Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beeboy

    addikt

    válasz Waikiki #10 üzenetére

    én még olyat is olvastam, hogy linuxhoz tulképpen erősebb vas is kell mint windows alá!
    igaz lehet ez?

    Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz Waikiki #10 üzenetére

    Waikiki irta:
    >> Én például teljesen elképzelhetőnek tartom azt, hogy megveszik az
    >> op.rendszert legálisan, az irodai feladatokat pedig ingyenes szoftverekkel
    >> látják el.
    OK, termeszetesen ez is egy megoldas, nem is ritka. De ha mindent beveszek a cikkbe, akkor egy sokkotetes ''Haboru es beke'' lesz belole. Most ez fert bele, nem is igertem teljesseget.

    >> miért nem lehet Windows alatt freeware vagy nyílt forráskódú programokat
    >> használni egy-egy feladat ellátására? Miért hiszik azt az emberek, hogy ha
    >> valaki már pénzt adott ki az op.rendszerért, akkor az összes programja csak
    >> fizetős lehet?
    Mert hivnak hozza egy kulsos ''Windoze szagertot'' aki lefitymalja a freeware alkalmazasokat, hogy a cege eladhassa az elfekvo szoftvereit es vasait. A laikus cegvezetes pedig meg tapsikol is hozza. Es azt hiszi, erti. A rendszergizda pedig megszivja.

    >> miért is kell Windows XP-hez feltétlen Office 2003?
    Mert azt nyomja a marketing, es lassan leallnak a regebbi rendszerek (Windowsok es Office) tamogatasaval. Az mellekes, hogy erre a tamogatasra legtobbszor semmi szukseg, de a cegvezetes rendszerint bedol a kulso vagy belso M$ parti tanacsadoknak, es elhiszi, hogy Jolika csak Word2003-ban kepes napi egy levelet megirni XP alatt. Pedig erre a nehai C64-en futo Easy Script is elegendo lenne.

    >> Ha már feltétlen MS, akkor esetleg Works miért nem?
    Ezt en is kerdeztem, de a Microsoft inkabb az Office csomagjait nyomja, meg akkor is, amikor egy - valoban meg ma is letezo - Works is elegendo lenne. Egyszeruen a legtobb onjelolt vagy hivatasos Microsoft ''szakerto'' meg sem emliti az IT-beruhazast tervezoknek a Works-t, mint alternativat.

    >> 2. ... Windows munkaallomast... úgy bekonfigolni, jogokat kiosztani, hogy a >> júzer csak a munkájához használhassa a gépet?
    Lehet, csak munkas, es a rendszergazdik tobbsegenek erre nincs ideje es energiaja. Tapasztalatbol tudom.

    >> 3. Nem igazán értem, hogy Windows-t használva miért kell 3 év múlva új
    >> hardvert venni, Linux alatt meg miért nem?
    Mert a Windows alatt futtatott programokbol ugy harom evente egy sor uj verziot adnak ki, amelyeknek a hardver es szoftverkovetelmenye oriasit no a korabbihoz kepest.

    Egy sajat pelda: 1999-ben egy 250 gepes halozatot raztunk gatyaba. Felloktuk 32 MB-ra az atlag gepek RAM-jat, ahol tobb eroforras kellett, ott 64/128 MB-ra. A kliensek mind WinNT 4.0 Hun voltak. Harom ev mulva mar az SAP-hez (ez volt a ceges ugyviteli szoftver alapja) mar ez keves volt, es hiaba uzemeltek jol a korabban felujitott gepek es programok, cserelni kellett, hogy elbirja a Win2K-t vagy XP-t. Mar az NT4 is alig fert bele a 32 MB-ba, ezek pedig meg jobban lelassultak vagy kiakadtak az ''oreg'' gepeken.

    Mivel Linux eseten a felesleges komponensek sokkal konnyebben es hatekonyabban szorhatok ki az OS-bol, jelentosen megnovelheto a kliensek eletciklusa. Szoval itt ne emlegess semmifele kilogo lolabat, mert az mashonnan logicsal kifele!
    Ugye jo hosszu voltam!

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák