Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz shtml #42 üzenetére

    Nekem pont az derült ki a tesztből - ez volt az egyik dolog, amire nagyon kíváncsi voltam - hogy a HT nem lassít akkor, amikor több szál ugyanazt az erőforrást használja. Ez persze nagyon logikus, hiszen minden P4-ben benne van a HT, csak nincs aktiválva, tehát a csővezeték tele van a támogatáshoz szükséges elemekkel, és ahogy írtam is, nem tudhatjuk, hogy ezek mennyit lassítanak a procin, de a HT bekapcsolt állapota NEM lassít akkor, ha két processz egyszerre használ (szeretne használni) egy erőforrást.

    Tehát megírod a programot párhuzamosra, és ha ugyanolyan műveleteket használ egyszerre, akkor dualon gyorsul, HT-n ugyanaz, ha pedig különbözőeket, akkor dualon gyorsul, HT-n dettó.

    Tehát nem kell másfajta optimalizálás.

    Legalábbis szerintem, cáfolj meg.
    (de kalkuláld, hogy NEM lassít a HT bekapcsolt állapota a kikapcsolthoz képest, mondjuk nem megfelelően fordított programoknál az optimalizáció érdekes eredményeket hozhat...amikor nem megfelelő könyvtárakat használtam, HT nélkül szépen futott, HT-vel pedig felborultak a végrehajtási sorrendek...)

    while (!sleep) sheep++;

Aktív témák