észre, hogy az autósok elmennek odáig, hogy beülnek az önkormányzati ülésre hogy élőben hisztizzenek (szintén Zuglóban, így harcolták ki ezt a családonként két autó ingyen parkol dolgot), míg a másik "problémájuk" (tömegközlekedés), ami sajnos :U ellehetetleníti hogy ne a vécére is autóval menjenek, valahogy tizedennyi erőfeszítést se kap ilyen szempontból, ha tenni is kéne valamit.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hNp88 #210 üzenetére

    Ilyenkor jönne a kérdés, hogy Jajj, hát annyira sajnálom hogy ilyen drága autózni, hadd kérdezzem már meg, hogy valaki egyesével odamegy minden nap mind a félmillió autóshoz (csak Bp.+környéke) és fegyvert tart a fejéhez hogy ma is menjé' autóval? (igen, van autóm, igen, én is bele szoktam ülni és megyek is vele) - és utána természetesen valaki meg is magyarázza, hogy <igen mert....>. Köszönöm szépen, ezt már végigolvastam párszor, részemről megspórolható ;] :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hNp88 #214 üzenetére

    Lehet hogy azért van ez a drágán semmit nem kapsz hozzáállás, hogy ösztönözzék az embereket a váltásra :D

    Aláírom hogy vállalhatatlan pl. az utak állapota, amit konkrétan ebből a pénzből kéne fenntartani, és mindenki tud még ezer példát. De igazából egy reakcióm szokott lenni erre a "semmire fizetünk sokat" érvre: jó, és? :D

    (#215) asdf_ Csúsztatás, én meg ezer olyan A-B-t mondok ahol a tömegközlekedés jobb, de legalábbis ekvivalens opció (Bp., agglomeráció, és vidék terén is).

    De csak magamat idézem, amíg (szó szerint!) az önkormányzat asztalát verik az autósok nevetséges évi 40.000 forintos parkolási díj miatt, miközben a tömegközlekedés problémáit sértődött fórum meg blogposztokban, kicsit jobb esetben BKK facebook oldalán tök irreleváns posztok alatti kommentekben írják meg az emberek (mintha az is nem tök fölösleges lenne), addig nem nagyon tudom elfogadni az ilyen érveket.

    Van önkormányzat, van ügyfélszolgálat, van országgyűlési képviselő, van szakszervezet (pl. hogy a folyamatosan a MÁV miatt késő dolgozók panaszait összefogja), van közlekedési minisztérium, van fogyasztóvédelem, soroljam még hol lehet fejlesztési javaslatokat vagy közvetlen panaszokat megtenni a tömegközlekedés állapotával kapcsolatban?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hNp88 #218 üzenetére

    Hadd fogalmazzam meg másképp: pl. ha az egészségügyről van szó (=alapvető joga mindenkinek), akkor elfogadom hogy valaki azzal érvel hogy fizeti a TB-t, de botrány amit kap cserébe.

    Viszont ha az autózásról (szennyező, minél kevésbé támogatandó dolog az egyének autóztatása, aminek ráadásul minden esetben van alternatívája - ami esetleg helyzetenként változó áldozatot követelhet az egyéntől), akkor nem igazán értem, miért kéne bárkit is sajnálnom, aki ezt választja.

    Persze ilyenkor mindenkinél előkerül, hogy az autósok igazából mind rokkantnyugdíjas orvosok és tanárok egyszerre, akik életet mentenek, és gyorsan mindenhova IS oda kell érni, és a zsákfaluba amúgy is csak napi kétszer megy a sárgabusz, így nincs más lehetőség, meg a gyereket is hogyan vinné máshogy iskolába... stb :D Ja és persze ez mindenkire igaz a családban, azért van 2-3 autó is, de az évi 40k egyszeri díj az földhözvágná, úgyhogy megy hisztizni a polgár jenő hivatalba hogy engedjék már el neki...

    Onnantól hiába mondom hogy jó, igazat adok, legyen a fele az összes autósnak, akinek tényleg muszáj (szerintem sokat mondok), akkor a másik fele miért nem vallja be egyszerűen hogy kényelmesebb a valagát autóztatni, és kapja be aki olyan hülye hogy tömegközlekedik, és kész - de akkor viszont viselje tisztességgel, hogy szénné van adóztatva, elég esetleges minőségű szolgáltatásokért /út, parkolás stb./ cserébe.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hNp88 #221 üzenetére

    "ezért van autód neked is"

    Nem vagyok képmutató, írtam: elfogadom, van akinek szükséges, azt is elfogadom, hogy van akinek csak kényelmesebb így. Mi félúton vagyunk, mamáékhoz használtuk főleg, kb. havi 1-2 hétvégén párszáz km belement, és igen, néha azért itt Pesten belül is teszkóztunk vele, sőt, melóba is araszoltam párszor. Ettől még pl. egészen a homeoffice kezdetéig főleg BKV-ztam. Viszont őszintén: én nem vinném MÁV-on a két gyereket mamáékhoz, attól hogy lehetne :)

    De ugyanakkor tűröm is szó nélkül, hogy bármikor fizetem a parkolást, a (márka!)szervizt, az üzemanyagot, a kötelezőt, az autómosást, a váratlan javításokat, a gumikat, a matricát, egy pillanatra sem az jut eszembe hogy én autós vagyok, fizetek mint a katonatiszt, tehát nekem jár azon kívül bármi, hogy eljuthatok A-ból B-be autóval a s*ggem alatt, hiszen közben ezzel közvetve és közvetlenül is kárt okozok a társadalomnak (és magamnak azzal hogy vaskos mínuszban van hogy autót tartok).

    Ha sz*r az út, megyek 70-nel (érdekes, olyankor senki nem az utak minőségén morfondírozik mögöttem, hanem villog meg tol le ;] ), ha nincs parkoló, sétálok két utcányit onnan ahol meg tudok állni. Ennyi.

    (#220) asdf_ :R

    (#222) hcl + (#223) hNp88 nem az értelmezési képességeimmel van baj, általánosságban igazat adok: valamiért valamit.

    De ez itt tökre nem releváns: autózni nem alapjoga senkinek (bármennyire is kényelmetlen, sőt, valódi hátrány ér nélküle, elismerem), és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásoknál pedig nincs szabadpiac. De tudom hogy parttalan vita mert ezerszer túl vagyok már ezen :) :R És nyilván nem fekete-fehér a dolog, remélem nem is így jön át.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz philoxenia #235 üzenetére

    Az alapjog az alapvető jog szinonímája (legalábbis így használtam, és máshol is pl. hivatkoznak így rá, de elnézést ha nem voltam pontos).

    Innentől ctrl+f a linkelt táko.. alkotm... alaptörvényben :D ;]

    sry (#232) -re ment volna

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz philoxenia #238 üzenetére

    Bármire is gondolsz (kifejthetnéd hogy vezetted le :DDD), szerintem igaz rá, hogy "alapvető jog más alapvető jog érvényesülése vagy valamely alkotmányos érték védelme érdekében, a feltétlenül szükséges mértékben, az elérni kívánt céllal arányosan, az alapvető jog lényeges tartalmának tiszteletben tartásával korlátozható." :D :P

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz philoxenia #242 üzenetére

    A KRESZ pedig ezeket a jogokat korlátozza :D Meg a parkolási társaságok, illetve a helyi rendeletek... (meg a pénztárca).

    Míg ha valaki azt mondja hogy pl. az egészséghez való jogomat akarja korlátozni, arra nagyon csúnyán fogok nézni (mint ahogy nézek is sokakra most az aktuális helyzetben, de az már nagyon off az offban).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák