Keresés

Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz shtml #42 üzenetére

    Nekem pont az derült ki a tesztből - ez volt az egyik dolog, amire nagyon kíváncsi voltam - hogy a HT nem lassít akkor, amikor több szál ugyanazt az erőforrást használja. Ez persze nagyon logikus, hiszen minden P4-ben benne van a HT, csak nincs aktiválva, tehát a csővezeték tele van a támogatáshoz szükséges elemekkel, és ahogy írtam is, nem tudhatjuk, hogy ezek mennyit lassítanak a procin, de a HT bekapcsolt állapota NEM lassít akkor, ha két processz egyszerre használ (szeretne használni) egy erőforrást.

    Tehát megírod a programot párhuzamosra, és ha ugyanolyan műveleteket használ egyszerre, akkor dualon gyorsul, HT-n ugyanaz, ha pedig különbözőeket, akkor dualon gyorsul, HT-n dettó.

    Tehát nem kell másfajta optimalizálás.

    Legalábbis szerintem, cáfolj meg.
    (de kalkuláld, hogy NEM lassít a HT bekapcsolt állapota a kikapcsolthoz képest, mondjuk nem megfelelően fordított programoknál az optimalizáció érdekes eredményeket hozhat...amikor nem megfelelő könyvtárakat használtam, HT nélkül szépen futott, HT-vel pedig felborultak a végrehajtási sorrendek...)

    while (!sleep) sheep++;

  • Szalma

    őstag

    válasz shtml #42 üzenetére

    Ha valaki számításigényes és jól párhuzamosítható feladatot végez, akkor a dual jobb. De ha kell szép grafika a felhasználó arca elé, meg valami lebegőpontos effektet is rakni kéne rá, akkor egy Beowulf-al nem sokra megy az ember...
    Amin otthon fejlesztek: egy BP6 két 550-es celeronnal, és az a tapasztalatom, hogy ugyan játékokban esélytelen mostanában, de fejlesztésben és fotosopban 8) csak nemrég tudták lelépni az egyprocis gépek. (Hogy milyen érzés: a 2 celeronon nem tétovázik a vindóz, egyprocison néha megakadni látszik, ezt gondolom Te is tapasztaltad már. Szóval ha fordítok több cuccot egybe, attól még könnyen dolgozhatok a grafikán, mert bírja. Mindezt a másik gépemen (1400AMD) nem tudom megtenni. Ami érzésben közel van hozzá az a kollégám 1800+AMD-je, de ott is előjön néha a megakad érzés... Ha csak ezt a feelinet csökkenti a HT, már akkor megérte, annyit dob a használati értéken.)

    Egy looser kérdés: ezeket a HT-s procikat hogyan láttatja az alaplap? 2 procinak? Kell az oprendszernek támogatnia a többprocesszoros rendszereket a HT használatához?

    Szeretettel:
    Szalma

    ui.: A HT szerintem jó, inkább az a probléma, hogy a gyártók a fejlesztéseiket szépen lassan csöpögtetik a piacra. Nem tetszik ez az anyagias világ, ami körbevesz. Ha nincs pénzem, senki vagyok. Ahhoz hogy pénzem legyen valamilyen szinten át kell vernem embereket... Brrrr.... Inkább az őskor...

Aktív témák