Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz snecy20 #560 üzenetére

    Úgy nézem, hogy az enyém még VRM limitált is. Miután elég körültekintően tettem fel az EK monoblock-ot (pengével vágtam pontosra a gappadot, nyomatékkulccsal húztam meg a csavarokat két körben, stb) és nem forró a NYÁK körülötte (ahol tudom tapogatni a blokk peremétől kifelé), így szerintem nem hőfok, hanem teljesítmény limit lehet, gondolom az amit 140%-ig tudok állítani, de fogalmam sincs mennyi Watt-ban a 100%, így nehéz nyomozgatni. Ami biztos, hogy ha a max 500 kHz-t állítom be a VRM frekinek, akkor hamarabb száll el, mint Auto-n vagy kézi 250 kHz-en a problémás szorzó/fesz pont peremén táncoláskor.

    4900/4600/3200 (core/cache/ram) menne 1.34V beállítással, ami ~1.32V drop után, de így véletlenszerűen lekapcsolgat (VRM beállításoktól függően előbb vagy később) LinX 9.1 alatt (ha nem fut mellett más, még webböngésző se, hanem max fogyasztásra/hőre tudja járatni, lazább teszteket elbírna).

    Valamiért ha 1.34 helyett 1.33V-ot állítok be, még a 4800/4500/3200 sem stabil, viszont érdekes, hogy 1.34V-al nem kapcsol le már akkor sem, ha csak a core szorzó veszem le, tehát bírja a 4800/4600/3200-at (bár még várat magára egy hosszasabb teszt, hogy ez "már tényleg tényleg" :DDD).

    Eltartott egy darabig, mire rájöttem erre, mert csak akkor kezdett lekapcsolgatni ahelyett, hogy dob egy kis kerekítési hibát a linpack, mikor próbaképp a CPU Standby feszt is a normál Vcore-al azonosra állítottam be. Szóval előtte szerintem mikor megütötte a limitet, előbb csak ledobta a feszt az alacsonyabb Standby-ba, és akkor "szemetelt" (aprókat hibázott pár rész-számításon, de nem sokat és ritkán), így viszont nem tud mit tenni, hanem lekapcsol (de ez csak hipotézis a részemről a látottak alapján).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák