Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz GeryFlash #96 üzenetére

    "A komplett Broadwell széria csak egy érdekességként fog bevonulni a processzortörténelembe"

    Bocs, de ez hulyeseg. Tobb mint 1 even keresztul fogjak arulni a Broadwellre epulo mobil es asztali gepeket. Milloszamra kelt mar most el a Broadwell-U es Broadwell-Y -- nem ugy, mint a Broadwell-H. A Skylake erkezesevel nem all le a Broadwell gyartasa, mar csak azert sem, mert a most bejelentett termekek kozul egyik sem mobil proci.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz GeryFlash #109 üzenetére

    En csupan arra reagaltam, hogy a teljes Broadwell szeriat ugy leirtad, mint ha csupan nehany szazezer db-ot adnanak el belole (lasd me'g: Windows RT). Annal azert kicsit tobbet adnak el, hogy "limitalt szerianak" gondold a Broadwellt. Es ismet hangsulyozom: a Skylake me'g nem valtotta le a Broadwellt! A ma megjelent uj processzorok nem a Broadwellt valtjak, hanem a Haswellt, es azok kozul is csupan 2 (ketto) SKU-t a kb. 50-bol. Amig meg nem jelenik a Skylake-H, Skylake-U es Skylake-Y, addig vigan gyartjak es aruljak tovabb a Broadwellt.

    "A Broadwell-re a legtöbb ember egy Skylake prototípusként/demoként tekint, amivel kitapasztalták a 14nm gyártást stb., az éles termék meg a Skylake lesz"

    Ez plane baromsag. Prototipus? Demo? Ugy, hogy van egy halom SKU belole es tobb mint 1 evig gyartjak, millioszamra? Ennyi erovel akkor az Ivy Bridge is prototipus volt, hiszen azt is cca. 1 ev utan valtotta az ugyanugy 22 nanon keszult, fejlettebb Haswell.

    "az Intelnek miért lett volna logikus lépés a Skylaket a Broadwell után iylen hamar hozni, ha valóban szerettek volna rá hosszabb távon építeni."

    Ez legyen az Intel problemaja. Raadasul tovabbra sem ertem, miert kell osszemosni a Broadwell-H/U/Y-t es a Skylake-S-t. Teljesen mas piac szamara keszulnek. Teljesen mas lenne a helyzet, es igazat is adnek Neked, ha mondjuk az tortent volna, hogy tavaly karacsonykor megjelent volna az LGA1150 foglalatos, desktop Broadwell-S (ami sosem jelent meg ugye), mondjuk i7-5700K es hasonlo SKU-k formajaban, es most levaltana oket az Intel a Skylake-S-sel. De az, hogy decemberben jott egy Broadwell-Y, azaz tablet proci, par honapja egy Broadwell-U, azaz ultrabook/notebook proci, most meg egy kovetkezo generacios desktop proci, szamomra nem uti egymast :)

    "Remek, ez kb semmit nem jelent"

    Az AMD orulne neki, ha annyi Kaverit+Godavarit+Carrizot el tudna adni, amennyi Broadwellt az Intel. Szamukra eleg sokat jelentene, ami Neked "kb semmit nem jelent"...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz GeryFlash #112 üzenetére

    "De azzal nem tévedek, hogy az emberek fejében tényleg az él, hogy a Broadwell széria nem egy jó termék, és Skylake-re tartogat mindenki."

    Ez kizarolag a Te fejedben el, hidd el nekem :) En sehol nem olvastam arrol, hogy a Broadwell ne lenne jo termek. Mas kerdes, ha nehez legyartani, rossz a kihozatal, draga a proci, de ezektol nem lesz valami rossz termek, legfeljebb draga termek.

Új hozzászólás Aktív témák